Anaïs Nin: Yalanlar Denizinde - Leonie Bischoff (Karakarga)

Başlatan TKnKT, 31 Ekim, 2022, 13:28:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TKnKT

Anaïs Nin: Yalanlar Denizinde

Yazan/Çizen: Leonie Bischoff
Yayın Tarihi: Kasım 2022
Sayfa Sayısı: 192
Boyut: 16,5 x 24 cm
Etiket Fiyatı: 160₺
Tanıtım Metni: Yazılarımı okuttuğum her erkek, üslubumu değiştirmeyi denedi. Erkek gibi yazmak ilgimi çekmiyor. Kadın gibi yazmak istiyorum. Kelimeleri bulmak için kıyıdan uzakta dalmalıyım... Yalanlar denizine.
"The man who opens topics faster than his shadow"

Abysmal

TKnKT

Eser karakterinin gerçek bir karakter olduğundan bi haberdim. Kitabın son sayfasını da çevirince ne kadar da gerçek bir karakter olduğu canlandı zihnimde. Çok büyük bir laf etmek istemem ama çoğu erkeğin hayatına bir kez bu tarz bir kadın girmiştir ya da teğet geçmiştir savımı ortaya sunmak isterim. Büyük bir arzu nesnesi, lakin asla sadakati elde edilemeyecek bir karakter. Bilemiyorum, ben bu tarz kişiliklerin romantikleştirildiği noktaya yaklaşamıyorum. Aksine kitap ise sürekli olarak ana karateri romantize etme çabasında. Ana karakterin sürekli bir mağduriyet içerdiği ancak çevresindekileri tükettiği bir ilişkiler sarmalının sağlıklı yürür bir yanı olmadığı ortada. Zaten Anais de sınır tanımayan, ensestin doruklarına ulaşmış bir yazar hanımefendiymiş. Freudyen yaklaşıp, çocukken gördüğü muamele ile çözümleme yapmak isteyen buyursun, ben yetişkin çıktısının tahrip ediciliğindeyim. Bir çizgi roman olarak güzel, lakin bu tarz sosyal ilişkilere olan nefretimi perçinlediği için beğeni sunmakta tereddüt içerisindeyim.
"The man who opens topics faster than his shadow"

Abysmal

Alıntı yapılan: Abysmal - 31 Ekim, 2022, 15:08:11
Çizimler göz doyurucu  :) kasımda alacağım.
Beklediğimden de güzel çıktı. Çizimler sanat harika.

Gabby

Kapak görseli, -çizer isminden bağımsız- bir bayan bileğinden çıktığı izlenimi veriyordu zaten. Resimlemelerde de kuru boya kalem kullanılmış galiba deyip incelediğimde doğru tahmin ettiğimi gördüm. Tek fark, klasik kuru boya kalem yerine, her kalem ucunda birbiri içine geçmiş üç farklı renk bulunan ve çizim yaparken döndürülerek kullanıldığında özel efektler oluşturan yeni nesil Hardtmuth "çok renkli" çizim kalemi kullanılmış. Tam anlaşılsın diye ilgilenenler için görselini de aşağıya bıraktım.

Kitabın girizgahının, sadece Ukiyo-e'nin değil, görsel sanatların da en bilindik eserlerinden olan Hokusai'nin "Büyük Dalga"sına öykünülmüş bir panelle başlaması fırtınalı bir yaşamın ayak sesleri olmalı...