Nova

Başlatan dean, 24 Mart, 2022, 19:31:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Nova projesi kesinleşti. Film ya da dizi olup olmayacağı henüz belli değil. Projenin yazarı Moon Knight'in da yazarları arasında bulunan Sabir Pirzada.

Nightrain

Dizi olması bir miktar heyecanımı düşürdü. Loki dışındaki MCU dizileri ne yazık ki tatmin etmedi beni. Film olmasını tercih ederdim.

https://twitter.com/DiscussingFilm/status/1507037688326721538?t=KczwnmYGk7rEAZ3FVDPIGw&s=19
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

İlk etapta benim içinde Nova dendiği zaman film projesi akla geliyor. Yalnız karakteri nereden alacakları çok önemli. Atıyorum kaskı bulması ile başlayan bir süreç anlatılırsa dünya ağırlıklı dizi olabilir. Ama Thanos'un Xandar'a saldırısı ile açılıp Power Stone'u alması sonucu dağılan Nova Corps'a odaklanacaksa film olması daha kulağa hoş gelebilir. Belki de ikisini de harmanlayan bir yapı olabilir. Guardians of the Galaxy vol. 3'te ilk kez görünüp devamında diziye de geçebilir. Çok seçenek var.

Marvel Studios artık bazı önemli karakterleri origin'lerini dizi ile anlatmaya başladı. Moon Knight, She-Hulk, Ms. Marvel gibi. Nova'da bunlardan biri olacak gibi. Aslında böyle önemli karakterlere dizi olarak anlatılan originler karakteri derinlemesine inceleme fırsatı anlamına da geliyor. 6 bölümde anlatılan bir Moon Knight karakterizasyonu elbette daha avantajlı. Nova içinde bu yolu tercih etmişler görünüyor.

Şu ana kadar ki dizilerde hep daha önce gördüğümüz karakterleri görmüştük. Yeni karakterleri dizide tanımaya Moon Knight ile başlayacağız. O yüzden Moon Knight'ta nasıl bir iş çıkardıkları çok önemli. Gelen ilk bilgilere göre Moon Knight baya beğenildi. Son derece sinematik bir yapıya da sahip. Artık çok az kaldı. Bakalım.