Yeni Zagor Serisi - LAL

Başlatan hanac, 01 Aralık, 2009, 16:37:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İlyas Erkul

İlyas Erkul

V

162. sayı ön siparişte..

"İstemem,eksik olsun.."

İlyas Erkul

caretta

Ben bu 161-162 sayılardaki "Kabus Geri Dönüyor" ve "Kötülük Tohumu" adlı fantastik maceradan pek birşey anlamadım.

Dişi şaman Shyer'i de hatırlamadım. Dinozorlu, ejderhalı garip bir macera.

Zagor'un çok güzel fantastik maceraları vardır ama bu macerayı bir yere koyamadım.

Okuyan arkadaşlar belki daha doyurucu yorumlar yaparlar.

aa

Bu macerayı henüz okumadım. Ama genel olarak Zagor'u çok sevmeme rağmen fantastik maceralarını çok sevemiyorum. Bazen çok saçma senaryoları oluyor. Sanıyorum bu da öyle bir macera.
Esse Gesse Hayranı...

Ralph

Şeytan diyor battı balık yan gider, Zagor'a da başla... Sonra diyorum biraz çocuksu bu ya

hanac

Alıntı yapılan: Ralph - 08 Eylül, 2015, 18:24:00
Şeytan diyor battı balık yan gider, Zagor'a da başla... Sonra diyorum biraz çocuksu bu ya

Zagor KM 10 dan sonrasını bir al derim.

NIC

Yaklaşık 3 sene sürecek olan Güney Amerika sagası bu ay başladığına göre uzuuun zamandır doğru düzgün almadığım Zagor'u almaya başlıyorum.İlk hikayede Andrew Cain var ve tabii aynı zamanda Boselli'de 60 sayı sonra geri dönüyor

alan ford

Cain varsa ben de alırım . Arada çok eksiğim var ama olsun
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

caretta

Lal Aylık Zagor serisinin bu ay yayınlanan 164.sayısında ilginç bir macera başladı.Kuzey Afrika'da başlayan macerada yeniçeri Selim var.Padişah
Abdülmecid'in adı da geçiyor.Djouf Büyük Sahara'çölünün bir parçasıymış.Bugünkü Mali ve Moritanya ülkelerinde yer alıyor.Osmanlı İmparatorluğu
Kuzey Afraika ve orta Afrika'ya kadar uzanıyordu.Zagor Maceraları 1840'larda geçiyor.Padişah Abdülmecit (1839-1861)de tamam.Tamam olmayan
yeniçeriler.Yeniçeri ocağı Abdülmecid'in babası 2.Mahmut zamanında 15 Haziran 1826'da kaldırılmıştı.Belki bu maceradaki yeniçeri Selim o kargaşada
kapağı Kuzey Afrika'ya atıp canını kurtarmıştı!Zaman zaman Zagor'da böyle Osmanlı motifli maceralar yayınlanır.Baron Rakosi (vampir)de Ali Paşa
Sullivanların ekibindeki Mısırlı Durga,Yılan Kaptan'daki bacakları kopuk Hammad gibi.İlginç bir maceraya benziyor.Cain'i pek hatırlayamadım onu
da birileri hatırlatırsa memnun olurum.

rumar80

Can AD yayinciligin bastığı Zagor'un son macerasinda  ikan bir karakter. Maceranın adı Krater.
   Daha sonra Afrika'da geçen bir macerada tekrar karsilasmislardi

hanac

Alıntı yapılan: caretta - 22 Kasım, 2015, 13:56:26
Cain'i pek hatırlayamadım onu da birileri hatırlatırsa memnun olurum.

Denizde Dehşet, Büyücü Avi ve Kraken maceraları ile tanışmış idik.

hanac

Cain 420. ve 421. sayıda geri dönmüş idi, çizimler efsanevi Andreucci'den.

Cain, Solomon Kane'e bir saygı duruşu

darkwood

Afrika hikayelerine nihayet kavuştuk, 3 yıl kadar sürecek olan Zagor'un bu müthiş hikayeleri bizi diyardan diyara gezdirecek.  8)

Darkwood Sakinleri..