Cyborg Rebirth - Çizgi Düşler

Başlatan dean, 28 Nisan, 2018, 22:31:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

frodo

Piyasada çok bir yorum görmedim seri hakkında gördüklerimde pek iyi değildi. Buna rağmen rebirth ilk ciltlerinde şu ana kadar ayrıma gitmedim. Okumamın üzerinden biraz zaman geçti ama çizimleri güzel ve hikaye beni 2.cildi almaya teşvik edecek seviyede ve birazda merak etmiyorum değil.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

Nomad

Bu yazı daha sonra editlenip zenginleştirilecektir.

Yoğun bir haftanın bölük, pörçük okumalarından biriydi bu cilt. Hala haftanın deli yorgunluğu var zihnimde. Arada toplayamazsam yazarken kusura bakmayın. Ama boş beleş Avengers konuları (yuhh kavgada söylenmez) yorumlarla dolup taşarken bu kitabın konusunun bomboş olması kanıma dokundu açıkçası. Birşeyler yazayım dedim ayaküstü.
Karakter hakkında tüm bildiklerim JL cilt 1 Başlangıç taki orijin öyküsü, injustice serisinde tiran süpo ya Jarvis görevi yapması (şu mesajı gönder cyborg, terliklerimi getir cyborg, iki malbuş kap gel cyborg ) ve JL filmindeki yetersiz varlığı idi.
Egemen kültürün de (Marvel Cinematic Universe) etkisiyle cildi elime aldığımda Iron Man in DC yorumunu bekliyordum.
Fena halde ters köşe yaptı beni.
Ghost in the Shell, Blade Runner ve Terminatör den harmanlanmış altmetinler ile dolu bir öykü,  felsefi diyaloglar, iyi çizimler, motivasyonu belli kötüler ile elimde taş gibi bir cilt olduğunu farkettim geç de olsa. Okurları yormamak için felsefe kısmı hafifletilmiş, çok da güzel olmuş.
Yukarıda yazdığım 3 klasiği izlediğinizi varsayıyorum bu arada. Zira yazıyı onlarla bağlayacağım  Ghost in the Shell i yeni Scarlet li versiyonu değil OVA olarak izlediğinizi de varsayıyorum. Zira yenisi aksiyon filmi. Alita Battle Angel dan daha fazla felsefi içeriği yok.

Neyse konudan sapmayayım diyeceğim ama yukarıdaki filmlerle konuyu kapattım aslında. (Yazar kolaya kaçıyor burada) Cyborg adında bir kahramanınız olur, biri de yukarıdaki 3 filmden bahsederse, muhtemelen bu forumdaki herkes taşların geri kalanını yerine koyar.
Kahramanımızın yaşanan bir olayın ardından, babam kaza sonrası benden kalanı bu şeye monte etti ama bu ben miyim, yoksa bilinç sahibi bir makina mı, ruhum var mı, benden içeri bir ben var mı, varsa ne kadar ben sorgusu (Ghost in the Shell) ile başlayan hikayemiz sonrasında makinelerin isyanı ile Terminator e bağlıyor.
Spoiler vermemek için fazla irdelemiyorum konuyu ama gayet güzel işlendiğini söyleyebilirim.
Yağ gibi akıyor kitap.
Şu anda piyasada 20 tl ye temin edebileceğiniz bu güzelliği okuyun, okutun.
Satılsın ki devamı gelsin.

hanac

2 yorum gelmiş. 2 si de olumlu.

Yorum yapan arkadaşlara teşekkürler.

gamlıbaykuş

Ne yalan söyleyeyim alasım geldi. Ama devamı konusunda derin şüphelerim var.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Nomad

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 06 Eylül, 2019, 21:07:16
Ne yalan söyleyeyim alasım geldi. Ama devamı konusunda derin şüphelerim var.
Çizgi Düşler e mail attı arkadaş. Gelecek denmiş.

Agamotto

Aynı şekilde benimde alasım geldi. Ancak devamı gelecek bile olsa ilk sayı çıkalı 1.5 yıl olmuş. İkinci sayı şimdi bile çıksa kim bilir onun devamı ne zaman gelir..

HacıGeraltEmmi

alalı 1 yıldan fazla olmuş ve ben hala okumamışım :) yakın zamanda okuyayım.

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN