2023 Mayıs - Çizgi Roman Listesi

Başlatan TKnKT, 27 Nisan, 2023, 11:58:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Conan fasikülleri Mart ayında çıkmıştı, o listede görebilirsiniz.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Kinowa59

İlker özer bey ile şimdi TLF konuştum. Özel seri Zagor ciltleri kesinlikle hafta sonuna kalmaz, iki üç gün içinde dağıtımda olur dedi.

Vassago007

Alıntı yapılan: pizagor - 08 Mayıs, 2023, 11:05:28Conan fasikülleri Mart ayında çıkmıştı, o listede görebilirsiniz.

Evet teşekkür ederim :)

caretta

Çizgi Düşler Zagor'ları bekliyoruz."Bekliyorum günlerdir/gelmiyorsun
 sen a güzel/Hayalinle,sevginle yalnız kaldım ben a güzel/Buluta mı büründün
görünmüyorsun sen a güzel/hayalinle sevginle yalnız kaldım a güzel/İlker
Bey'u Refik Fersan'ın şu uşşak şarkısı ile gönderme yapayım.Hoş bir tesadüf;
şarkının usülü de "Aksak"!

sultanhisar

YzbVolkan

Alıntı yapılan: sultanhisar - 10 Mayıs, 2023, 16:06:47Mylos tex 3 çıktı...
Heyecanli bir maceraya benziyor. Galiba 3 sayilik madera Caretta ustad.

Sanirim herkes hakli olarak secime odaklandi.Yoksa Zagor ozel seri nerde kaldi diyen soran olurdu. Mylosa kizilirdi niye gecikti diye.:))

Bugun serbest piyadada euro 24 lira olmus herkes deli gibi altin aliyor. Allah sonumuzu hayretsin.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Kinowa59

Merhaba değerli dostlar. Galaksimiz Samanyolu da yeni bir Dünya doğuyor. Yeni Dünya'nın güneşinin ışıltıları, sizleri bilmem ama benim kalbimin en derin köşelerine kadar aydınlatmaya başladı. Uzay bilimcilerinin son yaptıkları açıklamaya göre bu yeni Dünya'da Mayıs 15 sabahı itibariyle ayrışmayı, düşmanlığı, kötülüğü, açgözlülük ve hırsızlığı kesinlikle reddeden yepyeni bir insan örneği oluşacaktır. Bu yepyeni insan unsuru için hak, hukuk, adalet gibi evrensel insan hakları tek temel değerler hedefi olacaktır. Sevginin, dostluğun, kardeşliğin, adil paylaşımın mutlak egemen olacağı bu güzel Dünya'da biz çizgi roman severlere de yer olduğunu, siz değerli dostlarımıza müjdeliyorum. Hedefimiz yeni bir Dünya. Hedefimiz evrensel kardeşlik.

Kinowa59

Sayın yüzbaşıvolkan merhaba. Lütfen Üstteki iletimi okuyunuz. Ben yaşamımın son limanına doğru pupa yelken yol alırken bile yeni bir Dünya'nın doğacağına ve biz çizgi roman severlere de bu yeni Dünya'da yer olduğuna inanıyorsam lütfen sizde inanınız. Siz hiç Zagor'un ve Tex'in umutsuz olduğunu gördünüz mü. Serbest piyasada avro 24 TL oldu diyorsunuz. Bizim doğu Karadeniz'de, " sen horon etmenin sonuna bak " diye bir söylem vardır. Bende diyorum ki, sizler bu işin sonuna bakın... Çizgi düşler'in çıkardığı Maxi Zagor No 8 ve No 9 bu akşam satış noktalarına dağıtılacak. Yani, yarın sabah benim gibi İstanbul dışında yaşayan dostlar sipariş verebiliriz. Kalınız sağlıcakla.

YzbVolkan

Kinowa59

Biz Fumetti tutkunları için Mayıs ayı tam bir şölen ay'ı oluyor. Her zamanki gibi Lal kitap ( nazar değmesin diye kapısına at nalı çakacam ) aylık fumetti yayınlarıyla Zagor ve Mr No' larımızla kitaplığımizi şenlendirdi. Çizgi düşler ( devr'i zamanında aleyhine çok atmışlıgim oldu ) ikişer kitaplı toplam dört adet özel seri Zagor. Bunun yanında YKY çıkan Red Kit toplu albümler 1 ( bendeki taşınırken ıslanmıştı ve piyasada bulunmuyordu. Hemen İlyas Erkul bey'e siparişini verdim . ) Bunun yanında, gene bu ay Lal kitap'in çıkaracağı klasik seri Zagor'un 130 cildi ve aylık Zagor yanında Zagor piu No 4 . Başka ne vardı bu ay şöyle bir göz atalım. En önemlisine geldik işte. Bu ay , Ken Parker ay'ı. Ken Parker özel sayı No 20 çıkacaktır inşallah. Tex'leri unuturmuyum hiç. Bu ay Tex willer 3 ve aylık Tex 3 de define sandığımızda yerini aldı. Sırada Tex willer 4 ve aylık Tex 4 var. Evet değerli dostlar. Mayıs ayı tüm ihtişamıyla geldi. Insan onurunun en büyük zenginlik olduğunu yediden yetmişe tüm toplumun yüreğinde hissedeceği mayıs'ın 14'ü nihayet geldi. Yeryüzünde geçirdiğim 64 mayıs'ın en güzeli nihayet 14 Mayıs akşamı başlıyor. Kutlu olsun. Ağaçlar kesilmekten, ormanlar yok olmaktan kurtuluyor, kutlu olsun. Tilkiler, ayılar, kaplumbağalar, kuşlar, börtü böceklerin yaşam alanları kurtuluyor, kutlu olsun. Göllerimiz, derelerimiz, denizlerimiz , doğamız yağmadan, katliamdan kurtuluyor, kutlu olsun. Evet dostlarım; örgütlenip eyleme geçmiş cehaletin bizlere gülmeyi, mutlu olmayı unutturdugu kara kış nihayet bitiyor. Mayıs ay'ı, sevgi ay'ı nihayet başlıyor.Yüreğinde insan ve doğa sevgisi taşıyan bütün yurttaşlarımıza kutlu olsun. 

orhan şafak

Bravo kinowa 59 bu kadarmı güzel anlatılır bir nefret ve nihayet.

hanac

karlıova

Dampyr arkadaş yayınlanan 4 yeni Zagor özel seri macerasından güzel görseller paylaşmıştı bu başlığın 1. sayfasında. Özellikle efsane sayılardan orijinal 30/32 albümlerdeki "Dehşetler Evi" nin devamı olan "Dehşetler Evine Dönüş" ilgimi çekti. 160 sayfalık bir özel albümün her ne kadar böyle bir devam macerasının tam hakkını vermiş olması zor ise de, en azından desenler fena değil gibi. Okuyan bir arkadaş ÇD - Zagor Özel seri bölümünde bir iki satır yazarsa sevinirim. Bu bölüm 2020 de kalmış, demek 3 yıl geçti önceki sayılardan beri.

Özel seri 9'un ikinci macerası "Akbaba tepesi" nin karlı görselleri de güzel. 

YzbVolkan

Secimden once Julianin periyodunu, Tex in balonlamasini, Deadwood Dick fiyatini, Zagorun baltasini tartisiyorduk. Simdi hic birinin onemi kalmadi. Biliyoruz ki gelecek karanlik. Bunlarin bir onemi kalmadi. Hayat boyle bir sey iste.

Kinowa59

Merhaba sayın yzbvolkan. Iletinizdeki umutsuz bakışınızı okuyunca, sizi umutsuz kılan nedenleri bir daha derinlemesine düşündüm. Bir insan neden umutsuz olur. Bunun kişi üzerinde pek çok nedeni vardır. İlk aklıma gelen nedenler şunlar: Kişi, kendinin ve toplumun yaşadığı olumsuzluklardan kendine pay çıkarıyorsa , vicdan azabı duyduğu için sürekli şikayet eder. (Genellikle uzak doğu ve Latin Amerika ülkelerinde darbe yapıp halkına işkence yapan faşist cunta yönetiminde görev yapan özellikle askerler, uzun yıllar sonra pişmanlık duyup toplumdan özür diler, o dönemi sorgular, şikayet eder. Siz herhalde bu sınıfa girmiyorsunuz. İkinci neden. İnsan, zayıf ve kendine güvensiz bir karaktere sahiptir . Sorunların nedenleri insanlardır, öyleyse düzeltecek olanlarda insanlardır. Zayıf karakterli insanların yarattığı sorunları güçlü karakterli insanlar çözer . Öyleyse yapmamız gereken şikayet etmek değil, sahaya inmek , anayasalar haklarımızı kullanmaktır. Ben, haftalardır eski ve yeni MV ile köy, kasaba demeden bu haklarımı kullanıyorum. Hiç ama hiç şikayet etmiyorum. Hiçbir şekilde umutsuz olmuyorum. Sizin söylediğiniz şekilde "önümüz karanlık" demiyorum. Ben safımı 6 Mayıs 1972 tarihinde seçtim. Bu seçimimin bedelini de iş yaşamımda ezilmeyle, sürgünlerle , ama hiçbir şekilde şikayet etmemekle ödedim. O dönemden kalan, kalıcı ve ağır hastalıklarla hâla da ödemekte olduğuma inanıyorum. Değerli yzbvolkan, şikayet etmek, sürekli karanlığa rıza göstermektir. Siz hiç Zagor'un, Tex'in şikayet ettiğini, umutsuz, olduğunu, önümüz karanlık dediklerini duydunuz mu. Ölümsüz liderimiz M.Kemal Atatürk'ün şu sözlerini kendimize ilke edinelim: Umutsuz ortam yoktur. Umutsuz insan vardır. Umudunuzun hiç kaybolmaması dileklerimle.