Zagor: Darkwood Novels - LAL

Başlatan Nemo, 30 Nisan, 2020, 11:46:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Arkadaşlar, muhabbeti zaten mevcut olan başlığa taşıdım.

aa

İyi haber, kesinlikle alacağım, bir şekilde Zagor nasılsa.... :)
Esse Gesse Hayranı...

Kinowa59

Lal kitap, Zagor kökler serisinden sonra darkwood nowels serisinide  yayınlamaya başlayarak hoş bir sürpriz yaptı. Bahadır bey ve Ayşe hanımı kutluyorum. Lal kitap ailesine çok çok teşekkür ediyorum.

hanac

Zamanında başlığı açarken Darkwood Romanları demişiz.  :)

Ama LAL Darkwood Novels kısmını tercüme etmemiş.

mersan0

Ne güzel seriler yayınlanıyor. Aslında cizgiroman hiç bu kadar farklı çeşitle yayınlanmamıştı ülkemizde. Çok zengin bir dönemden geçiyoruz, tek sorun yaygınlaşması ve yaygınlaştıkça ucuzlaması için birşey yapılmıyor.

pizagor

'Zagor Kökler'in ağzımda bıraktığı acı bir tat var. Kısa serinin hikaye ve anlatım olarak zayıflığına eklenen yayın zaafları (sayıların ebatlarının birkaç kez değişmesi ve orijinal edisyonda yer alan ama her ne hikmetse bizde es geçilen yazılar) beni endişelendiriyor. Umarım bu sefer aynı hatalara düşülmez. Ben tamamını rafta görmeyi bekleyeceğim sanırım.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Hayal Kahvem

gunes21

Sn Pizagor'un endişelerine katılmakla birlikte
gene de alacağım bu seri cizimler olsun konu olsun benim de dikkatimi çekmişti umarım dosya
yazıları kirpilmaz

pizagor

Zamanın Lal editörlerinin özgün yazılarının güzelliğini geçiyorum; Büyülü Rüzgar albümlerinin son iki sayfasında yer alan Blizzard Postası (bu adı yanlış hatırlıyor olabilirim) dahi konuyla ilgili detaylandırdığı tarihi arkaplanla okuma keyfini arttırıyordu. Şayet 'Darkwood Novels'da tek sayfa dahi bu tarz bir yazı varsa bunun atlanmasını istemem. Hatta Lal iyiden iyiye ilgili ayın tüm kitaplarında aynı haliyle yer alan 'bu ay dört kitapla - beş kitapla karşınızdayız'a yönelmişken, bunun yerine orijinal editoryal yazının çevrilmesi dahi okura daha doyurucu gelecektir.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Zeljko

Siparişimi verdim heyecanla bekliyorum (heyecan katsayim Sørloth'un gelmesini beklediğim kadar)
Tek korkum Burattini reyizin her zamanki gibi iyi başlayıp sonunu getirememesi. Editör yazilarini kesenle, aldığım ürünlerin fiyatini artimaktansa gramajini düşüren zihniyeti birbirine benzetiyor, esefle kiniyorum
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Nomad

İlk iki sayısını şeytani yollarla okuyup çok beğenmiştim.
Bonelli Editore nin zamana ve değişime direnen aşırı gelenekselci kültüründen biraz olsun uzaklaştığında güzel şeyler ortaya koyabileceğinin bir ispatıydı hikayeler.
Benim için arşivlik bir yayın bu seri.

Mrtekin

Alıntı yapılan: Zeljko - 10 Ağustos, 2021, 18:16:40
Lal etiketiyle 1. sayisi çıkmış.Uzun zaman sonra Zagor alacağım.

Behzat, yanlış hatırlamıyor isem, sen bu seriyi baya övmüştün di mi? Karıştırıyor da olabilirim. Senin tavsiyene dayalı olarak, almayı düşünüyorum.
They drew first blood...

Mrtekin

Öncelikle, ortalama bir fumetti okuyucusu ama bir Zagor uzmanı olmadığımdan bahsederek başlayım. Zagor zevkim, sadece "Audace Kökler" serisi, "best of olarak" tavsiye edilen birkaç macera ve belli çizerlerin (Della Monica vd) maceralarını toplamaktan ibaret.

Darkwood Novels, bir fumetti okuyucusunu tatmin edecek özellikleri bünyesinde taşıyor. Çizimler çok güzel, ama, hikayeler klişe gibi. Yine de fiyat performansına göre gayet güzel bir seri. Devam etmeyi düşünüyorum.
They drew first blood...

hanac

Zagor Darkwood Novels Sayı 1 / Kaderin Gözleri

Yepyeni bir mini dizi olan Zagor Darkwood Novels'da Zagor'un ortadan kaybolmasından yıllar sonra, bir gazeteci onu çok iyi tanıyan kimliği gizli birinden kahramanımızın bilinmedik maceralarını dinler.

Sayfa Sayısı: 64
Etiket Fiyatı: 15 TL

hanac

Zagor Darkwood Novels Sayı 2 / Çayır Rüzgarı

Mini dizinin ikinci sayısında Kemalettin Tuğcu eserleri tadında acıklı bir hikâye var. Neyse ki kendisini göremesek de sevimli fıçımız Çiko'dan söz edilmesi bizi biraz da olsa tebessüm ettirecek.

Sayfa Sayısı: 64
Etiket Fiyatı: 15 TL