2023 Kasım - Çizgi Roman Listesi

Başlatan TKnKT, 30 Ekim, 2023, 20:42:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dylandog

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 10 Kasım, 2023, 16:30:46Artik sasirtmiyor dostum. Ekonomi çoktù, devlet bitti. :(
Devlet bitmez halk fakirleşir

Kinowa59

Hukukun üstünlüğünün olmadığı toplumlarda devlet yoktur. " Ben devletim " diyen , bir biçimde gücünü kanundan alan ( hukuktan, adaletten değil ) despot yönetimler vardır. Bu yönetimlerin _ devlet _ oldukları iddiaları, devlet olmadıkları gerçeğini değiştirmez. Örnek olarak: bir kişinin veya bir zümrenin oligarşik yöntemlerle toplumu yönetmesi.

Saint2

Yargıtay, Anayasa Mahkemesine posta koyuyor.
Her geçen gün daha beteri olmaz diye diye daha beterini görüyoruz.
Yazık oluyor bu ülkeye.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Saint2 - 12 Kasım, 2023, 22:02:58Yargıtay, Anayasa Mahkemesine posta koyuyor.
Her geçen gün daha beteri olmaz diye diye daha beterini görüyoruz.
Yazık oluyor bu ülkeye.

hukukun olmadığı yerde orman kanunları başlar
KIZILMASKE

Zeljko

Ülkemizin 10 sene sonrası ne olur diye düşünen olursa diye ufak bir bilgi paylaşmak istiyorum;

üniversiteye giriş sınavında sıfır çeken öğrenci sayısı:
2019'da 18 bin,
2020'de 15 bin,
2021'de 23 bin,
2022'de 96 bin,
2023'te ise 100 bin 510

Belki farkındasınız belki değilsiniz belki de umarsamıyorsunuz ama bomboş bir nesil yarattılar biraz farkındalığı yüksek olan öğrencilerde ülkeden kaçıyorlar. Adalet ve eğitimi siyasetten ayırmadıkça 10 sene sonrasını düşünmek tüylerimi diken diken yapıyor...
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

pizagor

Düşünme dostum, boşver. Vazgeç insandan. Bayram Ağabey nasıl Köyceğiz'in kaplumbağasının, yengecinin, balığının geleceği diye kafa yoruyor, hepimiz onun gibi bu ülkenin hayvanına, ağacına yöneltelim enerjimizi. İnsan dediğin gorilden en azından biraz daha zeki bir varlık (en azından bilimsel literatüre göre); bir analiz - sentez yeteneği (gerçi ekmek bazlı beslenmeden dolayı o da bir miktar az ama) var. Dolayısıyla yaşadıklarını analiz ederek yaptığı tercihlerin sonuçlarını yaşayan insanlar için ne üzülmeye ne de bireysel müdahaleye ve bireysel mücadeleye gerek var. Bireysel destek, zaten çökmüş bir sistemin biraz daha sürebilmesi için yönetici elite kendi elinle finansman sağlamaktan başka bir şey değil. En acı olan da sonrasında gördüğün nankörlük. İşte o nankörlük, karnı doysun, kuru bir yerde uyusun diye uğraştığın sokak kedisinde, köpeğinde, şehir rantına kurban edilmesin diye mücadele ettiğin ağacında yok. İlla bu ülkenin insanı için elimi taşın altına sokacağım diyorsan da bireysel değil, kitleleşerek siyasi düzlemde yapmak, yapanların destekçisi olmak tek makul yol.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

YzbVolkan

Hava kurşun gibi ağır.
Çocukluğumu  özledim.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

orhan şafak

Olay bu zaten pizagor sonuna kadar katıliyorum sana.Nefret ettirdiler kendilerinden bu iki ayaklı malum gruptaki nesneler kendilerinden.Artık ihtiyaçtan bile olsa evden çıkıp gelene kadar bile küfretmemek mümkün değil.

Saki

Alıntı yapılan: Zeljko - 12 Kasım, 2023, 23:09:28Ülkemizin 10 sene sonrası ne olur diye düşünen olursa diye ufak bir bilgi paylaşmak istiyorum;

üniversiteye giriş sınavında sıfır çeken öğrenci sayısı:
2019'da 18 bin,
2020'de 15 bin,
2021'de 23 bin,
2022'de 96 bin,
2023'te ise 100 bin 510

Belki farkındasınız belki değilsiniz belki de umarsamıyorsunuz ama bomboş bir nesil yarattılar biraz farkındalığı yüksek olan öğrencilerde ülkeden kaçıyorlar. Adalet ve eğitimi siyasetten ayırmadıkça 10 sene sonrasını düşünmek tüylerimi diken diken yapıyor...

Yaşadığım yerde de aynı durum. 2 hafta evvel burada yakında bir mağazaya çorap almaya gitmiştim. Tam girecektim ki karşıdan 10, 12 lise öğrencisi geldiğini görüyorum. Ama ben öğrenci görmedim. Çete gördüm. Tamamen bir çete olarak davranıyorlar. Sanki önlerne çıkanı çiğneyip geçecekler. Sistemimiz, en çok da eğitim sistemimiz okadar çökmüş ki anlatamam. Şimdi dedim bir öğretmen bir hoca olarak git de bunlar gibisiyle başa çık.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 16 Kasım, 2023, 08:30:36Son 3 cilt için 180 - 180 - 240 imiş fiyatlar. Sayfa sayıları da aynı verilmiş. Bu fark nereden kaynaklanıyor ki?

Alıntı yapılan: tommikser - 16 Kasım, 2023, 15:35:00Sonuncusu diğerlerinden kalın

Ana tabloda bir düzeltme rica edelim bu durumda...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Saki

Türkiyede olanlar oluyor, Makedonyada ise tamamen horror yaşıyoruz. Fiyatlar bir kaç günde 100 de yüz zam.

Eskiden bir kutu balık 35 denar (0, 5 Avro) şimdi bir kutu balık 70 denar anam. Elkadar, parmakkadar kutu balık.

Devlet asgari ücreti yükseltiyor, ardından zam. Emekli maaşları yükseltiyor, ardından zam.

Veriyor. Hemen alıyor.

Yandık.

Söylemesi ayıp. Komşum var yaşlı. Aman diyor, bana 100 denar ver açım.

Başka insanlar da var, aman şukadarcık ver açım!

Markete gittim az önce, bi göreyim. Neee.

Şöyle dedim. Üç kutu balık alacana, 300 denara çok güzel kitaplar var. Bari kitaplar çok ucuz. Kitap alacam.

Yandık. Odadan çıkacağım kalmadı. Zaten de çıkmıyorum. Bu İnternet olmasa, asıl o zaman insan kafayı yer!

hanac

DAMPYR

Laller çıktı ama henüz dağıtım yapılmadı Bugün Yarın Dağıtılır Herhalde :

Lal Kitap
Zagor Klasik Maceralar Cilt 133

Lal Kitap
Zagor Sayı 257 - Ateş Putu

Lal Kitap
Tex Maxi Sayı 1 - Demir At (Orjinal Maxi No:24)

Lal Kitap
Tex Willer Sayı 10 - Nueges Yağmacıları

Lal Kitap
Dylan Dog Sayı 101 - İnsan İnsanın Kurdudur

Lal Kitap
Martin Mystere Sayı 226 - Stradivari'nin Yeteneği

Ayrıca Mylos Kitaptanda Beklenen Sayı Julia Çıktı :

YzbVolkan

Maxi Tex insallah guzel.bir maceradir. Dylan in bir sonraki sayisi renkli galiba sevgili Dampyr.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

DAMPYR

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 30 Kasım, 2023, 11:43:45Maxi Tex insallah guzel.bir maceradir. Dylan in bir sonraki sayisi renkli galiba sevgili Dampyr.
Aynen orjinal 200.cü özel renkli sayı Grunco ile nasıl tanıştıklarını ve nasıl beraber çalışmaya başladıklarını öğreneceğiz...