2023 Temmuz - Çizgi Roman Listesi

Başlatan TKnKT, 28 Haziran, 2023, 09:09:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Animvader

Acaba foruma gündem dışı, sohbet diye bir kısım açsak da orada mı devam edilse bu konuşmalara?

Temmuz ayında çıkan çizgiromanlar başlığına giriyorum alakasız bir sürü şey okuyorum.

Kinowa59

Merhaba değerli Animvader. 2023 Temmuz çizgi roman listesinde yer alan uzun yazımı okuduğunuz için çok çok teşekkür ediyorum. Ayrıca forumda  gündem dışı sohbet diye bir sayfa açılması düşüncenizi ( ironi yapmış olduğunuzu bilmiş olsam da ) değerli buluyorum. Bu güzel eleştirel mesajınızda hiçte katılmadığım , " temmuz ayında çıkan çizgi romanlar başlığına giriyorum, alakasız bir sürü şey okuyorum . " ifadenize neden katılmadığımı açıklamak istiyorum. Temmuz ayında çıkan çizgi romanlar başlığına girince, herhalde çıkan çizgi romanların fiyatlarına da bakıyorsunuzdur. Orada 80 sayfalık bir çizgi romanın 200 TL'den satıldığını, 24 sayfalık dergilere 40_ 44 TL fiyat bicildiğini görüyor musunuz. Bakınız hemen üst kısımda Ferzan bey'in tanıttığı Volverine  Punisher toplam 480 sayfa ve üst fiyatı 720 TL. Şimdi asıl konuya yani temmuz çizgi roman listesiyle sizin " alakasız " bulduğunuz yazımın ne kadar alakalı olduğuna. Çizgi Romanların bu kadar fahiş fiyatlarla satılıyor olmasının ana nedeni kağıtın dolarla ithal ediliyor olması. Kağıtın ithal ediliyor olmasının nedeni ülkemizdeki kağıt fabrikasının ( SEKA ) özelleştirme adıyla kapatılmış olması . Yani anlatmak istediğim şu: kağıt fabrikaları şu anda çalışıyor olsaydı kağıt bu kadar ithal edilmez, dolayısıyla çizgi romanlar ve yazılı edebiyat bu kadar fahiş fiyatlarla satılmazdı. Işte, değerli Animvader şimdi gördünüz mü benim yazdığım o yazıyla Temmuz ayı çıkan çizgi romanlar başlığı arasındaki bağı.

Animvader

Sayın @Kinowa59, mesajım size cevap değildi, öyle olsaydı alıntı yapardım.

Gündem dışı sohbet kısmı açılması düşüncem ironi değildir. Günlük ekonomi ve siyaset konularındaki düşüncelerini üyelerimiz orada ifade edebilirler.

pizagor

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 05 Ağustos, 2023, 16:52:03Merhaba değerli Newman. " Politik konularda yasak ama bazı başlıklarda konuşuluyor. " derken ne kastettiğinizi ben şu şekilde anladım. Yanlış anladıysam lütfen bu sayfada düzeltiniz. Bakınız değerli Newman dost. Bu ülkenin hazinesi 85 milyon yurttaştan toplanan ve yöneticilerin vergi dediği, benim farklı isimlendirdiğim paralardan oluşmaktadır. içtiğimiz bir bardak sudan beş ayrı verginin alındığı, geçmediğim köprüden, geçmediğim yoldan, kullanmadığım hava alanından alınan katmerli paraların 85 milyon yurttaşin cebinden alınıp bir avuç sermaye mensubuna aktarılmasını lanetlemek forumda siyaset yapmak mı oluyor. Yöneticilerin beceriksiz ve açgözlü politikaları sonucu yapılan yüz milyarlarca dolarlık dış borçların ödenmemesi sonucu Londra mahkemelerinin bakacağı davaları eleştirmek ve  "bu Mustafa Kemal Atatürk'ün  tam bağımsızlık ruhuna ihanettir " demek siyaset yapmak mı oluyor. Bu altından kalkamayacağımiz borçların gelecek nesillerin eğitim, iş, aş, mutlu, huzurlu bir yaşam haklarını heba etmek olduğunu forumda ifade etmek siyaset yapmak mı oluyor. Ülkemizin yetişmiş, aydın, yurtsever gençlerinin gelecek umutsuzluğuyla yurdumuzdan kırgın bir şekilde başka ülkelere kaçması ülkemiz geleceği için en büyük yıkımdir, yetişmiş beyinler kaçarken, Ortadoğu'nun eğitimsiz, işsiz, mesleksiz, ne olduğu belli olmayan milyonlarca göçmeninin ülkemizde, her yerde kontrolsüzce yaşamaları ülkemiz geleceği için tehdittir, tehlikelidir diye yazmak siyaset yapmak mı oluyor. Gözümüzü açtığımız her sabah, " acaba gene neye zam geldi " diye düşünmek, 12. 000 TL maaş alırken ev sahibinin 10.000 TL kira istemesine " bu hırsızlıktır " demek, yaşadığımız enflasyon yüzde yüz elli, hatta yüzde ikiyüzken, bizlere yüzde 60_ 80 gösterilmesini eleştirmek  forumda siyasi yazı yazmak mı oluyor. Ben turistik bölgede yaşadığım için her gün şahit oluyorum. 80_ 90 yaşlarındaki yabancılar yüzlerinde yaşam fışkırır şekilde eğlenirlerken , dedeleri bu topraklar için can veren şehitlerin emekli torunları gözlerinin feri sönmüş, parasızlıktan parkta vakit geçirmeye çalışmalarını üzülerek görmek ve bunu forumda dile getirmek siyaset yapmak mı oluyor. Hiçbir şey yapmayan Milletvekilleri, birde emekliyse 147.000 TL ( süper ayrıcalıklı haklarını saymıyorum ) maaş alırken 25 yıl bu güzel vatanımız için ter akıtan bir emeklinin 7500_ 10000 TL arası maaş almalarını eleştirmek mi siyasi yazı yazmak oluyor. " Ben bir bireyim , ne kul ne de köleyim, kim haksızlık yapıyorsa lânet olsun ona, kim haksızlık karşısında susuyorsa bin kere lânet olsun ona ."demek ve bunları forumda dile getirmek siyaset yapmak oluyorsa, EVET,BEN FORUM ' DA SIYASET YAPIYORUM.

Bence yaptığınız durum tespiti ve dert yanma. Siyaset o kadar derinlemesine nüfuz ettirildi ki hayatımıza. Önce taraf olmayan bertaraf olur sözüyle kamplaşmak durumunda kaldık yıllar öncesi, devletin başının istediği şekilde. Sonra siyaseti odağımıza çektik. Daha sonra da toplum muhendisliğiyle bir güzel cambaza baktırıldık. Siyaset çizgiroman tercihlerine kadar indi; tarafını söyleyen yayıncının ya da çizgiromanevi sahibinin, tarafgir olmaması nedeniyle kitaplarını asla almayan, dükkanına uğramayan arkadaşlarım var. Maalesef ikiye bölünmüş bir toplumla, çökmüş bir ekonomiyle, azıcık büyük balıklara dahi yem olmak üzere sersem sersem dolanıyoruz ortalıkta.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

newman

Kendimi izah etmek için şunu yazmamda fayda var, bir önceki sayfada forum kurallarına istinaden yazdığım mesajdan sonra bana yanıt olarak cevap vermişsiniz ama ben size yönelik yazmamıştım @Kinowa59, çünkü sizin yazdığınız mesajlar hangileri bilmiyorum okumadım. Bazı başlıklarda başka bir üyenin yazdıklarına denk gelmiştim fakat konu dışına çıkılmaması için mesajımı burada sonlandırayım.

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Ağustos, 2023, 11:43:58tarafını söyleyen yayıncının ya da çizgiromanevi sahibinin, tarafgir olmaması nedeniyle kitaplarını asla almayan, dükkanına uğramayan arkadaşlarım var.

Alıntıladığım şu kısımla ilgili birkaç kelam etmek isterim, daha önce maalesef benzer bir tavır forumda da oldu. Bir yayınevinin sosyal medyadaki tavrı nedeniyle, geçtiğimiz sonbaharda yeni yayınlar duyurulurken yayınlanan çizgi romana yer verilmedi. Üstelik yerli bir çizgi romandı ve bu durumun yazar ya da çizerle hiçbir alakası da yoktu. Hiç unutmuyorum, o gün bu tutuma katılmadığını belirten iki üyeden biri sizdiniz, biri de bendim. Sonrasında yazan olduysa görmemiş olabilirim. Çizgi roman bizim hobimiz, bir sanat dalı. Dünya görüşüne yönelik farklılıklar yerli bir çizgi romanı burada arkadaşlara duyurmaya mani olmamalı.

YzbVolkan

Newman arkadasimizin istegini yerine getirelim bence. Gùzel bir grafik hazirlamiş.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Rossi

hanac

Alıntı yapılan: Animvader - 06 Ağustos, 2023, 09:29:40Gündem dışı sohbet kısmı açılması düşüncem ironi değildir. Günlük ekonomi ve siyaset konularındaki düşüncelerini üyelerimiz orada ifade edebilirler.

Güzel fikir, bir başlık açayım bununla ilgili.

Mrtekin

Polemik olsun diye söylemiyorum ama;

grafikte altbaşlık olarak "Tex en iyi çizgi romandır." derken?

Tex'in bilmediğimiz bir ödülü mü var: iyilikten kasıt ne, hani bir hikayesi Eisner ödülü veya başka birşey mi kazandı?  O0

Bana göre öyle; en iyi çr Teks birader diyorsanız; e o zaman o, sana göre öyle, bana göre öyle değil. Gayet subjektif bir ölçü.

Linç yapılmadan söyleyim; geçmişte iyi bir Teks okuyucusuydum, hala Teks Willer ve Tex Özel almaya da devam ediyorum.
They drew first blood...

newman

Hazırladığım görselde ben kişisel görüşümü yazmıştım çizgi romanla ilgili. Maksat başlığa katılımın artması için motivasyon sağlamaktı sadece.

Bu arada diğer başlıkta da yazmıştım, burada da belirteyim. Görsel için övgüde bulunan üyelere ve görseli giriş sayfasına ekleyen forum yönetimine teşekkürlerimi sunarım.

Mrtekin

Alıntı yapılan: newman - 07 Ağustos, 2023, 19:41:44Hazırladığım görselde ben kişisel görüşümü yazmıştım çizgi romanla ilgili. Maksat başlığa katılımın artması için motivasyon sağlamaktı sadece.

Bu arada diğer başlıkta da yazmıştım, burada da belirteyim. Görsel için övgüde bulunan üyelere ve görseli giriş sayfasına ekleyen forum yönetimine teşekkürlerimi sunarım.

Keşke motivasyonu, "ha gayret Teks külliyatının tamamlanmasına az kaldı." gibi bir motto ile sağlasaydınız, bence daha iyi de olabilirmiş.
They drew first blood...

battlehammer

Ne çıkmış Temmuzda diye bakmaya geldim ama imaj uçmuş.
(fixed)

TKnKT

Alıntı yapılan: battlehammer - 13 Ağustos, 2023, 15:05:41Ne çıkmış Temmuzda diye bakmaya geldim ama imaj uçmuş.
(fixed)

Bugün benzer bir feedback daha aldım da her iki bildirimde de ben görüntüleyebiliyordum. Bir şey değişmedi aslında. Başka görüntüleyemeyen var mı?
"The man who opens topics faster than his shadow"

allan quatermain

Alıntı yapılan: TKnKT - 18 Ağustos, 2023, 19:01:36Bugün benzer bir feedback daha aldım da her iki bildirimde de ben görüntüleyebiliyordum. Bir şey değişmedi aslında. Başka görüntüleyemeyen var mı?

Ben de görüntüleyemiyorum. Android-Chrome, masaüstü Edge-Chrome, hiçbirinde yok.

TKnKT

Sorunun neyden kaynaklandığını çözememekle birlikte basit bir aç-kapa düzelir mantığına dayanaraktan görseli yeniden yükleyerek güncelledim linki.
"The man who opens topics faster than his shadow"