Zagor: Kökler - Lal Kitap

Başlatan memospinoz, 12 Mart, 2020, 20:30:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bluearrow

Evet malesef Zagor Kökler 3. kitap boyutları farklı önceki sayılardan daha kısa ebatta basılmış güzelim bir seriyi mahvettiler.

haysal

İsteyerek ve bilerek yapılmış bir şey değil bence. Önceki sayılarla karşılaştırıldığında dikkat ederseniz alt taraftan kesime kurban gitmiş.

pizagor

Alıntı yapılan: haysal - 02 Ekim, 2020, 18:01:35
İsteyerek ve bilerek yapılmış bir şey değil bence. Önceki sayılarla karşılaştırıldığında dikkat ederseniz alt taraftan kesime kurban gitmiş.

Ben de bilinçli olarak yapıldığını düşünmüyorum ancak hepi topu kalan 1000 fumetti koleksiyoncusuna ulaşacak (ki çok iyimser bir rakam telaffuz etmiş olabilirim) bir kitap için uçtan uca, çeviriden başlayıp okuyucuya ulaştığı o son noktaya kadar özen ve dikkat beklemek de hakkım diye düşünüyorum. Burada yayıncı, hata olduğunu görmeli, fark edebilmeli ve hatayı yapan matbaa ise bedeli matbaadan olacak şekilde yeniden bastırtabilmeli. Gün geçtikçe nişleşen bir hobinin, ne verilirse verildiği haliyle kabul eden okuyucuları değiliz artık. Talepkarız, sorgulayıcıyız, kolay beğenmiyoruz ve kolay vazgeçiyoruz, elemeye hazırız. Zagor Kökler yayınlarında bir müşterilerini kaybettiler bile.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

haysat

Merhaba.
Ben bu olayın matbaa kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Lal yayınları Zagor  ve Mister NO' dönüşümlü olarak yayınlıyor ve bu iki yayınıda aynı matbaa da  üretiyor.

Hem Zagor hem Mister No alan kişiler iki yayının da farklı ebatlarda olduğunu görmüştür.

Mister NO nisbeten biraz daha küçük,ama en son çıkan Zagor  Mister NO aynı ebat.

Yani burada ki hata matbaa da olabilir, kesim işini yapan arkadaş Mister NO'yu baz alıp kesim yaptı ise şu anda ki istenmeyen olay ortaya çıkmış oluyor.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysal

Üç sayı birarada sert kapak bir versiyonla hem bu sorunlu versiyona alternatif olur hem de çok şık olurdu ama zor.

dean

Artık genç bir erkek olan Patrick in ebeveynlerinin intikamının peşine düşmesine tanık oluyoruz.

Sayfa Sayısı: 64
  Etiket Fiyatı: 25 TL

memospinoz

Alıntı yapılan: ferzan - 22 Eylül, 2020, 23:04:22

Bu sayının çok önemli bir özelliği var.

[spoiler]Kapak resminin sevgili hanac'ın avatarı olması  ;D[/spoiler]

KenParker

İzinimi pandemi nedeniyle eve kapanmış şekilde hiç bir yere kıpırdamadan geçirirken aylardır okuyamadığım çizgi romanlara sağlam giriş yaptım. İyi yanından bakarsak bol bol çizgi roman okuyorum. Zagor Kökler'in 4 sayısı bitti. Kaldı 2 sayı. Mister No Revolution'la beraber sanırım 6 sayı yayınlanacaklar. Mister No bir tık daha iyi olmakla beraber Zagor'da kendini keyifle okuttu.

memospinoz

Evet, iki seri de altışar sayıdan oluşmakta.

labirent

Seriler tamamlandıktan sonra, biz koleksiyoncular için evladiyelik 6 sayılık hardcover birer cilt harika olurdu.

memospinoz

Patrick bir şaman kadınla tanışıp geleceği hakkında ilginç şeyler öğrenir. Bu sayıda Za-gor Te-nay adını nasıl aldığını da öğreniyoruz.

64 sayfa

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 25 Eylül, 2020, 07:21:03
Zagor Kökler ve Mister No Revolution benzer boyut formatında olup da anlam veremediğim şekilde yarım santimlik bir boy farkıyla raflara sürülen iki seri. Daha uzun olan Zagor... İdi... Zagor'un üçüncü sayısı ile birlikte o yarım santimlik fark ortadan kalkmış, altı sayı sürecek bir kısa seride boyut farkı yaratılmış, kütüphane rafı görsel şenlendirilmek istenmiş. 500 - 600 siyah beyaz fumetti basıp da boyut istikrarını mükemmelen tutturmuş Lal'in bir kısa seride bu durumu yaşatması üzücü. Resmen seriden soğudum. Sadece benim aldığımda mı bu problem var umuduyla başka kopyalarına da bakacağım.

Üçüncü sayıdaki boyut revizyonu yetmediği gibi bu sefer de beşinci sayıda kitap enden yarım santim küçültülmüş. Kendi adıma bu seri Lal'e gösterdiğim tahammülün sonudur. Bundan sonra alacağım varsa da yeni bir seriyle çıktıklarında tüm seriyi rafta ve aşağı yukarı aynı boyutlarda görmeden kılımı kıpırdatmam. Hepi topu 6 sayı sürecek kısacık bir seride iki defa boyut mu değişir?!!

worldman

Neden böyle bir şey yapma gereği duydular anlamıyorum . Kitabı basanların hiç mi görsel zevkleri yoktur? Kütüphanede nasıl duracaklar şimdi böyle:(

haysal

İki ciltlik hard cover versiyon olarak sunarlarsa harika olur, tadından yenmez.

pizagor

Alıntı yapılan: haysal - 15 Şubat, 2021, 15:12:53
İki ciltlik hard cover versiyon olarak sunarlarsa harika olur, tadından yenmez.

O iki cilt arasında da boyut farkı olur!