Zagor maceralarında daha az tanınan kızılderililer

Başlatan Saki, 12 Nisan, 2023, 13:35:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saki

Mivok- Kartalların efendisi
Muski Han - Zagor ve Kandraks ilk kapışma
Vanata- Vanata'nın kurduğu tuzak
Kahem-Şauni kızılderililerin şamanı- Alfred Banister ile ilk karşılaşma.
Pekvot- Zagor ve tekgözlü Jack ikinci karşılaşma.
Kvanek-Darkwood ormanında kaptan Metlou'nun oluşturduğu polis kızılderilin şefi-maceralar Sauk kabilesi ve Zagor'a kurulan tuzak.

...

Nakai- Yedi Cibola kenti Navayo
Komotai - Melecite kizilderililerin şefi- Demir çavuş- Zagor orijinal sayı 384

...

Atilla abi böyle listeler yapıyor ve devam edebilir, böyle bir listesi yok ise ben devam edeceğim...

Kinowa59

Zagor'un olduğu bütün sayfaların başım gözüm üstünde yeri var. Çok teşekkür ediyorum Saki dost.

Saki

Bende teşekkür ediyorum.

Şimdi aklıma diğer bir kızılderili geldi. İsmi İntikamcı, Zagor'un Volter Medenburg olan genç asker ile ilk karşılaşmasında ortaya çıkıyor.

Zagor Dev albüm Ölümü yenen adam macerasında da bu kızılderilinin kardeşi ortaya çıkıyor ve kendini ölen ve yeniden dirilen İntikamcı olarak tanıtıyor.

Umarım kim olduğu aklınıza gelir.

Zagor ve Volter Medenburg ikinci defa rahip Stiven ile olan Yeni Salem macerasinda tekrar karşılaşıyorlar.

Saki

Sayın Bayram bey sizin beğenilerniz okadar çok ki artık ceplerim doldu taştı  :) Çok teşekkür ederim, eğer benim iletilermi zevkle okuyorsanız ne mutlu bana, bu konuyu birazdan devam edeceğim, hepsini tanıtacağım...

Kinowa59

Merhaba sayın Saki. Fumetti, Western alanında uzman bilirkişi çırağı sayılırım. ( Gerçek uzman bilirkişi, sayın Caretta ) yani demek istediğim, yukarıda ki Ferri çizimlerini beğenmemek rahmetli G. Ferri ustaya haksızlık olmaz mı. Ben yalnızca sanatçı eseri olan görselleri beğeniyorum. Onları da genellikle siz paylaşıyorsunuz.

Saki

Ya bu orijinal Buscema çizimleri?...Korkunç!

Saki

Şaman Keokuk, Zagor, Helingen ve Akronlular macerasından.

Diz çökmekten utanma, Za-gor-te-ney, çünkü bu tüm zamanların en büyük savaşcısı, kızıl kahraman, büyük Rakum.

Rakum, kırmızı kahraman!
Evet, o... buzlu kuyunun gizemli atmosferi onu zamanın ve ölümün adaletsizliklerinden korudu ve elleri hala silahını öyle bir kuvvetle tutuyor ki henüz kimse onu ondan alamamıştır.

Saki

Tavar'ın şef olduğu Tunikan savaşcısı Şenankar.