Teks Maxi - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 09 Ağustos, 2014, 21:14:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 13 Şubat, 2017, 20:18:24
Köstebek Bey bugünlerde Klasik Teks 30 ve Maxi Teks 5.sayı çıkıyor. Mart başı Aylık Teks 30.sayı geliyor.

Mart ortalarında da Klasik Teks 31.sayı. Doğru mu anladım ?

Kesimlikte doğru anlamışsın Caretta Abicim,

Geçen cumartesi klasik 30 çıktı, bir öncesinde de Özel 5 çıkmıştı, Maxi 5 de matbaada. Böylece şubat ayı için 3 teks kotamızı doldurmuş olduk.

Mart ayında da aylık tex 30'un çıkarılması düşünülüyor, ama henüz elime bir şey gelmedi. Gerçi daha vakit var.

Bu arada maxilerden ve özel albümlerden basılacak çok bir şey kalmadığının da farkındasındır, birer ikişer sayı ya kaldı ya kalmadı...

xmenac

Öyleyse sıra Renkli Tex'lere geldi diyebilir miyiz? :)

köstebek

Alıntı yapılan: xmenac - 13 Şubat, 2017, 22:15:08
Öyleyse sıra Renkli Tex'lere geldi diyebilir miyiz? :)

E, tabii. Önümüzde üç yol kalıyor:

1. tex basımlarını azaltmak
2. Renklilere yüklenmek
3. Klasik seriye yüklenmek...

Bunlardan biri olacak... :)

aaciltan

Klasik seriye yüklenme şıkkı kulağa çok hoş geliyor.
Kutsal sözler...  ;)

yunusmeyra

1....................
2. ...............
3. Klasik seriye yüklenmek...

sanki biri daha iyi olur, ama hangisi  ::)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

afu

tex özel ve maxide güncel gibiyiz.
ayda 1 tex ile devam edip, yeni başlanılan serilere hız verilmesini tercih ederim.

Nightrain

Renkli Tex'i incelemiştim; renklendirmeleri cok güzel değildi.

Son olarak Maxi 5 hülooğğğ.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

OZAN BALIM

Bir senedir biriktirdiğim tüm Teksleri bir ayda okudum. Yeni Tekslerin geleceği haberi iyo oldu. Hele Maxi Teksleri çok özlemiştik. Aylık seriyi hızlandırıp bir an önce tüm Teksleri kitaplıkta yanyana görmek istiyorum, umarım ve eminim ki Çizgi Düşler başaracak bunu...

AU4

Klasik seri ayda iki adet çıksın...

sultanhisar

köstebek

Alıntı yapılan: sultanhisar - 02 Mart, 2017, 14:08:30
tekslerden haber var mı... ???

Teks maxi 5 haftasonu kadıköy'de dağıtıma çıkıyor, gerisi de yolda

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

İlk macerada Rick Melville adlı genç haksız yere idam edilmekte. Oda buna sebep olanları teker teker öldürüp intikamını almak istiyor. Tex ve Carson peşine düşerler.Gene zayıf bir hikaye. Artık sağlam bir Tex macerası okumak istiyorum. Yıllık seriler daha sağlam olmalı. Bu kadar basit olmamalı değil mi Köstebek abi.....

köstebek

Alıntı yapılan: hennessy - 04 Mart, 2017, 22:50:24
İlk macerada Rick Melville adlı genç haksız yere idam edilmekte. Oda buna sebep olanları teker teker öldürüp intikamını almak istiyor. Tex ve Carson peşine düşerler.Gene zayıf bir hikaye. Artık sağlam bir Tex macerası okumak istiyorum. Yıllık seriler daha sağlam olmalı. Bu kadar basit olmamalı değil mi Köstebek abi.....

Aslında haklısın, ama günümüz Tex'leri artık böyle. Konunun sağlamlığını çizimin sağlamlığının biraz gerisine atıyor, aksiyona ve tempoya daha fazla önem veriyorlar bence. Yalnızca birkaç yazar arada sırada kalemini parlatıyor, o kadar. Sağlam konu peşindeysen, klasik seriye göz atman lazım. örneğin bu ayki 31. sayıda başlayan uzunca bir kumarbazlar âlemi serüveni var ki, fusco çizimi, lezzetten damak çatlatıyor.

hennessy

Bazen kanun adamlarının adaleti yerine getiremediği durumlar yaşanır. İşte bu tarz durumlarda zaman zaman devreye Tex Willer gibi adamlar girer ve adaletin gerçekleşmesini sağlayıverirler. İşte size bu konuya iki örnek

RICK MELVILLE'İN ÖFKESİ (Yazar: Tito Faraci; Çizer: Ugolino Cossu) Rick Melville, kendini birden kanunların önünde hasksız yere suçlu bulmuş genç bir adamdır ve elkine intikamını alma fırsatı geçtiğinde önünde hiç kimse duramayacaktır...

NEFRETİN BEDELİ ( Yazar: Tito Faraci; Çizer: Jose Ortiz) Great Falls adlı küçük bir kasabanın salonunda biraz içip eğlenmekte olan Haksız yere suçlanan bir Apaçi reisi halkının haklarını ve onurlı bir yaşamı savunmak isterken, tamamen kötü niyetli beyazların tuzağına düşmek üzeredir. Bu asi Apaçileri katledilmenin soğuk ellerinden yalnızca Teks ve Carson'un içlerinde taşıdıkları adalet duygusu kurtarabilirdi...