KULL - Çizgi Düşler

Başlatan Underfined, 03 Ocak, 2011, 18:37:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Ben de gerçekten Kull'un devamını isterim ama bakalım İlker ne der...

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 19 Temmuz, 2013, 18:52:36

Devamı Kral Kull oluyordu değil mi ?

DAMPYR

Alıntı yapılan: rumar80 - 19 Temmuz, 2013, 18:52:36
İlkerle yapılan raportajda devamı için pek istekli değildi ama genede belli olmaz.Bakarsınız yayınlarlar... ??? ::) ;)

haysat

Thorgal formatında ve kalınlığında bir seri güzel olurdu Kull için,ama Thorgalın satış grafiği ortada.

O yüzden İlker sıcak bakmaz  bence Kull olayına.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

kalidor

Renkli Kull'ların renklendirmeleri epey kadim kalıyor. Dark Horse Chronicles of Conan gibi yeniden renklendirmediği için pek beğenileceğini sanmıyorum. Ben de 1 cildi var, toplantıya getiririm. Renkli Solomon Kane tek cilt düşünülebilir ama.
Crom! Ölüleri Say...

gamlıbaykuş

Aslında İlker abi, Red Sonja' nın klasik maceralarını (Kull ve Solomon Kane gibi) basmaz mı acaba? Bir o eksik kaldı çünkü...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

haysat

Ben buldum ben buldum!

Bunu önce ben düşünmüştüm. Ekrem dile getirdi.

Ali Recan zamanında bir türlü tam seri olarak çıkmadı Red SONJA

Klasik olarak kaç kitaplık  bir seri olursa kabulümüzdür.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

kalidor

Sonja'nın klasik maceraları en kabadayı 2 dobişko ciltte biter. Alfa'nın zamaninda yayinladığı 2 serinin yarısi dolgu malzemelerden oluşuyordu zaten. Hatta 200 liralık 2. Seride dolgu malzemesi olarak Red Sonja kullanılmış diyebilirim :D
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Alıntı yapılan: haysat - 19 Temmuz, 2013, 22:39:54
Ben buldum ben buldum!

Bunu önce ben düşünmüştüm. Ekrem dile getirdi.

Ali Recan zamanında bir türlü tam seri olarak çıkmadı Red SONJA

Klasik olarak kaç kitaplık  bir seri olursa kabulümüzdür.
Abi aslında Ali Recan Red Sonja'nın Marvel zamanlarını 90lardaki birkaç miniseri hariç yayinladı. Sonja 2000lerde Dynamite el atana kadar ABD'de de çok yayinlanmadi. Daha çok Cona'la veya Conan içinde dolgu maceraları oldu. Ayrıntılı bilgi için forumdaki Red Sonja'nın ülkemizde yayınlanan macera dizgisini excel olarak indirebilirsiniz. Zamanında büyük emek verdik, hazirladık ama değeri bilinmedi listenin; hıh ::)
Crom! Ölüleri Say...

gamlıbaykuş

Eh o zaman yakın bir mercii İlker abiyle temasa geçip bir sorsa iyi olmaz mı?
Nedendir bilmem ama Marmara'nın yayınladığı Red Sonja'dan daha iyi satar diye düşünüyorum. Mesela ben ilk cildini aldım devamını getirmedim ama :)

darkwood

Çizgi Düşler bu yayın içinde bir güzellik yaparsa, Kull ve Salomon Kane gibi dobişko ciltlerde Red Sonja nın yayınlandığınıda görmek ve kütüphanemize katmak keyifli olur doğrusu...
Darkwood Sakinleri..

gamlıbaykuş

Çizgi Düşler' e Kull'u böyle adam akıllı, editoryal bölümleri dahil bastığı için teşekkür etmek istiyorum (Daha önce ettiysem bir daha ediyorum o zaman :) ) Şu an 2. cildi okuyorum ve hep kısa maceralardan oluşuyor. Çerezlik niyetine sıkıldıkça, ara ara da değişiklik olsun diye bu cildi okuyorum. Kitap yarıya geldi ama Köleleştirilemeyen isimli maceraya değinmeden geçemeyeceğim.

Köleleştirilemeyen, Eylül 1988 tarihli SSOC 152. sayıda yayınlanmış, yazan John Arcudi, çizen Dale Eaglesham. Bu kısa macerada Kull çok eski bir dostunu köle pazarında tam da satılmak üzereyken bulur ve macera başlar. Zaten kısa bir hikaye, bu sebeple fazla detaya girmek istemiyorum. Ama hikayenin en can alıcı noktası; sanki V For Vendetta felsefesiyle yazılmış ya da bir etkilenme olmuş. (Tarihsel olarak hangisi önce yazıldı bilmiyorum ama. Sonuç olarak ortak bir şeyleri olduğu kanısındayım)

Okurken acayip keyif aldım. Bir cümle alıntılayacak olursak
" Onlar senin elini, ayağını zincirleyebilirler küçük kardeşim; ama zihnini asla köleleştiremezler."

Bu arada Kull formatında Red Sonja klasik maceralar talebimiz devam ediyor. Çizgi Düşler' e duyurulur :)

kalidor

İlgili arkadaş Kull'un sonraki birçok macerasında da yer alıyor.Yalnız bu küçük kardeşim muhabbeti Vanaheim'li Fafnir'den arak bence. Hatırlarsanız Fafnir Conan'a "Küçük Adam" der. Sonradan Shadizar'da hırsızlık zamanları Conan'ı satmamış ve elemanı sallandırmışlardı ki Conan'ın bayağı canını yakan bir ölümdür. Bu Fafnir'in bir de sol kolu olsa gerek bir iblis mi ne hükmediyordu. Fafnir Demonhand veya Helhand diye geçiyor. Ölmemişte sonradan mı olmuştu yoksa ilk baştan beri öyle miydi hatırlayamayacağım.
Crom! Ölüleri Say...

köstebek

Alıntı yapılan: darkwood - 20 Temmuz, 2013, 12:15:56
Çizgi Düşler bu yayın içinde bir güzellik yaparsa, Kull ve Salomon Kane gibi dobişko ciltlerde Red Sonja nın yayınlandığınıda görmek ve kütüphanemize katmak keyifli olur doğrusu...

Red sonjaları Marmara yayınlıyor. Taleplerinizi Erdem beyin sayfasında iletirseniz çok daha yerinde bir davranış olur.
Renklileri de bekliyoruz bu arada, belki çıkarır.

tommikser

Ben hatırlıyorum.Fafnir öldü sanıyoruz savaş esnasında meğer ölmemiş omuzuna ok yemiş.Ok kolunu kaybetmesine neden oluyor.Yanılmıyorsam bir şekilde bu büyüye maruz kalıyor.Olmayan eli yerine geliyor ama eli bir canavar eli.