Hangi Marvel Essential Dizisini İstiyorsunuz?

Başlatan pizagor, 11 Kasım, 2010, 09:55:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Marvel Essential dizilerini Türkçe okumak istiyor musunuz?

Istiyorsaniz hangilerini?

Not 1 : Bu ankette 5 oy kullanma hakki taninmistir.

Not 2 : Anketi hazirlarken herhangi bir ön eleme yapilmamistir, Essential adiyla yayinlanmis tüm basliklara yer verilmistir. Sadece halihazirda yayinlanan veya yayinlanacagi bilgisi verilen Essential Wolverine, Essential X-Men ve Essential Silver Surfer dahil edilmemistir.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Hepsi diye bir sik neden yok ki?  ;)  Çogumuzun bilmedigi 70'li yillarin degisik maceralari da (tomb of dracula gibi) okumak isterdim. PS: okuyorum da  :D

BAHADIR

Tam 5 tane istedigim varmis zaten, bir 6. sini seç deseydiniz bile seçmezdim...Bunlarin basinda istisnasiz Fantastic Four geliyor...Hiç bir seye degismem,Daha sonra Captain America,bu da önemli aslinda,Demir Adam ve Thor konusunda bir siralama yapamadim ikiside benim için es deger uzakliktalar...Ve son olarak Avengers,olsa da olur olmasa da...Ama Fantastic Four ve Kaptan'in artik yayinlanmasi lazim...Hemde söyle orjinal sayfa sayisinda, kütük gibi , içindeki tüm içerigi ile birlikte...Hala kararliyim kimse basmaz da bir gün imkanim olursa ben kesin bu ikisini basacagim...

Sevgiyle kalin...

yalcinerol345

Bu tür dizilerin bence e çekici yani çizgileri,eski çizgiler bece daha iyiydi,Drakula bence öyle.
Gven'li Örümcek Adam Harika olurdu,Bildigim kadariyla Örümcek Adam'in ilk yüz sayisi Türkiye'de yayinlanmamisti

BAHADIR

Oooo hemen su koyverdiniz...Biraz fark yaratin...Kullanilan oy daha alti iken ben hariç herkes Spider'a oy vermis anlasilan 5 oyla fark bile atmis...E o zaman burda önemli olan bu oylamada ilk sirayi degilde ikinci sirayi kimin alacagi...  ;)

pizagor

Alıntı yapılan: BAHADIR - 11 Kasım, 2010, 10:57:04
Oooo hemen su koyverdiniz...Biraz fark yaratin...Kullanilan oy daha alti iken ben hariç herkes Spider'a oy vermis anlasilan 5 oyla fark bile atmis...E o zaman burda önemli olan bu oylamada ilk sirayi degilde ikinci sirayi kimin alacagi...  ;)

Eeeee, malumun ilami bu... Hatta bence ikinciyi bile degil, üçüncüyü oyluyoruz...

Ama ilginçtir, an itibariyle katilimcilar 'Amazing Spiderman'i isterken 'Spectacular Spiderman'e o kadar da merakli degil...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

1. Amazing Spider ile Spectacular  Spider arasindaki fark nedir ?

2. Incredible Hulk ile Rampaging Hulk arasindaki fark nedir ?

3. Conan the Barbarian TR de yayinlanmadi mi ?

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 11 Kasım, 2010, 11:23:19
1. Amazing Spider ile Spectacular  Spider arasindaki fark nedir ?

2. Incredible Hulk ile Rampaging Hulk arasindaki fark nedir ?

3. Conan the Barbarian TR de yayinlanmadi mi ?

1) Senin de bildigin gib ABD'nde birden çok spider man dizileri oldu zamaninda. Iste bu nedenle Marvel Amazing spider man adi ile yayinlanan dizileri ayni adli essential ile Peter Parker the specatcular spider man adi ile yayinlanan dizileri de o baslik ile yayinliyor. Ilk yillarda genelde sorun yok ama sonralarda macera bir seride baslayip ötekisine atlayinca (pazarlama sagolsun) nasil düzenleyecekler bilmiyorum. X-men'de Mutant massacre ya da inferno serisi için Marvel hem essential X-men de hem de essential x factor'da maceralari yayinladi bütün olarak
2) Incredible Hulk Marvel'in günümüze kadar devam ettirdigi serisi. Rampaging hulk ise rahmetli Ali Recan'in bir bölümünü yayinladigi N'reel (adi böyleydi sanirsam) adli uzayli sinema yapimcisinin Güya Hulk ile birlikte yasadigi maceralari anlatan farkli bir seridir.
3) Conan the barbarian essential olarak özel bir sekilde yayinlanmadi. Zaten ilk sayisindan itibaren Conan o kadar çok tekrar tekrar yayinlandi ki (Lal'inki bence en güzeli) essential'a gerek te yok bence

siyahderikoltuk

Bende Avengers, Defenders ve X- Factor butonuna bastim, niyeyse ayni karede birden çok kahraman görmek hosuma gidiyor :) Son 2 oyumuda Kaptan Amerika ve Daredevil'e verdim. Gerçi Kaptan'in Alfa zamanindan kalma bütün ciltleri elimde var, çogu basit maceralar, 3. sinif kahramanlarla mücadelelerle geçiyor ama olsun okurmusun deseler deli gibi isterim. Acaba burdaki anket sonuçlarini görüp , 'madem bu kadar isteyen var basalim bari' diyecek bir yayinevi varmidir???

V

Avangers,Defenders,Thor,Hulk ve olmazsa olmaz Fantastic Four.Spider serilerini yazmaya gerek görmedim çünkü bir aksilik olmazsa zaten yakinda  yayinlayacak firma duyurusunu yapacak.
Marvel'in teliflerde yaptigi son indirimle birlikte essential serileri kapanin elinde kalacak gibi...
"İstemem,eksik olsun.."

siyahderikoltuk

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 11 Kasım, 2010, 13:11:13
Spider serilerini yazmaya gerek görmedim çünkü bir aksilik olmazsa zaten yakinda  yayinlayacak firma duyurusunu yapacak.
Bu cümlede bir müjdemi sakli sanki??

emre ozdamarlar

Oylarim  Amazing Spider Man, Thor, Incredible Hulk, Daredevil ve Punisher'a.

darkwood

Spider Women dahil, Spiderman serilerinin tümünü merakla bekliyorum. Kalite ve Fiyat olarak çok cazip olursa tamamini biriktirmek isterim.
Punisher, Zombie ve Drakula yi da ayrica takip ediyorum. Onlarda olabilir.
Darkwood Sakinleri..

BAHADIR

Spider konusu beni nedense hiç heyecanlandirmadi...Fantastic Four olsaydi kalbim küt küt atardi...Ama gerek Nathan konusunda gerekse simdi Essential Spider konusunda meçhul yayinevleri konusu hayli ilginç...Hadi hayirlisi...

rumar80

Defenders'a benden baska iki oyun daha çikmasi beni açikça heyecanlandirdi. Marvel'in toplum disi kahramanlarindan (Hulk, Namor, Silver surfer vs) olusan bu ekip beni çok etkilemistir.