2024 Nisan - Yeni çıkan çizgi romanlar

Başlatan afu, 03 Nisan, 2024, 00:07:55

« önceki - sonraki »

KenParker, gevheri ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Özel edisyonların fiyatları, orijinal hc'leri geçiyor artık. Vay ki ne vay.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Forsythe

Alıntı yapılan: Volrath - 22 Nisan, 2024, 19:57:52Anladığım kadarıyla Marmara Çizgi'nin başka günahı varmış. Olay sırf fiyat değilmiş. Son Ronin için yazılanların çeyreğinin çeyreği kadar olay çıkmadı bu fiyatlara.
Fazlasıyla katılmaktayım. Bazı kişiler zaten bilerek yapıyor. Çok yaşandı bu olay, bu kadar linci-lafı önce Marmara Çizgi yiyor sonra diğer yayınevlerimiz aynı düzeylerde iş çıkarınca pek ses olmuyor.

Volrath

Alıntı yapılan: Forsythe - 22 Nisan, 2024, 20:11:01Fazlasıyla katılmaktayım. Bazı kişiler zaten bilerek yapıyor. Çok yaşandı bu olay, bu kadar linci-lafı önce Marmara Çizgi yiyor sonra diğer yayınevlerimiz aynı düzeylerde iş çıkarınca pek ses olmuyor.

4 gün önce kaos hakimdi, varyantı satan dükkanın kazancına kadar irdelendi. 4 gün önce.

İnsan gerçekten hayret ediyor. Yayıncıların kendi instagramları da benzer. Marmara Çizgi'nin duyurusunda inşallah batarsınızlar falan var, koleksiyoner silkeliyorlar falan gırla. 4 gün sonra başkalarına binde biri yok.
Garip.

Nightrain

Normal ediyonların fiyatlarına lafım yok ama şu özel edisyonların fiyatları orijinalleri ile yarışıyor maşallah.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Animvader

Alıntı yapılan: Volrath - 22 Nisan, 2024, 19:57:52Anladığım kadarıyla Marmara Çizgi'nin başka günahı varmış. Olay sırf fiyat değilmiş. Son Ronin için yazılanların çeyreğinin çeyreği kadar olay çıkmadı bu fiyatlara.

Daha fiyatlar belli olalı birkaç saat olmuşken bunu yazmanız da çok manidar, ben de Marmara Çizgiyle bir bağınız mı var diye düşünürüm o zaman.

Kauss

Bence olay Marmara Çizgi özelinde değil. Bir şeyi ilk siz yaparsanız ilk tepkiyi yiyecek olan sizsinizdir. Ardınızdan yapanlar o tepkiyi yemezler. Bana kalırsa olay bundan ibaret.

Türkiye'deki çizgi roman fiyatları benim bakış açımı değiştirmemi sağladı. Elimde Türkçe basılmış limitli seriler var, ileride de alabilirim almam demiyorum fakat Allah korusun ihtiyacım olduğunda nakite çevirebilme olasılığını düşünüyorum. Yayıncıların yayınladıklarına saygısızlık ediyormuşum gibi algılanmasın ama elimde imzalı imzasız CGC'leri veya exclusive limitli fasikülleri mi daha hızlı nakite dönüştürebilirim yoksa Türkçe basılmış limitli bir çizgi romanı mı ? Koleksiyon mantığıyla ilerlediğimde ilk seçenek daha cazip geliyor.

Umarım ülkemiz ilerleyen günlerde daha iyi bir ekonomiye sahip olur, biz çizgi roman severlerde acaba bunu mu alayım yoksa bu pahalı mı gibi dertleri yaşamayız diyerek iyi bir dilekle bitireyim :)

Volrath

Alıntı yapılan: Animvader - 22 Nisan, 2024, 20:53:12Daha fiyatlar belli olalı birkaç saat olmuşken bunu yazmanız da çok manidar, ben de Marmara Çizgiyle bir bağınız mı var diye düşünürüm o zaman.

Herkes istediğini düşünebilir. Konuya hiçbir katkısı olmayan bu tespitiniz için bari teşekkür edeyim.

Marmara Çizgi'nin duyurusunun üstünden bu kadar saat geçtiğinde sosyal medyada bahsettiğim fırtınalar kopuyordu, burası da dahil.

pizagor

Bir diğer noktayı da gözden kaçırmamak lazım; presstij raflara 'makul' fiyatlı bir versiyon da koyduğu için insan sinirlenmiyor. Sıkıntı tek seçenek, o da en pahalı seçenek olan yayınlarda!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Animvader

Alıntı yapılan: Volrath - 22 Nisan, 2024, 21:12:56Herkes istediğini düşünebilir. Konuya hiçbir katkısı olmayan bu tespitiniz için bari teşekkür edeyim.

Marmara Çizgi'nin duyurusunun üstünden bu kadar saat geçtiğinde sosyal medyada bahsettiğim fırtınalar kopuyordu, burası da dahil.

Valla benim takip ettiğim hesaplar ve benim tarafımdan yine aynı eleştiriler yapıldı. Sadece farklı olarak bu sefer yapılan eleştirilere karşı yayınevini can siperane savunan kişiler çıkmadı, bahsettiğiniz fırtına oradan çıkmış olabilir.

Tespitimi siz faydalı bulasınız diye yapmıyorum, bir dahakine tuqouque, ad hominem yapmaz kitap fiyatları hakkında kendi görüşünüzü yazarsanız biz de faydalanırız.

Volrath

Alıntı yapılan: Animvader - 22 Nisan, 2024, 21:26:42Valla benim takip ettiğim hesaplar ve benim tarafımdan yine aynı eleştiriler yapıldı. Sadece farklı olarak bu sefer yapılan eleştirilere karşı yayınevini can siperane savunan kişiler çıkmadı, bahsettiğiniz fırtına oradan çıkmış olabilir.

Tespitimi siz faydalı bulasınız diye yapmıyorum, bir dahakine tuqouque, ad hominem yapmaz kitap fiyatları hakkında kendi görüşünüzü yazarsanız biz de faydalanırız.

Ad hominemin muhteşem bir örneğini beni Marmara Çizgi'yle ilişkilendirerek yapmışken bana yapmamamı tavsiye etmeniz gerçekten evimizi neşelendirdi.

Ben sadece Marmara Çizgi'nin değil kimsenin fiyatını ne destekledim ne eleştirdim. Benim altını çizdiğim konu, tepki farkı. Anlamamış gibi duruyorsunuz.

Madem bu kadar istiyorsunuz, yapayım. Hammaddenin dövizle alındığı ama satışın türk lirasıyla yapıldığı her sektörde fiyat algımı yitirdim. Her şey çok pahalı.

Şimdi belki yan yollardan çıkıp otobana döner ve esas fikir merak ettiğim konuyla ilgili bir şeyler yazarsınız.

thorodinson

Marmara nın özel edisyonu için kıyameti koparanlar marmara batsın diyenler yeni çıkanların fiyatı açıklanmasina rağmen bugün ortalıkta gözükmüyorlar bu da insanı düşündürüyor acaba konu fiyat mi yoksa Marmara düşmanlığı mı diye bu fiyatların artık normal olduğunu bundan sonra böyle olacaklarını görmüş olduk. bu tür olaylarda genelde Marmara linç yiyor hep bunun da nedenini Türkiye'nin en çok çizgi roman çıkaran yayın evi olmasına bağlıyorum.
Alıntı yapılan: pizagor - 22 Nisan, 2024, 21:21:17Bir diğer noktayı da gözden kaçırmamak lazım; presstij raflara 'makul' fiyatlı bir versiyon da koyduğu için insan sinirlenmiyor. Sıkıntı tek seçenek, o da en pahalı seçenek olan yayınlarda!
Marmara da fasikül olarak bastı hatta fasikül değil mini cilt bile denir sırtları olan büyük boy fasiküller. birde koleksiyonerler için Yüksek kalite limitli özel edisyon. Aynı orijinalde de olduğu gibi yani uygun fiyatlı çıkarmıyor tek seçenek demek saçmalıktan birşey değil büyük ihtimal fiyatlarını sorun edeceksin tekrardan prestij in bastığı fasiküller ile Marmara'nın bastığı son ronin fasikullerini sayfa sayısı kuşe gramajı olarak bile karşılaştırsan fiyatın normal olduğunu anlarsın

pizagor

Algılamayla ilgili ciddi problemlerin var galiba klavye tetikçisi. Kim neyi eleştirmiş bir bak konuşmadan önce. Felix'in alternatifi mi var?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

gamlıbaykuş

Gelinen son noktada ülke ekonomisi rezalet. Herşey çok pahalı. Şu yayınevi yaramaz, şu yayınevi şöyle yapmıştan ziyade eserlerin içeriğini, kalitesini vs. konuşsak, tartışsak daha güzel olmaz mı? Evet herşey pahalı. İçtiğimiz sudan, okuduğumuz kitaba kadar. Muhabbetle kalın...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Animvader

Alıntı yapılan: Volrath - 22 Nisan, 2024, 21:38:05Ad hominemin muhteşem bir örneğini beni Marmara Çizgi'yle ilişkilendirerek yapmışken bana yapmamamı tavsiye etmeniz gerçekten evimizi neşelendirdi.

Ben sadece Marmara Çizgi'nin değil kimsenin fiyatını ne destekledim ne eleştirdim. Benim altını çizdiğim konu, tepki farkı. Anlamamış gibi duruyorsunuz.

Madem bu kadar istiyorsunuz, yapayım. Hammaddenin dövizle alındığı ama satışın türk lirasıyla yapıldığı her sektörde fiyat algımı yitirdim. Her şey çok pahalı.

Şimdi belki yan yollardan çıkıp otobana döner ve esas fikir merak ettiğim konuyla ilgili bir şeyler yazarsınız.

Siz kimse niye bir şey yazmıyor diye yazmanızdan yaklaşık bir saat önce ben fiyatları eleştirmişim hem de geçen haftanın restoran, ekonomi boykotunu başlatan kurabiye göndermeli. Anlamamışsınız demek ki.

Konuyla ilgili yorum yapmak yerine böyle demiştiniz/yapmıştınız şimdi niye yapmıyorsunuz diye ad hominemi başlatan sizsiniz boşa maval okumayın hadi selametle.

Volrath

Alıntı yapılan: Animvader - 22 Nisan, 2024, 22:31:12Siz kimse niye bir şey yazmıyor diye yazmanızdan yaklaşık bir saat önce ben fiyatları eleştirmişim hem de geçen haftanın restoran, ekonomi boykotunu başlatan kurabiye göndermeli. Anlamamışsınız demek ki.

Konuyla ilgili yorum yapmak yerine böyle demiştiniz/yapmıştınız şimdi niye yapmıyorsunuz diye ad hominemi başlatan sizsiniz boşa maval okumayın hadi selametle.

Peki, tamam. Siz hariç Animvader bey. Oldu mu?

Siz hariç. Yazdıklarımın hepsi geçerli. Tepki farkı var diyorum kurabiye gündemine gönderme yaptım ya diyorsunuz. Sayfa sayfa, çarşaf çarşaf kanıtı bu forumun başka başlığında duruyor ama siz hariç. Özellikle Animvader hiçbir şey demedi yazmışım gibi konuya dış kapının mandalını maşayla tutarak dahil oluyorsunuz. Siz hariç.

Ben dedim ki benzer fiyatlar çıktı, hani benzer tepkiler? Üstelik daha dört güncük sonra? Var mı? 2. Kez bunun altını çiziyorum, beni zaten yapmadığım şeyleri yapmamakla itham edip ad hominem diyorsunuz. Gerçekten enteresan. Siz dilerseniz cevap verin, allah aşkına bu sefer fikir almak istediğim konuyla ilgili bir şey yazın. Aksi taktirde cevap vermeyeceğim. Daha ne kadar açık yazabilirim?