2022 Mart - Çizgi Roman Listesi

Başlatan hanac, 04 Mart, 2022, 07:20:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

2022 Mart Çizgi Roman Listesine başlayalım.

Kitap görseli üzerine tıklayarak, kitabın forum içerisindeki başlığına gidebilirsiniz :)

TKnKT

Alıntı yapılan: hanac - 04 Mart, 2022, 07:20:05
2022 Mart Çizgi Roman Listesine başlayalım.

Bu başlığı yorumlara kapalı tutacağım, sadece bu toplu görsel ve Sonra TKnKT bunları tek tek ayırdığı ve ilgili başlığa link verdiği paylaşım olacak. Liste arada kaybolmayacak.

Olmazsa olmaz değil ancak yeni yayınlar ile bu yeni yayınlar hakkındaki düşünce havuzunu ben bölmeme taraftarı olmak isterim. Konuyu her ay siz açacağınız için listeler ilk mesaj(lar)da kalacaktır/güncellenecektir ve arada kaybolmayacaktır. Bir konu hakkında farklı bir konu başlığına yazmayı biraz garipsedim. Bilemedim, belki de yenilikten zarar gelmez  :(
"The man who opens topics faster than his shadow"

pizagor

Alıntı yapılan: TKnKT - 04 Mart, 2022, 11:40:10
    Olmazsa olmaz değil ancak yeni yayınlar ile bu yeni yayınlar hakkındaki düşünce havuzunu ben bölmeme taraftarı olmak isterim. Konuyu her ay siz açacağınız için listeler ilk mesaj(lar)da kalacaktır/güncellenecektir ve arada kaybolmayacaktır. Bir konu hakkında farklı bir konu başlığına yazmayı biraz garipsedim. Bilemedim, belki de yenilikten zarar gelmez  :(

Katılıyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Son 2 ayda liste başlığı çok meşgul olmuştu.

Liste resmen arada kaynamıştı. O yüzden böyle bir uygulama düşündük.

Herkes düşüncesini yazarsa sevinirim, yoksa anket mi açsam ?  ;D

TKnKT

Kitap görseli üzerine tıklayarak, kitabın forum içerisindeki başlığına gidebilirsiniz :)

Nemo

Bence de bolunmesin. Ayni baslik altinda olsun.
Özel Alfa Ajanı

hanac

Alıntı yapılan: Nemo - 04 Mart, 2022, 12:43:56
Bence de bolunmesin. Ayni baslik altinda olsun.

Anket açtım, oyunu kullanırsan sevinirim.

darbove

Ana sayfanın en başına ilk sayfanın liste mesajını sabitlerseniz güzel olur. Muhabbeti okumak isteyen aşağı kaydırır.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Mösyö Lejant

Ayrı başlık olmasına yönelik talebi şaşkınlıkla okudum. Forumun maksadı zaten herkesin ortak ilgi alanı olan bir konunun bulunarak sohbet edilmesi değil midir? Eğer yorumlar ikincil planda ise sitenin giriş sayfasına yeni yayınlar eklenir ve yorum yer almaz... Esas olan yorumlar ise başlık kilitlenmemelidir arkadaşlar.

Bu öneri hangi üyeden geldi bilmiyorum, fakat yanlış bir uygulama olacağı kanaatindeyim. Mesajı yazdığım esnaya kadar ankete katılmış olan üyelerden ayrı başlık olmasını temenni eden arkadaşlar halihazırda forum yönetiminde olan veya daha önce yer almış kişiler anladığım kadarıyla. Bu tercih beni şaşırttı... Halbuki böyle bir talep üyelerden gelse forum yönetiminin farklı görüşte olmasını beklerdim.

pizagor

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 04 Mart, 2022, 16:26:29
Ayrı başlık olmasına yönelik talebi şaşkınlıkla okudum. Forumun maksadı zaten herkesin ortak ilgi alanı olan bir konunun bulunarak sohbet edilmesi değil midir? Eğer yorumlar ikincil planda ise sitenin giriş sayfasına yeni yayınlar eklenir ve yorum yer almaz... Esas olan yorumlar ise başlık kilitlenmemelidir arkadaşlar.

Bu öneri hangi üyeden geldi bilmiyorum, fakat yanlış bir uygulama olacağı kanaatindeyim. Mesajı yazdığım esnaya kadar ankete katılmış olan üyelerden ayrı başlık olmasını temenni eden arkadaşlar halihazırda forum yönetiminde olan veya daha önce yer almış kişiler anladığım kadarıyla. Bu tercih beni şaşırttı... Halbuki böyle bir talep üyelerden gelse forum yönetiminin farklı görüşte olmasını beklerdim.

Ben mi göremiyorum yoksa oy kullanmadınız mı? Madem konuyla ilgili görüşünüzü gayet net ve açık bir şekilde beyan ediyorsunuz, bunu demokratik bir ortamda oy olarak da göstermenizi beklerim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Anketin gidişatı belli oldu.

İki başlığı birleştirdim.

aa

Esse Gesse Hayranı...

Mösyö Lejant

Alıntı yapılan: pizagor - 04 Mart, 2022, 17:14:46
Ben mi göremiyorum yoksa oy kullanmadınız mı?

Ankete katılmamak da bir tercihtir. Nitekim fark o kadar yüksekti ki netice çoktan netleşmişti. Başlıkların ayrılmaması doğru karar olmuş, umarım çizgi roman listelerinde artık bu kadar sık değişiklik görmeyiz...

TKnKT

Yılmaz Aslantürk, karakter serisinin 10. kitabını yayınlama aşamasındayken, sıfırı elenmiş bir birinci kitap duyurusu yaptı. Bugün duyurusuna denk geldiğim ilginç bir uyarlama kendisi. İçeriği yeni hikayelerden mi oluşuyor, yoksa bu kitap için uzun bir hikaye mi oluşturulmuş bilmiyorum. Sayfa başına, büyütülmüş maksimum iki kare gelecek şekilde dizayn edilmiş. Ben pek manga okuyucusu sayılmam, bir-iki denememde de hiç ısınamadım. Sanıyorum ki forumda sürekli söylemine denk geldiğim "Manga pazarı büyüyor, artık gençler hep manga tercih ediyor." söyleminden beslenmek üzere alınmış bir karar. Böyle düşününce fena bir ticari karar sayılmaz. Bir de -benim bildiğimin aksine- hikaye soldan sağa okunacak şekilde dizayn edilmiş bu kitapta. Ancak şömizi, boyutu ve siyah beyaz tonlaması tam olarak benim gördüğüm manga türünden 125 sayfalık bir eser kendisi.

darbove

Alıntı yapılan: TKnKT - 16 Mart, 2022, 15:40:51

İçeriği yeni hikayelerden mi oluşuyor, yoksa bu kitap için uzun bir hikaye mi oluşturulmuş bilmiyorum.
twitterda ''Hayır eski öykülerden oluşuyor, sadece kitabın boyutu küçük.'' denmiş. Düşük maliyetli güzel bir edisyona benziyor. Kendim otisabi okumuyordum. Manga tarzında siyah beyaz edisyonuna göz atarım. Şömizle beraber güzel gözüküyor.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.