Zagor Sohbet Odasi

Başlatan Underfined, 23 Aralık, 2009, 19:01:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kinowa59

Merhaba sayın Zeljko. Vampir Rakosi ye kıyılmasın. Rakosi'nin her gelişinde ilk gençlik yıllarıma, (1974_ 1975 ) gidiyorum. Rakosi'nin ölümü yok olması, yaşamımın en masum döneminin de ölmesi olacaktır. Bırakalım vampirimiz yasası. Yaşasın ki, benimde çocukluk masumiyetim yasasın.

Saki

Bence de bitmeliydi ve tam yerinde olacaktı, yani Rakoşi nin vatanında, bukadar uzatmak bence yeni bir düşman üretemektir, nebileyim Helingen, Rakoşi, Motimer tipinde, yani hafızalarda kalacak bir düşman, bu da Moreno Burattininin beceriksiliğinden kaynaklarınır,

Rendal Mutant ikinci defada işi bitti, bu çok iyi oldu, Robert Grey ikinci defada işi bitti, Butcher ikinci defada işi bitti ki bunlar sıradan bir düşmanlar değldi, ama Helingen ve Rakoşiyi bitirmezler belli.

İlginç bir şey ilave edeyim, eski Yugoslavyada Zagor ve Rakoşinin ilk karşılaşması hiç yayınlanmamıştır- sansür, yıllar sonra okuma fırsatım oldu ancak, ikinci karşılşmada ise sanırım 32 sayfa atımıştır-yine sansür, dini anımsatan şeylerin yüzünden, haçlar vs, vs

Tabiki şimdi sansür yasaktır

Odabrane Priçe hakkında biraz bilgi vereyim isterseniz, Seçilmiş hikayeler demek, Sırbistandaki Veseli Çetvrtak yayınevi Zagoru Sümerlerin Gizemi sayısından yayınlamaya başladıği için, Klasik Maceraların yanında bu edisyonda Zagorun in güzel maceralarnı yayınlamaktadır...

YzbVolkan

Lal kitap , Italyada maxi Zagor serisinin yerine cikan yeni serinin ilk kitabini basmis:)
Dort Gòzùn hikayeleri ilk cilt.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Saki

maxi Zagor serisi bittimi demek?

Bazi Zagor maceralari Dört Gözün cocuk kızılderililere hikaye anlatarak başlıyor, örneğin Darkwood zero anno.

Zeljko

SCLS Dergisi'nin yirmi beşinci sayısı , Giancarlo Alessandrini'nin orijinal kapağı, Martin Mystére'nin 40 yılından ve Zagor'la olan bağlantılarından esinlenerek,Marty amca hikayelerinde görünen baltalı ilahın"klonu" olan Za-Te-Nay figürünü kapağa taşıyor .Dergideki ilk iki makale bu konuya ayrılmış.

Dergide "Zagorun Rönesansı" nın başlangıcı olan, o dönemin sembolik öyküsü Kayıp Kaşif'in derinlemesine bir incelemesi de bulunuyor. Dergiye ek olarak Giuliano Piccininno tarafından tasarlanan ve Zagor'un 60. doğum gününü kutlamak amacıyla hazırlanan poster üçlemesinin sonuncusu da hediye olarak verilecek.
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

kırkambar

Ecem yayınları 3'te başlayan "Eski Dostlar" adlı macera Lal'de kaçıncı sayıya tekabül ediyor? Bazı forumlarda orijinal sayı 310-312 denmiş ama ne Zenith olarak ne de normal sayı olarak bu macera değil.

Vassago007

Alıntı yapılan: kırkambar - 21 Ocak, 2023, 15:02:30
Ecem yayınları 3'te başlayan "Eski Dostlar" adlı macera Lal'de kaçıncı sayıya tekabül ediyor? Bazı forumlarda orijinal sayı 310-312 denmiş ama ne Zenith olarak ne de normal sayı olarak bu macera değil.

Ecemde çıkan maceralar 310 ile 318 arası sanırım sorduğunuz macera 313 den başlıyor.

kırkambar

Alıntı yapılan: Vassago007 - 21 Ocak, 2023, 15:38:55
Ecemde çıkan maceralar 310 ile 318 arası sanırım sorduğunuz macera 313 den başlıyor.
Cevap için teşekkürler ama 310-320 arası maceralar arasında yok. Macera konusu: Blacksteep dağlarında insanların başına korkunç olaylar gelmektedir. Bir bilim ekibi ordu içinde kurulan "yeşil ceketler" adlı birlikle birlikte oraya gitmektedir. Zagor ve arkadaşları bu dağların eteklerinde soygun çetesinin saldırısına uğrarlar. Devam sayısının adı "Müthiş Değişim".

Vassago007

Alıntı yapılan: kırkambar - 21 Ocak, 2023, 16:41:31
Cevap için teşekkürler ama 310-320 arası maceralar arasında yok. Macera konusu: Blacksteep dağlarında insanların başına korkunç olaylar gelmektedir. Bir bilim ekibi ordu içinde kurulan "yeşil ceketler" adlı birlikle birlikte oraya gitmektedir. Zagor ve arkadaşları bu dağların eteklerinde soygun çetesinin saldırısına uğrarlar. Devam sayısının adı "Müthiş Değişim".

Tamam İşte 310 da Diablardan sonra başlıyor şu anda elimin altında. KM 80 aynı zamanda

Saki

Hangi macera söz konusu çok iyi biliyorum, çok gergin bir macera,
aynı zamanda Moreno Burattini nin yazdığı ilk maceradır

kırkambar

Sağ olasın Vassago007. Bende KM en son 77 var, bu nedenle devamını kontrol edemedim. Forumlardaki macera listelerindeki macera adlarında da 310-320 arası farklı isimlendirilmiş. Söz konusu maceranın (Ecem'de Eski Dostlar olarak geçen) KM 80'de adı Ölümcül Tehlike olarak mı geçiyor? Şimdiden teşekkürler.

Vassago007

Alıntı yapılan: kırkambar - 21 Ocak, 2023, 17:55:30
Sağ olasın Vassago007. Bende KM en son 77 var, bu nedenle devamını kontrol edemedim. Forumlardaki macera listelerindeki macera adlarında da 310-320 arası farklı isimlendirilmiş. Söz konusu maceranın (Ecem'de Eski Dostlar olarak geçen) KM 80'de adı Ölümcül Tehlike olarak mı geçiyor? Şimdiden teşekkürler.

Rica ederim evet Ölümcül Tehlike :)

Zeljko

Alıntı yapılan: hanac - 05 Mayıs, 2022, 07:06:03Bir tek Süpermayk tekrar dönmedi.  :'(

Lozandaki gizli anlasma dolayisiyla dönemiyor 2023'te dönecek demiştim mayıs ayında vee karşınızda Supermike!

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Saki

Olaf Botegosky öldü, Zagorun başka ikizi yok. Zagor kabus görüyordur, başka açıklama yok. ZAGOR ÖLEMEZ!!! 

hanac

Alıntı yapılan: Zeljko - 02 Şubat, 2023, 01:56:58Lozandaki gizli anlasma dolayisiyla dönemiyor 2023'te dönecek demiştim mayıs ayında vee karşınızda Supermike!

Mutluluktan ağlıyorum.  :'(

Altın Madalyonun kurulma amacı da Süpermaykın yayınlanması için Bonelli üzerinde kamuoyu baskısı oluşturmak içindi. Kısa sürede bu amacımıza ulaştığımız için mutluyuz.

Şimdi kendimize yeni bir amaç belirlemeliyiz.  ;D