Sert kapaklar ve biz...

Başlatan tommikser, 26 Mayıs, 2011, 10:41:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Abi senin bu Julia yazından sonra bende Sert kapaklı isteyecem.79.uncu benim ona göre.Yeni uğurlu rakamım 79 artık (Bknz. 79.01 hala cevabı alamadım :).

V

Oyumu Creepy'e verdim ama başta YKY yayınları olmak üzere son zamanlarda yurtdışında yayınlanan benzerlerinden farklı olmayan(hatta daha da iyisi olanlar da var) kaliteli baskıların artması dileğiyle.
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Drango bence sert kapak değil karton kapak ama yanlışsam onu da listeye ekleyelim.

rumar80

Bence de sert kapak değil. Listeye eklemeyelim derim.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Vampirella nın kapağı taş gibiydi. "Yoksa kendisimiydi".
Neyse ben ona oyumu verdim.
Darkwood Sakinleri..

s.b

Benim sert kapaklı sadece bir çizgiromanım var, o da Samuray.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

tommikser

Aslında Sami abi sen yazınca hatırladım.Çoğumuzun da aklına gelmemiştir.Kusuruma bakmayın.Bizim sert adamımız Tex'in sert kapaklı çizgi romanı varya.Bende sadece bir dev albüm var.Onu da Hasan abiyle beraber kitap fuarında almıştık (Bak şimdi konu konuyu açtı o zaman para çekememiştim Hasan abi hakkını helal et 5 mi 10 mu ne para almıştım senden şimdi onu hatırladım gelince bi çr alır öderişiz artık).dev albüm 15 renkli de sert kapaktı.Ama onu da ekleyeyim de sonra Tex severler beni dövmesin ;D

s.b

Güneş senin yazını okuyunca Tex'i nasıl unuttum ben de hayret ettim doğrusu. O zaman 35 tl demişlerdi ama ben daha ucuza almıştım.

Ayrıca 2000 yılına ait 178 sayfalık büyük boy Davy Crockett Ve Oğlu Bob cildim var. Okumamış olanlara tavsiye ederim. Kadıköy'de hala bulunabiliyor. Fiyatı 5 tl den satıyorlar.

Haa unutmadan Mart 2005 te yayınlanmış Larry Yuma cildim de var. Prestij yayının sahibi olan İlhan Abim yayınlamış bu kitabı. 3 sayı yayınlanmış olan bu çr nin sadece 1.sayısı sert kapaklı olarak yayınlanmıştı.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Alıntı yapılan: darkwood - 26 Mayıs, 2011, 18:26:57
Vampirella nın kapağı taş gibiydi. "Yoksa kendisimiydi".
Neyse ben ona oyumu verdim.

O sert kapağın kuşe kağıdını çıkarıp iç tarafına bakmayı atlamayın, hoşunuza gidecek!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

HacıGeraltEmmi

Benim oy Blacksad' e gitti. YKY yayınları bu tarzın 1 numarası bence  8)

gamlıbaykuş

Oyumu Creepy'den yana kullandım hem kapak hem baskı olarak kaliteli idi...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

tommikser

Oy kullanmayan arkadaşlar oylarınızı bekliyoruz.

pizagor

Sert kapak tercihinin edisyon alternatifi olmasından ziyade bizimki gibi düşük satış adetli, talebin çok çok sınırlı olduğu bir piyasada, bir onurlandırma, halihazırda prestijli - kabul görmüş bir albüme değer yükleme olduğunu düşünüyorum. Uygulamada ise şu anda başka bir noktadayız. Neden bu kitabın sert kapağını da hazırlamışlar dediğim bir sürü yayın var. Üzerine yüksek fiyatların konduğu, iskonto yapılmayan bu kitaplarda karlılığın daha yüksek olması ve yavaş yavaş yaratılan aslında oldukça dar bir sert kapak sevdalısı okur kitlesi yayıncıları bu yola itiyor muhtemelen de... Bari gerçekten sert kapağı hak eden albümler için bu tercihi kullansanız da daha geniş bir okur zümresine hitap etseniz...

Böyle düşünen bir tek ben miyim?!!  :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Sert kapak almıyorum. Alanların hangi kriterlere göre aldığını gerçekten merak ediyorum.