Lilith - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 21 Ekim, 2011, 20:29:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Güzel haber, peşinden Thorgal da gelirse harika olur.
Darkwood Sakinleri..

haysat

Harika haber.
Serinin tamamlanması için tek sayı kaldı.
18. Sayı ile bir seri daha tamamlanmış olacak...
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

BlackBishop

Güzel bir sayının tüm sayılarını okumak elbette güzel Fakat bir yandan da onun yeni maceralarını özleyecek insan. Keşke bir süre sonra tekrar el atsalar diyecek. İtalyanlardan gelir mi böyle bir hareket bilemem ama Amerikan olsa 3-5 yıl sonra kesin Vol.2'yi görürdük.

Ben de Lilith sevenlerdenim. Bu seri benim için iki ayrı yönden güzel birincisi Lilith'in amacı ve amacı peşinde yaşadığı maceralar. İkincisi ise gittiği devirlerin gayet güzel anlatılması. Örnek vermek gerekirse Lilith'i okumadan önce kaç kişi Japonya-Çin mücadelesindeki acımasızlığı biliyordu. Ben sonradan inceledim ve Lilith'in anlatımının gayet gerçekçi olduğunu öğrendim. Lilith üzerinde çok çalışılmış bir çizgi roman.

pizagor

Doğru mu anlıyorum: üç sayılık ciltlerle başlayan sonrasında ikili ciltlere dönen Lilith'in Türkçe yayını 96 sayfalık bir sayıyla mı sonlanacak?

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

V

Julia da aynı kaderi yaşadı. Defalarca format değişti. Boyut değişti. Yayıncı değişince neyse de aynı yayıncı devam eden seriyi değiştirmek zorunda kalınca daha bir kötü oluyor...
"İstemem,eksik olsun.."

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: pizagor - 22 Haziran, 2018, 08:55:32
Doğru mu anlıyorum: üç sayılık ciltlerle başlayan sonrasında ikili ciltlere dönen Lilith'in Türkçe yayını 96 sayfalık bir sayıyla mı sonlanacak?

Bonelli'nin limitli serilerinden, 18. sayı ile seriyi bitirecekti zaten Bonelli. İtalya'da yayınlandı mı 18. sayı bilmiyorum ama.

pizagor

Bonelli'nin sitesinden anlayabildiğim kadarıyla son sayısı 2017'de çıkmış. Ben olsam madem 3 sayı kalmış bitmesine, bir adet 2 sayıdan oluşan cilt, bir adet de tek sayı çıkaracağıma, geçmişteki formatı hatırlayıp bir adet üçlü cilt ile yayını noktalandırırdım. Böylesi hakikaten çok kötü duracak kütüphanede. Hiç olmadı bu...

Nemo

Lilith şu an için 18. sayı ile son buldu. ilerde Brendon gibi belirsiz periyodlarda özel albüm çıkar mı bilmem ama.  Boyut kısmında da katılıyorum:/
Özel Alfa Ajanı

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: pizagor - 22 Haziran, 2018, 18:52:55
Bonelli'nin sitesinden anlayabildiğim kadarıyla son sayısı 2017'de çıkmış. Ben olsam madem 3 sayı kalmış bitmesine, bir adet 2 sayıdan oluşan cilt, bir adet de tek sayı çıkaracağıma, geçmişteki formatı hatırlayıp bir adet üçlü cilt ile yayını noktalandırırdım. Böylesi hakikaten çok kötü duracak kütüphanede. Hiç olmadı bu...

Aslında Çizgi Düşler'in format değişikliği konusunda zamanlama hatası yapmasından kaynaklandı bence bu durum. 10-11. sayılar ile ikili formata geçildi ve ben o zaman da yazmıştım diye hatırlıyorum. 12. sayı dahil edilerek son kez üçlü formatta çıkarılıp ondan sonra ikiliye dönülse daha güzel olurdu. Hatta hiç ikiliye geçilmeyip başlandığı gibi üçlü şekilde bitirilse çok daha güzel olurdu ama şartlar her zaman istenen şekilde gelişmiyor.

tommikser

Çıkan son sayıyı okudum. Macera açısından dönemi yansıtmasının dışında fazla bir heyecan vadetmiyor ne yazık ki.
Bir de son bir sayıyısı kalan yayın neden son sayı beklenmeden yayınlandı anlamadım. Macera tam ortada kalarak bitiyor.
Keşke hepsi tek seferde yayınlansa ve bu kitabın ülkemiz macerası son bulsaymış.

pizagor

Alıntı yapılan: beekeeper - 24 Temmuz, 2018, 09:19:44
çıkan son sayıyı okudum.Macera açısından dönemi yansıtmasının dışında fazla bir heyecan vadetmiyor ne yazık ki.Bir de son bir sayıyısı kalan yayın neden son sayı beklenmeden yayınlandı anlamadım.Macera tam ortada kalarak bitiyor.Keşke hepsi tek seferde yayınlansa ve bu kitabın ülkemiz macerası son bulsaymış.

Maalesef yine bir edisyon garabeti tercih edildi. Acaba diyorum, gelecek son kitaba 98 sayfa daha eklemenin bir yolu bulunur mu, pin-uplar, alternatif kapaklar, röportajlar, bizim insanımızdan yazılar, orijinal yazılar vs. Böyle birşey yapılırsa hatıralarda yer edecek bir final olur. Acaba Çizgi Düşler bu konuda ne düşünür? Yazı konusunda kalemimin yettiği kadar destek olmaya hazırım.

hanac

Yeni sayısı çıkmış.
Bu sayı ile Lilith serisi tamamlanıyor.

darkwood

Lilith de uzun bir aradan sonra basıldı nihayet.
3 lü 2 li ve tek maceralı baskılar ile incelip yok olan, pardon biten ve kütüphane de ilginç görünümlü bir seri oldu.
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Sonunu getirmeden önce bu hafta seriyi baştan okumaya başladım. Öncelikle söyleyeceğim şu ki; kısa serinin yaşattığı okuma deneyiminin keyfi bambaşka. Lilith'in halihazırda sebep olduğu alternatif tarih yaratma halini düşünerek bu potansiyelinden daha onlarca sayı ekmek yenebilecekken yaratıcısının hikayeyi sonlandırması gayet güzel.

Anlatının bağlanışı ve sonu için ise en doğru ifadeler 'çarpıcı ve beklenmedik'. Ben inanılmaz zevk aldım, son otuz sayfa ise bu zevkin doruğu oldu. Bir okudum, sonra yeniden okudum, hatta bir kez daha göz attım bu son sayfalara.

1001Roman ile başlayan Çizgi Düşler ile tamamlanan Lilith maceramız için her iki yayıncıya da teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki dimahımda bıraktığı güzellik kadar kütüphanede de görsel bir ziyafet yaratabilseydi, ama maalesef bu ıskalandı. Bir daha da basılmayacak bu güzel seri adına 'tüh tüh, yazık oldu' demekten başka bir şey yapamayacağız.