Y: Son Erkek (Y: The Last Man) - Çizgi Düşler

Başlatan ErenKoyunoglu, 23 Temmuz, 2011, 00:09:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Alıntı yapılan: Ralph - 28 Mayıs, 2014, 23:09:14
Göz yormuyor, ışıkta parlamıyor,okuması çok rahat ben sevdim şahsen. Kuşe kağıt görünüm açısından daha iyi olsa da ışıkta okumak çok  zorluyor. O yüzden tercih edilebilir bence.

Ama okurların kuşe kâğıt merakını kırmak çok zor oluyor!

Ralph

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 28 Mayıs, 2014, 23:30:00
Ama okurların kuşe kâğıt merakını kırmak çok zor oluyor!

Bence birkaç ısrarlı denemeyle  bu önyargıyı kırmak zor değil. Zira kağıtta farklı alternatifler her zaman iyidir. Okuma bakımından kuşe kağıt şahsen beni biraz zorluyor. Kötü mü? Tabi ki değil ama ben fildişi kağıdı beğendim, hem kaliteli hem pratik benimsenmemesi için bir neden yok, gece okumaya uygun. Hele ki saman kağıtla çizgi roman okuyan nesil için alışmak hiç zor olmasa gerek. Kağıt farklılığından seri bırakacak birileri çıkar mı? Sanmıyorum. Kuşe kağıt merakı alışkanlık ve dış görünüş açısından bu kadar tutuluyor. Okumaya gelince gerçekten pratik gelmiyor bana.

s.b

Kuşe kağıdın parlaklığı okurken göz alıyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

tommikser

Caped Crusader

Bence bu kağıt işi orjinali nasılsa öyle olmalı ya da 1000 tane basıyorsanız 500'ü fildişi kağıdı 500 kuşe kağıdı şekilde yaparsanız olmaz mı?İşin ekonomik boyutunu bilmiyorum ama çözüm üretebiliriz bence.

köstebek

Alıntı yapılan: Caped Crusader - 29 Mayıs, 2014, 14:25:28
Bence bu kağıt işi orjinali nasılsa öyle olmalı ya da 1000 tane basıyorsanız 500'ü fildişi kağıdı 500 kuşe kağıdı şekilde yaparsanız olmaz mı?İşin ekonomik boyutunu bilmiyorum ama çözüm üretebiliriz bence.
İşi yarıya böldüğün anda kafa karışıklığını sevmeyen matbaacıları ürkütüyorsunuz. İşin yarısın bas, kağıtları çıkar, yenisi bas? yapamazlar, yapmazlar!

pearl jam

bence bu kağıt gayet iyi, arkadaşların da belirttiği üzere kuşede olan parlama olayı yok çok daha rahat okunuyor. benim sadece dayanıklılık konusunda şüphelerim var acaba kuşe kadar zamana dayanıklı mıdır yoksa saman kağıt gibi zamanla sararma v.b. yapar mı ?

Caped Crusader

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 29 Mayıs, 2014, 15:06:52
İşi yarıya böldüğün anda kafa karışıklığını sevmeyen matbaacıları ürkütüyorsunuz. İşin yarısın bas, kağıtları çıkar, yenisi bas? yapamazlar, yapmazlar!
Hocam o zaman size akıllı bir matbaacı lazım  :)

Harun Ça

3. cilt çok hoşuma gitti diğer ciltlere kıyasla daha tempolu ilerliyor. astronotlara ne olacak diye merak ederken bir yandanda mosadla uğraşıyoruz. Genelin aksine ben tiyatro bölümünü sevdim hikayemizle bağlantılı olsada ayrı düşünmeliyiz one-shot gibi bir şeydi ilerde gizemli ninjayı tekrar görebiliriz.

Ahmet Oktay

altay1944

Anahtar kelime... Benim için Goran Parlov ve bu sayıyı çizenlerden ..E...! Ben bu seriyi almıyordum ki.

Ne yapacağım şimdi almalı mıyım ? Girmediğim bir bu seri kalmıştı ...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

ferzan

4. cilt itibariyle öykü su gibi ve tertemiz akıyor...Çoktandır hayranı olduğum Goran Parlov da bu cildin tuzu biberi olmuş...Çizgileri hemen farkettiriyor kendini...Sanıyorum daha basılacak en az 6 cilt falan var...Birkaç yıl önce,henüz Türkçe yayınından söz bile edilmiyorken netten İngilizcelerini indirip sonuna bakıvermiştim (sadece resimlerine) dayanamayıp ama buna rağmen hala merakla bekliyorum...Öykü nasıl bağlandı,bir seneye kadar görürüz inşallah...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Animvader

Evet 4. cilt de güzeldi.Ama benim aklıma bir soru takıldı arkadaşlar spoiler vermek gibi olmasın ama bu ciltte baya +18 içerik vardı.Amerikadaki orjinallerde üstünde Suggested for mature readers yani yetişkin okuyuculara önerilir yazıyor.Bizde de bu minvalde bir şey yazması gerekir miydi?Veya bunun yasal yönü nedir?Herhangi bir bilgim olmadığı için meraktan soruyorum  :D Arkabahçe'nin bastığı Spawnlarda 18 yaşından büyükler okuyabilir gibisinden bir yazı vardı sanki ve abimle almadığımızı hatırlıyorum  ;D

Sakızlı Ohannes Paşa

Geri kalanı nasıldır bilmiyorum ama ilk cilt hayalkırıklığı oldu bende. Yani ana fikir güzel ama işleniş şekli zayıf geldi. Brian Vaughan'ı Saga'dan bildiğim için biraz büyük beklenti oluşmuş bende sanırım. Ayrıca çizimler de çok sıradan. Hiçbir estetiği yok. Tabi biraz erken hüküm veriyor da olabilirim. En azından 2. cildi de alıp öyle bir daha yorumlayayım. Hikaye belki toparlar da bu serinin o çizimlerle beni etkilemesi zor gibi görünüyor.

ferzan

Çizime takılmamama rağmen ilk okuduğumda bu enteresan sadelikte çizimleri ben de çok yadırgamıştım...Okumaya devam ettikçe açıldı, yerine oturdu...Şu an hem senaryo, hem de çizgi olarak birbirini tamamladığını düşünüyorum ve büyük keyif alarak okuyorum...Bence bir sayı daha, belki iki sayı daha şans verin...Gene hoşunuza gitmezse de ne çıkar...'' Y : Son Erkek '' kaybeder, onun kabahati... :) Ben büyük bir hevesle almama rağmen Saga'ya devam edememiş ve daha sonra salim kafayla okumak üzere rafa kaldırmıştım...Yakın bir zamanda Y'nin 7. cildini alacağım, bu cildi okuduktan sonra tekrar görüşlerimi belirtirim...Öte yandan başlangıç olarak şu konuda haklısınız, gerçekten ilk anda konudan beklenti dolayısıyla hayal kırıklığına sebep oluyor ama sonraları toparlıyor...Ben de ilk cildi okurken ara ara İsrail, ara ara Washington DC geçişleri görünce, ajanlık majanlık devreye girince '' ne oluyoruz, bu ne menem post - apokaliptiktir '' diye hayıflanmıştım...Umarım devamında da sizi hayal kırıklığına uğratmaz da buradan bol bol konuşuruz üzerinde...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com