Game of Thrones !!! Spoiler içerir !!!

Başlatan nacho_grande, 29 Nisan, 2011, 00:32:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

5. bölümde, jon Snow'un halkını, silah arkadaşlarını öldüren yabanıllara yaptığı teklif çok ilginç geldi bana ?
George R.R. Martin 1996 da yazmaya başladığı seriyi "bizimkiler" ne zaman okudu acaba.
Olayların gelişimini merakla bekliyorum, her iki tarafta da  >:(

kalidor

5. bölümün sonu itibarıyla bir Conan havası esmedi değil  :D
Crom! Ölüleri Say...

Nemo

.
.
Nalet olsun sana Stannis! Nasi bi insanmissin! Hatta insan bile degilsin! Sezon finalini merakla bekliyorum.
.
.
Özel Alfa Ajanı

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: Nemo - 09 Haziran, 2015, 18:36:10
.
.
Nalet olsun sana Stannis! Nasi bi insanmissin! Hatta insan bile degilsin! Sezon finalini merakla bekliyorum.
.
.

Senaristler kitaptan bağımsız gitmeye başladıklarından beri s.çtılar iyicene. Karakter iyi ile kötü arasında bir yerdeyken son olaydan sonra sövmeyen kalmamıştır herhalde >:(

İnsanlığın umudu da aldı başını uçtu gitti ki sorma :-*

Nemo

Henuz ilk kitabi okuyorum. 5. Sezonda kitaptan baya ayrilmis konu diye okudum Turkiye game of thrones forumunda. Kitaptan uyarlama dizi veya filmlerin kitapla ayni, ayni olmasa da cok yakin gitmesi gerek diye dusunuyorum(sahsi fikrim).
Özel Alfa Ajanı

hanac

5. sezon finali ile yine ters köşe yaptı.

Nalet olsun sana George Martin.  :)

Mrtekin

Spoiler...

Vay Arkadaş, Jon Snow'um pisi pisine gitti....

Harcayacak adam mı bulamadınız, lan, senaristler, Allah topunuzun belanızı versin...

Dehşet üzüldüm şu an....tüh ki ne tüh...
They drew first blood...

dean

Beşinci sezonu bitirdim. Açık konuşmam gerekirse beşinci sezonun en zayıf sezon olduğunu düşünüyorum. Olabildiğince uzayan diyaloglarıyla, olayların yavaş ilerlemesiyle. Diziye ivme kazandıracak Greyjoy'ların 6. sezona kalmasıyla felan derken beni biraz sıkmıştı. Lakin kabul etmemiz gereken bir gerçek var. Bu sezonun son 3 bölümü inanılmazdı. Her sezonda son bölümler belirli şekilde o zamana kadarki bölümlerden iyiydi. Ama bu sefer iş bambaşka bir level'a çıkmış. Ben bu sezona son üç bölüm bir film. Önceki bölümde ara sıcak olarak bakıyorum. Özellikle sekizinci bölümün son 15 dakikasının televizyon tarihinin en epic 15 dakikalarından biri olduğuna kimsenin itirazı olmayacaktır. Teknik ve atmosfer açısından birdizinin bir filmle en fazla eşitlendiği andı benim gözümde.

Animvader

HOBAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!! 6.Sezon posteri yayınlandı, yoksa???

HacıGeraltEmmi

Çakma gibi duruyor yahu ::)
Ama gerçekse dizi kitabın önüne geçip çok pis sıpoylar manyağı yapacak okurları.

Animvader

Alıntı yapılan: designer73 - 23 Kasım, 2015, 21:06:57
Çakma gibi duruyor yahu ::)
Ama gerçekse dizi kitabın önüne geçip çok pis sıpoylar manyağı yapacak okurları.

Twitter'da resmi hesaptan yayınlandı: https://twitter.com/GameOfThrones

doktor1881

Yapımcı şirketten yapılan açıklamaya göre, 6'ncı sezonun ilk bölümü 24 Nisan 2016'da ekrana gelecek.

Game Of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin 5. sezonunun final bölümünde ölen Jon Snow'un, dizinin 6. sezon afişinde yer almış, bunun ardından Snow'un ölmediği iddiaları yeniden gündeme gelmişti.

Afişte Snow'un sezon finalinde saldırıya uğradığı sırada kürk giymediği, afişte ise kürkü giyiyor olması da dikkatli gözlerden kaçmamıştı.

Görünen o ki merakla beklenen sorunun cevabı yeni sezonun beyaz ekrana geri döneceği Nisan 24 Nisan 2016'ya kadar cevapsız kalacak.

İşte dizinin fanatiklerinin cevabını merakla beklediği diğer sorular:

Arkadaşlarının ihanetine uğrayan Jon Snow öldü mü? Melisandre onu diriltebilir mi? 

Myrcella Baratheon zehirlenerek öldü. Peki Jaime, ona ilk kez sarılan, ilk evladını kaybetmekle nasıl başa çıkacak? Myrcella'nın erkek kardeşi olan kralın bu konuda tepkisi ne olacak? Cersei intikamını nasıl alacak?

Brienne, savaşı kaybeden Stannis'i öldürdü mü? Amacı Sansa'nın güvenliğini sağlamak olan Brienne için intikam alma isteği, Sansa'yı kurtarabilecek yegane adamla ittifak yapma ihtiyacına baskın mı geldi?

Arya kör mü olacak? Yoksa o da Bran gibi bir becerisini kaybedip bir başkasına mı kavuşacak?

Cersei saçlarına veda etti ve bir Ana Kraliçe olarak yürüdüğü yollardan çırılçıplak bir şekilde, üzerine tükürülerek saraya dönmeyi başardı. Cersei'nin intikamı nasıl olacak? Kral oğlunun duruma tepkisi nasıl kendini gösterecek? Sarayda kimler Cersei ile ittifak kurup, kimler onu düşmanı ilan edecek? Ve en önemlisi Dağ'ın bütün bunlar olurken rolü ne olacak?

Daenerys Targaryen ve minik yavrusunun uçuşu pek hoş olmasına hoştu. Ama Daenerys'i savaşçılarla çevrili bir çölde, hiç de annesinin sözünü dinlemeye çalışmayan bir Drogon ile görmek içler acısıydı. Daenerys, hayatta kalmayı başaracak mı? Yoksa tarih tekerrür mü edecek?

Theon sonunda insafa gelip Sansa'ya destek olmaya karar verse de ikilinin atladığı yer daha önce Bran'in itildiği yükseklikte değil miydi? İkili yaşayabilecek mi

kalidor

Alıntı yapılan: doktor1881 - 09 Ocak, 2016, 18:37:23
Yapımcı şirketten yapılan açıklamaya göre, 6'ncı sezonun ilk bölümü 24 Nisan 2016'da ekrana gelecek.

Brienne, savaşı kaybeden Stannis'i öldürdü mü? Amacı Sansa'nın güvenliğini sağlamak olan Brienne için intikam alma isteği, Sansa'yı kurtarabilecek yegane adamla ittifak yapma ihtiyacına baskın mı geldi?

Seriyi okuduktan sonra dizi biraz yavan kaldı ama 2 Ocakta George R. R. Martin sezon başlamadan 6. kitabı yetiştiremeyeceğini söyleyerek zaten serinin severlerini hayalkırıklığına uğratmıştı. Neyse Martin Dede upuzun özür yazısında "Zaten diziyle roman ayrıştı. Romanda ölen birçok kişi dizide yaşıyor veya tam tersi ve romandaki önemli bazı karakterlerin dizide adı dahi geçmedi o sebeple diziyi seyredenler için 6. kitap çıktığında çok spoiler olmayacak" minvalinde yorum yapmıştı. Neyse bu özür yazısını okuyanların gözünden kaçmayacaktır, Martin Dede farketmeden diziye de spoiler vermiş. Şöyle ki :

"Just consider. Mago, Irri, Rakharo, Xaro Xhoan Daxos, Pyat Pree, Pyp, Grenn, Ser Barristan Selmy, Queen Selyse, Princess Shireen, Princess Myrcella, Mance Rayder, and King Stannis are all dead in the show, alive in the books. "

"Stannis Baratheon ne zaman öldü yaw?" dizide diye adama sorarlar. Orada Brienne'in Stannis'i öldürüp öldürmediği belli değildi ki? Hah hem kitabı yetiştiremedin hem de spoileri dayadın.

Crom! Ölüleri Say...

emre ozdamarlar

5. sezonu yeni izledim ve bitirdim, ve hosuma gitti. Ilk ciktiginda olusan diziyi öven veya yeren hype'in etkisi gecince izlemek daha guzel oluyormus bunu kesfettim. Isin tek kötu yani Jon Snow spoilerini yemekti.

Bunun disinda bence Stannis öldu, Brienne isini yarim birakacak biri degil. Sözune her daim sadik bir sövalye, Stannis de delikanli, ölmeyi hakettigini bilecek bir adam, dolayisiyla ordan bi surpriz beklemiyordum ben.

dean