TEX WİLLER LAL KİTAP

Başlatan DAMPYR, 23 Şubat, 2023, 22:43:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kinowa59

Aynen sayın labirent ' in yazdığı gibi. Çizgi düşler'in çıkardığı ikili ciltlerde okuduğum Tex willer sayılarını, gene çizgi düşler'in çıkardığı 4+5+4 ' lü deri kaplı ciltlerde de okuduğum da sanki farklı maceralar okumuş gibi oldum.

YzbVolkan

Altin varakli da okusam saman kagida da okusam benim icin fark etmez.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Kinowa59

1970' li yıllarda, Tv'nin tek kanal ve siyah beyaz olduğu dönemde yediden yetmişe herkesi eve bağlayan bir dizi vardı, kaçak, eşini öldürmekle suçlanan bir doktorun polisten kaçarken bir taraftan da gerçek katili araması, takip etmesi anlatılırdı. Haftada bir kere bir saat kadar süren dizi her evde, her yerde katille ilgili yorumlar yapılmasına neden olurdu. Birkaç yıl süren dizi ne şekilde bitmişti  bu iletiyi yazarken bir türlü anımsayamadım. Dizinin yayınlandığı saatlerde ( akşam, saat 19 sıralarında yayınlanirdı ) sokaklar bomboş olur, ertesi gün herkes akşamki bölümle ilgili fikir yürütür,komplo teorileri kurardı. Bugün Tex willer No 9 sayısını okuduktan sonra bir an o yılları ve kaçak dizisini anımsadım. Tex willer ilk sayıdan beri ( Lal kitap son olarak, No 9 çıkardı. Orijinal sayı No 23 ) kanundan kaçıyor , katil olarak aranıyor. Şerifler tarafından, gittiği her eyalette aranırken, bir taraftan da federal ajanlar tarafından inatla takip ediliyor. Dört, beş sayıdır devam eden, Seminollerin başrol olduğu bu harika macera bu sayıyla son buluyor. Ancak efsanevi rancerimizin kaçışı ve kanun adamlarının kovalaması tüm aksiyonuyla biz Tex tutkunlarını yeni serüvenlere davet ediyor.