Blankets - Craig Thompson

Başlatan emre ozdamarlar, 26 Ocak, 2011, 22:14:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darbove

Alıntı yapılan: TKnKT - 20 Haziran, 2022, 00:44:53
    Hadi müjdeli haber benden gelsin. BAOBAB "yakında" ibaresi ile duyurdu.

Harika haber. Ben 3 yayınevinin basabileceğini düşünüyordum. Karakarga, Flaneur ve Baobab. Umarım altından kalkabilir. Acayip kallavi bir şey olur tek cilt olursa.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

gunes21

Sonunda sevindirici bir haber .....

Abysmal

TKnKT

Çok yakında duyurusu ile birlikte, drama kokan söylemler de ortaya çıkmış. Burada söylem olmamasına şaşırdım. Ben fitil ateşleyen olmak istemeyerekten, "hayır benim oyuncağım, o oynamasın" mızıkçılığını yıllar yıllar önce bırakmamız gerektiği kanaatimi kamuya açık söylerek kaçacağım.
"The man who opens topics faster than his shadow"

darbove

Karton kapak çıkacakmış. Bir ihtimal 2. Baskı ciltli olabilirmiş, o da kesin değil.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Kauss

Güzel bir haberde ben bir şeyi anlamadım arkadaşlar.
Flaneurbooks instagram hesabında bir anket düzenlemiş; Baobab'ın postunu etiketleyerek; Baobabyay büyüyünce Flaneur olur mu ? diye soruyor.
Ardından ikinci hikayesinde de;

"Flaneur 2010'dan bugüne türün teknik, edebi, tarihi ve kültürel örneklerini Türkiye'de ilk kez okurla buluşturduğu gibi, ilkeli ve "etik" değerlerden sapmadan başta "Craig Thompson" olmak üzere, R.Crumb, A.Moore,C.Burns ve daha birçok sanatçı ve eserini okuruna tanıttı. Flaneur'ün yayımcılık etiğinden sapmadan oluşturduğu bu kitaplık, okur ve "yayıncılara" kılavuz olurken, sadece yayımladığı sanatçıları basmayı değil Flaneur!ün bu etik ve ilkeli tavrının da bazı yayınevlerinin örnek almasını temenni ediyoruz." diye bir metin paylaşmış. Ben olayı pek anlamadım Blankets'i Flaneur basmak istiyordu da telifini Baobab mı aldı ? Yoksa Craig Thompson'un daha önceden kitaplarını bastıkları için bu yayını da kendileri mi basma hakkı görüyorlardı ? Konuyu bilen biri var ise, aydınlatabilir mi ?

pizagor

Tahmin yürütüyorum: Flaneur'ün yayınlayacağız dediği bir albümdü Blankets. Boşta olan haklarınıı Baobab aldı ve sonrasında durum bu noktaya geldi herhalde.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: TKnKT - 05 Ağustos, 2022, 23:26:51
    Çok yakında duyurusu ile birlikte, drama kokan söylemler de ortaya çıkmış. Burada söylem olmamasına şaşırdım. Ben fitil ateşleyen olmak istemeyerekten, "hayır benim oyuncağım, o oynamasın" mızıkçılığını yıllar yıllar önce bırakmamız gerektiği kanaatimi kamuya açık söylerek kaçacağım.

Raftaki çizgiroman, hayallerle umutlarla paketlenmiş bekletiliyor olandan evladır.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

Flaneur senelerdir basacağız dediği çizgi romanları bassın önce.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

gunes21

Flaneur ' un yayınladığı limitli limitsiz son  2 kitabi
hariç bütün yayınlarını toplayan biri olarak 
acilen Gibrat Matteo serisinin tamamlanmasını
sitesinde yayınlayacağıni ilan ettiği diğer Frankofonlari bir an önce basmasini diliyorum

Baobab a başarılar diliyorum , eldeki  ki kitap
Ne zaman geleceği belli olmayan kitaptan evladır
diyenler kervanına katılıyorum, yolumuz açık olsun

Kauss

Anladım, açıkçası bende; basacağız, edeceğizden çok elle tutulur kitaplardan yanayım

battlehammer

İki yayınevi de şampiyonlarını seçsin, Thunderdome'da dövüşsünler, hayatta kalanın kitabını alalım.
İKİ KİŞİ GİRER, BİR KİŞİ ÇIKAR!

allan quatermain

Uzun senelerdir açıktaymış telif...

Abysmal

Flaneur iyice gözümden düştü. Bu aşağılayıcı üsluptan sonra Flaneur ne basarsa bassın ( gerçi söz verip yıllarca oyalayıp bekletiyorlar) almayacağım.
Baobab' a da olgunluğundan dolayı tebrik ediyorum, ellerinden nice klasikler okumak dileğiyle.

allan quatermain

Alıntı yapılan: flaneurcomics - 08 Ağustos, 2022, 00:26:20
Başka bir yayınevi yayınlanmaya niyetlenirse ilk önceki yayıncıdan fikir sorulur,müsade istenir. Bu yazılı kural değil ama yayıncılıkta etik bu. Böyle işler süreç.

Bu her durumda geçerli bir teamül müdür, mesela Caravaggio'yu yayınlamadan Manara basan önceki her yayıneviyle (Parantez, Lal, Marmara Çizgi, kapandı gerçi ama Hozcomics vs..) iletişime geçmek bana biraz gereksiz olurdu gibi geliyor dışarıdan bakan biri olarak okuyucu gözüyle.