Ocak 2011 Yayınları Satış Rakamları

Başlatan pearl jam, 07 Haziran, 2011, 01:17:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kahramanlarsinemada

Yayını sonlanan Dylan Dog'un da oy kullananların neredeyse yarısı tarafından satınalınmış olması ilginç  ???

Saint2

Alıntı yapılan: kahramanlarsinemada - 09 Haziran, 2011, 10:46:57
Yayını sonlanan Dylan Dog'un da oy kullananların neredeyse yarısı tarafından satınalınmış olması ilginç  ???

Yayının sonlanmasının nedeni satışlar değil ki.....   :-\ :-\ :-\ :-\

rumar80

Sanırım Hakan'ın da göstermek istediği satıldığı halde bitirilmiş olmasındaki tezat

hanac

50 üye toplam 598 çizgiroman almış.

Yani ortalama 12 eder.

12/42 ise yaklaşık % 30 eder.

Yani çok yayın iyi birşey değil  :)

Bütçe yetmediği için hepsi alınamıyor, eleme yapılıyor.

alan ford

Bu ankete katılım hiç fena değil. Ve görülen o ki, en azından forum sakinleri için, yeni yayınlar , yeni kahramanlar ön planda. Türkiye'de çizgi romanın "main stream" ' i olan Zagor,  Tex , Mister No , Martin Mystere gibi kitaplar ilk beşte bile değil. Buna karşı yeni tanıştığımız Greystorm, Volto Noscasto , Yürüyen Ölüler ve hatta ( ve ne mutluki) Bone'un satışları hiç fena gitmiyor.  50 kişiye bakıp bu yorumu yapmak çok doğru değil belki ama çok yanlış da değil ;D. Buradan bütün yayınevlerini daha cesur olmaya yeni ve kaliteli yayınlara şans vermeye davet ediyorum.

İkincisi asıl işi çizgi roman olmayan yayınevlerinin satış rakamları gerçekten çok düşük. Uçma Sanatı beş oy Che Guevera ise sadece bir oy almış. (söz verdim yakında iki oy olacak) Demekki forum sakinlerinin pek ilgisini çekememiş ya da haberleri olmamış. Bu tip farklı yayınevlerinden çıkan kitaplar , sevgili pizagor'un güzel deyimiyle, çizgi roman evlerinde de bulunmuyor bazen. Sanırım hedef kitle farklı ve bizi pek kaale almıyorlar >:(

Bu arada ortalamanın çok altında kalmışım. Bu ayıbıda en kısa sürede halledeyim ::)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Avengers'ın satışı da iyi %52
   Bu arada Tex'e bakar mısınız. Bu kadar mı sadık okuyucu olur... ;)  Tüm Tex'leri 13'er kişi almış

s.b

Teks, Zagor, Martin ve Mister No'yu sene başından beri satın alamıyorum. Piyasaya yeni yayınlar girdiği için sürekli takip ettiğim bu serileri erteledim. Ancak yenileri satın alabiliyorum. O yüzden ben de Teks'imi işaretleyemedim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

dün arşivime baktımda işaretlemediğim bir kitap daha varmış The New Avengers - Yeni İntikamcılar
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

pearljam arkadaşımız bu akşam Şubat ayı anketini açacak.

Aynı katılımı orada da bekliyoruz.

Ayrıca Ocak ayına link verip, devamlı hatırlatma yapacağız.

Belki 3-5 oy daha gelir böylece.  :)

Saint2

Alıntı yapılan: alan ford - 09 Haziran, 2011, 22:14:51
  Bu ankete katılım hiç fena değil. Ve görülen o ki, en azından forum sakinleri için, yeni yayınlar , yeni kahramanlar ön planda. Türkiye'de çizgi romanın "main stream" ' i olan Zagor,  Tex , Mister No , Martin Mystere gibi kitaplar ilk beşte bile değil. Buna karşı yeni tanıştığımız Greystorm, Volto Noscasto , Yürüyen Ölüler ve hatta ( ve ne mutluki) Bone'un satışları hiç fena gitmiyor.  50 kişiye bakıp bu yorumu yapmak çok doğru değil belki ama çok yanlış da değil ;D. Buradan bütün yayınevlerini daha cesur olmaya yeni ve kaliteli yayınlara şans vermeye davet ediyorum.

İkincisi asıl işi çizgi roman olmayan yayınevlerinin satış rakamları gerçekten çok düşük. Uçma Sanatı beş oy Che Guevera ise sadece bir oy almış. (söz verdim yakında iki oy olacak) Demekki forum sakinlerinin pek ilgisini çekememiş ya da haberleri olmamış. Bu tip farklı yayınevlerinden çıkan kitaplar , sevgili pizagor'un güzel deyimiyle, çizgi roman evlerinde de bulunmuyor bazen. Sanırım hedef kitle farklı ve bizi pek kaale almıyorlar >:(

Bu arada ortalamanın çok altında kalmışım. Bu ayıbıda en kısa sürede halledeyim ::)

"Che" 'nin tek oyu ve "Uçma sanatı"nın iki oyundan biri benim.  :)))

Uçma sanatını ben çok beğendim. Herhalde yaşımla alakalı olarak böyle çizgiromanlara eğilimim arttı. (37 yaşındayım) Eğer 1. dünya savaşından- günümüz dönemi İspanya'sını öğrenmek, neden iç savaş oldu, Franco kim derseniz tam sizlik.

1001roman

Selam arkadaşlar,
Yayıncı gözüyle söylüyorum,müthiş bir iş yapmışsınız.Bu oylamayı icad eden ve oylayan herkese teşekkür ediyorum.Okur beğenilerine göre yayın  yapmak için ciddi bir veri bu.Her ay yaparsanız piyasa durumu ve tercihler hakkındaki bilgiler netleşir bu sayede doğru yayınların peşine düşeriz.
Tekrar teşekkürler ve tebrikler...
Fuat AKTÜRE

rumar80

Sevgili Fuat Bey,
  Biz de ilginize teşekkür ederiz. Fikrin sahibi pearljam üyemize de bir kez daha teşekkürler.
  Bu arada Greystorm ve Volto nascosto'nun durumu tahmin ederim ki sizi de mutlu etmiştir. Aynı kalite ve düzende yayınlarınızı okumak dileğiyle....

pizagor

Galip Tekin albümü için daha iyi bir performans beklerdim açıkçası...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

HacıGeraltEmmi

Ben katılımın daha fazla olmasını beklerdim. Bu türde anketler okuyucunun tercihlerini gösterdiğinden, yayıncıların tercihlerini doğru yapmasına da katkıda bulunabilirdik. Bir sonrakinde umarım daha fazla üye katılır.

V

Lal'in en çok satan yayınının Büyülü Rüzgar olması,Tarkan'ın satışının Tolga'dan %30 daha az olması,New Avengers'in başarısı,Heavy Metal'in ortalama her iki katılımcıdan birisi tarafından alınması ve genel olarak yeni ve kaliteli yayınların
kadim saydığımız yayınları eze eze üst basamaklara yerleşmiş olmaları anketin kayda değer sonuçları bence..
"İstemem,eksik olsun.."