Tex Klasik Seri Devam Etsin Kampanyası

Başlatan hanac, 17 Temmuz, 2023, 10:21:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 18 Temmuz, 2023, 13:37:18Gün bugündür diyorum. Büyük, küçük bütün Tex tutkunu dostlarımızı bu kutlu ve kutsal girişimden ötürü kutluyorum. Gazamız mübarek olsun diyorum. Bu uğurda imza atan ve atacak olan değerli dostlar , lütfen, can amca gibi " 50 imza bile zor toplanır" umutsuzluğuna kapılmayınız. Atılan her imza klasik Tex'in altın dönemine bir adım daha yaklaşmamıza yardımcı olacaktır. Her imza bir umut, her umut Tex ışığına Can suyudur.

YzbVolkan katılmadı kampanyaya Bayram abi, sana ispiyonlayayım.  ;D

hanac

DAMPYR

Dolar 27, euro 30, bence boşa anket yapmayın derim ben bu koşullarda yayınlanmakta olan kitapları da kaybetmiyelim de moral bozmak gibi olmasın da, yayınevlerinin yeni bir maceraya atılacağını hiç sanmıyorum... 

Kinowa59

Sayın yzbvolkan 'ın işlerinin yoğunluğu nedeniyle imza atmaya vakit bulamadığını biliyorum. İlk fırsatta hem de çift imzayla bu kutsal kampanya ya katılacağına inanıyorum.

Kinowa59

Sayın Dampyr dostumuz, lütfen gamlı baykuş gibi sürekli olarak olumsuz düşünceler içinde olmayınız. Yarın bugün dışarıdan sıcak döviz sağlanır, merkez bankası da TL faizlerini bayağı bir yükseltir ; bir süre sonra dengeler yerine oturur. Bu kriz TC ' nin gördüğü ne ilk ne de son ekonomik kriz olacaktır. Hadi birazda ben , yaşım gereği yaşlılar gibi konuşayım: ohooo bizler 1970 ' li yıllarda ne krizler gördük. Sana yağı, tüp, benzin, ampul, şeker bulunmuyordu . ( tuvalet kağıdı zaten bilinmiyor ) efendime söyleyeyim, merkez bankası 70 cent' e muhtaç, millet ekmek arası kedi maması yiyecek ama kedi maması nedir bilen yoktu . Hastalar ameliyat masasında narkoz olmadığı için çekiçle bayıltılıyordu.  onun için de vatandaş prostat ameliyatı oluyorsa birde kafası mumyalanmış olarak ameliyat masasından kalkıyor du. Mesela arkadaşım Sansar Ensar fıtık ameliyatı için girdiği hastaneye narkoz yerine kafasına yediği çekiç darbesiyle mefta i Niyazi oluvermişti. Daha neler var anlatacak. Ama hem yer yok yazacak, hemde adam yok yazdıklarımı okuyacak. Şimdiki gençler ne görmüşler. Bir sorsunlar bakalım cilalı taş devrinde insanlar nasıl haberlesiyorlarmis. Şimdi öylemi ya. 3 yaşındaki çocuğun bile elinde telefon, bilgisayar. Nankörlük etmeyin aza kanaat getirmeyen çoğu bulamaz. Biz yaşlılar neler gördük, neler yaşadık, tarih dile gelse de konuşsa.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 18 Temmuz, 2023, 19:05:12Sayın Dampyr dostumuz, lütfen gamlı baykuş gibi sürekli olarak olumsuz düşünceler içinde olmayınız. Yarın bugün dışarıdan sıcak döviz sağlanır, merkez bankası da TL faizlerini bayağı bir yükseltir ; bir süre sonra dengeler yerine oturur. Bu kriz TC ' nin gördüğü ne ilk ne de son ekonomik kriz olacaktır. Hadi birazda ben , yaşım gereği yaşlılar gibi konuşayım: ohooo bizler 1970 ' li yıllarda ne krizler gördük. Sana yağı, tüp, benzin, ampul, şeker bulunmuyordu . ( tuvalet kağıdı zaten bilinmiyor ) efendime söyleyeyim, merkez bankası 70 cent' e muhtaç, millet ekmek arası kedi maması yiyecek ama kedi maması nedir bilen yoktu . Hastalar ameliyat masasında narkoz olmadığı için çekiçle bayıltılıyordu.  onun için de vatandaş prostat ameliyatı oluyorsa birde kafası mumyalanmış olarak ameliyat masasından kalkıyor du. Mesela arkadaşım Sansar Ensar fıtık ameliyatı için girdiği hastaneye narkoz yerine kafasına yediği çekiç darbesiyle mefta i Niyazi oluvermişti. Daha neler var anlatacak. Ama hem yer yok yazacak, hemde adam yok yazdıklarımı okuyacak. Şimdiki gençler ne görmüşler. Bir sorsunlar bakalım cilalı taş devrinde insanlar nasıl haberlesiyorlarmis. Şimdi öylemi ya. 3 yaşındaki çocuğun bile elinde telefon, bilgisayar. Nankörlük etmeyin aza kanaat getirmeyen çoğu bulamaz. Biz yaşlılar neler gördük, neler yaşadık, tarih dile gelse de konuşsa.

😂😂😂 bu güzeldi işte haklısınız ne diyeyim, doğruyu söyleyen dokuz köyden kovulurmuş. Biz zaten bunlardan önce cilalı taş devrinde yaşıyorduk bi buzdolabımız bile yoktu diyorlar, Madem yükselen dövize ve zamlara alıştık, o zaman ne diyoruz yağdır mevlam zam...

DAMPYR

Bayram Bey, eğer Teks gelip bizi bu darboğazdan çıkaracak ve zam yağmurundan kurtaracaksa beni de yazın listeye çünkü bi ümidimiz o kaldı ama eminim bunları yapamasa bile birkaç saat mutlu olmamızı sağlardı. Çünkü çizgi roman okurken insan bambaşka diyarlara gidiyor...

Kinowa59

Evet Dampyr dostumuz. Gerçekten de bizler, çizgi roman düşkünü insanlar, çizgi roman okurken sizin deyiminizle bambaşka diyarlara gidiyoruz. Bugün, Türkiye'nin en sıcak iki yeri Antalya ve Muğla ( Köyceğiz) imiş. Böyle sıcak günlerde bahçede portakal, mandalina ağaçlarının altında Zagor ve Tex okumak en büyük zevkim oldu. Mesela bugün; Maxi Zagor No 26, orijinal sayı No 38 " Benton kalesi firarileri ." Macerasını okudum. Çizim, senaryo ve baştan sona dinmeyen aksiyon dolu sahneleriyle Sam Pekinpah filmlerinin çizgi romana uyarlanmış şekli gibiydi. Yalnızca kitabın tek bir kusuru var. Ama o kusurda kitabın bütünlüğünü bozarak " be çizgi düşler , gider ayak gene yapmışsın yapacağını. Şu çizgi roman işini beceremedin bir türlü " düşüncesini edinmemi sağladı. Sayın İlker özer bey. Sayfaların kıyısı bu kadar yakın kesilir mi. Lütfen, bir klasik Zagor ciltlerinin kıyı kesimlerine bakınız, birde sizin çıkardığınız Maxi Zagor'un kıyı kesimlerine bakınız. Lütfen, Maxi Zagor'lara kıymayınız.

Rossi

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 18 Temmuz, 2023, 19:05:12Sayın Dampyr dostumuz, lütfen gamlı baykuş gibi sürekli olarak olumsuz düşünceler içinde olmayınız. Yarın bugün dışarıdan sıcak döviz sağlanır, merkez bankası da TL faizlerini bayağı bir yükseltir ; bir süre sonra dengeler yerine oturur. Bu kriz TC ' nin gördüğü ne ilk ne de son ekonomik kriz olacaktır. Hadi birazda ben , yaşım gereği yaşlılar gibi konuşayım: ohooo bizler 1970 ' li yıllarda ne krizler gördük. Sana yağı, tüp, benzin, ampul, şeker bulunmuyordu . ( tuvalet kağıdı zaten bilinmiyor ) efendime söyleyeyim, merkez bankası 70 cent' e muhtaç, millet ekmek arası kedi maması yiyecek ama kedi maması nedir bilen yoktu . Hastalar ameliyat masasında narkoz olmadığı için çekiçle bayıltılıyordu.  onun için de vatandaş prostat ameliyatı oluyorsa birde kafası mumyalanmış olarak ameliyat masasından kalkıyor du. Mesela arkadaşım Sansar Ensar fıtık ameliyatı için girdiği hastaneye narkoz yerine kafasına yediği çekiç darbesiyle mefta i Niyazi oluvermişti. Daha neler var anlatacak. Ama hem yer yok yazacak, hemde adam yok yazdıklarımı okuyacak. Şimdiki gençler ne görmüşler. Bir sorsunlar bakalım cilalı taş devrinde insanlar nasıl haberlesiyorlarmis. Şimdi öylemi ya. 3 yaşındaki çocuğun bile elinde telefon, bilgisayar. Nankörlük etmeyin aza kanaat getirmeyen çoğu bulamaz. Biz yaşlılar neler gördük, neler yaşadık, tarih dile gelse de konuşsa.
:D  :D  :D
O günler güzeldi be sevgili Bayram bey. Çocukluğumuz güzeldi. Sonra zaten pek güzel bir şey de kalmadı.

V

"İstemem,eksik olsun.."

Tuco Ramirez

DAMPYR

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 17 Temmuz, 2023, 12:30:37Tex tutkunu dostlar .  "Mezardakiler" bile kaydolsun lütfen.
Bunu Dylan Dog'a söylemek lazım😂

Kinowa59

Günaydın değerli Dampyr dostumuz. Dylan Dog , öldü mü ?

DAMPYR

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 19 Temmuz, 2023, 10:13:51Günaydın değerli Dampyr dostumuz. Dylan Dog , öldü mü ?
Günaydın Bayram Bey, Yok ölüler (zombiler) onun işi ya ondan söyledim...

Kinowa59

Günaydın Sayın Dr1881. Birkaç gün önce saydım,  Netflix dizileriyle ilgili bir günde tam 6 tane ileti göndermiştiniz . Ertesi gün baktım bir o kadar daha, sonraki gün bir daha. Tanrı bol bereketli iletiler nasip etsin. Bir Tex ve Zagor tutkunu olarak diyorum ki; Netflix ile ilgili iletilerinizde gözü olanın gözü çıksın. ( nokta ) Ama , Sayın Dr1881; insan " 1881 " sayısının kutsal hatırasına  ve bu sayının yüzü gözü hürmetine  " klasik Tex serisi devam etsin " kampanyası için bir imzayı da atıvermeli diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz.