X-Men Mutant Genesis - Marmara Çizgi

Başlatan Nightrain, 06 Ağustos, 2019, 17:37:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

KLASİK DESTAN YEPYENİ HALİYLE KARŞINIZDA!

Magneto'nun geleceği, Wolverine'in geçmişi — ve arada da X-Men! Marvel'ın en kudretli mutantları, Asteroit M'den Weapon X'e, nereye gitseler beyinleri yıkanıyor. Magneto'nun yeni bir ordusu var, Hand eski bir düşmanı diriltiyor ve hepsini durdurmak da X-Men'e düşüyor. Wolverine'in geçmişinden gizemler ve Takım X'in geçmişten ilk görüntüsü — ayrıca Müritler, ninjalar ve çok daha fazlası! 1991 yılında kırdığı ve halen geçilemeyen "dünyanın en çok satan çizgi romanı" rekoruna sahip bu öykü daha önce hiç görmediğiniz bir şekilde, modern tarza uygun yeniden renklendirmesiyle karşınızda!
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

BlackBishop

Yeni renklendirme yerine orijinal halini tercih ederdim. Ama buna da şükür diyenlerdenim...

hennessy

Yüce insan Umar Reis tavsiye edince aldım.....

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Agamotto

Bu daha önce Türkiye'de yayınlanmış bir cilt miydi? Sanki kapağı tanıdık geldi.

Nightrain

Alıntı yapılan: Agamotto - 06 Ağustos, 2019, 20:40:08

N1 Comics fasikül olarak basmıştı. Oradan tanıdık gelmiş olabilir.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

yunusmeyra

Alıntı yapılan: Agamotto - 06 Ağustos, 2019, 20:40:08

"1 numara yayıncılık" fasikülleri olarak, yıl 1996
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Agamotto

Alıntı yapılan: Nightrain - 06 Ağustos, 2019, 22:34:27
N1 Comics fasikül olarak basmıştı. Oradan tanıdık gelmiş olabilir.

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 06 Ağustos, 2019, 22:34:50
"1 numara yayıncılık" fasikülleri olarak, yıl 1996

Anlamıştım bir yerden tanıdık geldiğini :) Teşekkür ederim.

yalcinerol345

1N Comics'in yayınladığı ise, konu ve çizimlerden çok etkilenmiştim.

dayıcomics

marmara güzel bir X-men cildi daha bastı. Ben 2-3 sayısını almıştım zamanında çizimleri gayet iyiydi. Marmara bunları basarken bir yandan da Deadly Genesis, Decimation, Endangered Species ciltlerini de bassa ne güzel olur. House of M ile başlayan Mesih serinin tam halini okurduk.

hennessy

Yüce insan Umar reis boşuna demiyor. X-Men klasiklerin tadı başkadır diye. Bugüne kadar okuduğum en iyi X-Men hikayeleri idi. Çizimler olsun, aksiyon olsun, Magneto olsun gerçekten çok iyi anlatılmış.

Bana karışık gelmeyen nadir X-Men hikayelerinden biri idi. 8.5/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

Ben de çok beğendim. Lee'nin çizgileri tek kelimeyle muhteşem.

Tek beğenmediğim ise basıldığı kağıdı oldu. Maliyet hususlarını anlayabiliyorum ama keşke kuşe kağıda basılmış olsaydı.

Bi de dönemin ruhu mudur bilmiyorum, gerçekten çok konuşma var. Aksiyonu tam anlamı ile takip etmede zorlanıyorsunuz. Ya da ben zorlandım.
They drew first blood...

Animvader

Alıntı yapılan: Mrtekin - 13 Ağustos, 2019, 21:06:51
Bi de dönemin ruhu mudur bilmiyorum, gerçekten çok konuşma var. Aksiyonu tam anlamı ile takip etmede zorlanıyorsunuz. Ya da ben zorlandım.

Dönemin ruhu değil, yazar Chris Claremont :) X-Men Klasik serisinden karakterlerin düşüncelerini içeren kocaman konuşma balonlarına aşinayız.

rumar80

Claremont dönemi X-men ve uzun bir  dönem Fantastic four'u oku oku bitmez. Ama benim için ikisinin de yerleri diğerlerine göre ayrıdır.

BAHADIR

Aslında Marmara kuşe kağıttan yada bir yayının hakkını vermekten kaçacak bir yayınevi değil... Bu nasıl gözlerinden kaçmış tartışılır... Sanki klasik yayın gözü ile bakıp bu kağıdı tercih etmiş gibi bir durum söz konusu... "Sanki" ama... Gayet bilinçli bir şekilde de kağıt tasarrufu olarak yapılmış olabilir... ;)

Tabii ki yanlış tercih... İnsan bazen "böyle olacağına hiç olmasa daha iyiymiş" der ya... Şu an o durumu yaşıyorum...

gamlıbaykuş

Bugün bitirdim, acayip keyif aldım. Konusu, çizimler harikaydı. Fasikül olarak yayınlandığı dönemde lise 2 ' de idim galiba. Ne günlerdi be, düzenli alamadığım için tamamlayamamış ve çok üzülmüştüm. Bugüne okumak nasipmiş. Ama aklıma takılan birşey var. Döneminde yayınlanan fasiküllerde Bishop falan da vardı ama bu ciltte yok. Bu kısmı tam idrak edemedim. Neyse Marmara Çizgi' ye bu eşsiz eseri bize kazandırdığı için çok teşekkür ederim. Günümüzde bu kadar keyif veren macera bulmak zor. Marmara daha çok Klâsik basar umarım.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...