Tekrar Yayındayız!

Başlatan kalidor, 05 Aralık, 2013, 15:06:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YzbVolkan

Forumu özlemiştik. Ara sıra tartışsak da burası bizim kıraathane :))). Yalnızlık kötü bir şey.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Nemo

çok şükür. Emeği geçen dostlara çok teşekkürler...
Özel Alfa Ajanı

darbove

Forumun kapanmasına oldukça üzülmüştüm. Sosyal medyada Altınmadalyon forumdan bahsettiğimde özelden bazı arkadaşların siteye erişimde büyük sıkıntılar yaşadıklarına şahit oluyorum. Forum dışarıya kapalı gibi. Bazı Google aramalarında forumumuz öne çıkmıyor bile. Bazı internette kimsenin bahsetmediği eserlerin yorumları forumumuzda bulunuyor ama ne yazık ki ilgili insanların önüne çıkamıyor. Bu yeni üye kazanmamıza büyük engel diyebilirim. Forumumuz tasarım olarak oldukça eski kaldığını düşünüyorum ama alışkanlık olduğundan gün aşırı aylık listeyi kontrol ediyorum. Aslına bakarsanız artık discord gibi platformlar bu forum mantığını yavaş yavaş bitiriyor. Neyse fazla uzatmışım. Forumun tekrardan aktif olmasında emeği geçenlere teşekkürler.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

xmenac

Sanırım en uzun süreli kapalı kalma süreci geçtiğimiz hafta yaşandı. Daha önceki senelerde bir hafta kapalı kaldığını hatırlamıyorum çünkü. İletişimim olan arkadaşlarla irtibat kurup sorma fırsatım olduğu için tekrar açılır mı endişesine girmedim ama özellikle Twitter veya Instagram gibi sosyal medya mecralarında duyuru yapılmasında fayda var, doğru.

Google aramaları ise biraz teknik bir konu, özellikle son dönemde Google çok hızlı güncellemeler yapıyor. Forum erişime kapandıktan sonra sanıyorum üçüncü günde Google'da önceden çıkan sayfalar bile çıkmamaya başlamıştı. Kontrol etmedim ama açıldıktan sonra da kısa sürede eski haline dönmüştür diye düşünüyorum. Aslında burada konu dışı olmakla beraber bir husus daha var; eskiden konu başlıkları kelimelerle ifade ediliyordu, güncellemeden sonra tekrar linkler sayı haline dönüştü. Mesela şu an yazdığımız bu başlığın link'i: http://altinmadalyon.com/altin/index.php?topic=7497

Link'te topic ibaresinden sonra gelen sayı, kaç numaralı başlık olduğunu ifade ediyor ve yazılım gerekli başlığa yönlendiriyor ama okurken hangi başlık olduğu belirsiz kalıyor. Halbuki eskiden başlıkta yer alan "Tekrar Yayındayız" ifadesi de link'e yansıyordu ve örneğin: /altin/tekrar-yayindayiz gibi bir link oluşuyordu. Bence tekrar bu sisteme dönülmesinde fayda olabilir.