ORFANİ - Çizgi Düşler

Başlatan DAMPYR, 04 Haziran, 2014, 21:07:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Bir Dylan'ın, bir Zagor'un yarım bırakılması gibi değil Orfani'ninki. Uzun yılların devam eden serilerindeki vazgeçişlerden çok farklı bir etki yaratıyor kısa serilerdekiler. Uzun soluklularda yayınlanan her sayı yanımıza kar kalıyor, bir sürü hikaye birikiyor. Kısa serilerde ise ana hikayenin her bir adımını oluşturan sayılar, seri yarım bırakıldığında bir anlam ifade edemiyor bu halleriyle. Orfani'yi baştan okudum son iki akşam, hikaye tam olgunlaşmış, giriftleşmişken altıncı ve devam sayılarının yokluğu nedeniyle herşey havada kaldı haliyle. Orfani'nin beşinci sayısı 2017 Aralık'ta raflara çıkmış, bir önceki de 2016 Aralık'ta. 2018'i ise es geçtiği gibi devamı da gelmeyecek büyük ihtimalle. Cassidy gibi, Orfani gibi sınırlı sayılı serilerin yarım bırakılmaması, bir şekilde devamının getirilmesi şahsı beklentim. Ama ümidim de hiç yok açıkçası...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Bilal ceylan

Orfani sanırım bonelli comics in ilk renkli dizisi olması sebebi ile de önemli.ne olurdu devamı gelse de koleksiyonumuzda baş köşe yapsak orfani yi

pizagor

Kitaplığın baş köşesi olmasa da keyifle okunacaklar arasında Orfani'nin her zaman yeri var. Ama tanıtmakta belki yayıncı, belki de biz eksik kaldık ve ilgisizlikten bu hallere düştü. Ben bile son iki sayısını daha yeni kattım arşive. Çizgi Düşler bırakıyorsa başka bir yayıncının yarım kalmış kısa serileri tamamlama misyonuyla hareket etmesini çok isterim...

Lal?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...