Another - Gerekli Şeyler (4 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan darbove, 27 Mart, 2018, 00:42:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darbove

Gerekli şeyler Instagram hikayesinde paylaştı. Önümüzdeki manga 4 ciltlik korku ve gizem barındıran seinen serisi. Animesini izlemiştim sonlara doğru bayat tadı verse de gizem olayları akıcı olmasını sağlıyor. Tanıtım yazısını başka bir yerden alıntılayıp kopyala yapıştır şeklinde size sunuyorum.

"Orta okul son sınıf öğrencisi olan Mei Misaki, güzelliğiyle, zekasıyla ve kişiliğiyle okulun en popüler kızıdır. Fakat mezun olamadan bir kaza sonucu ölür. Bunun üzerine arkadaşları ve öğretmenler Misaki hala yaşıyormuş gibi hareket etmeye başlarlar. Hatta mezuniyet töreninde Misaki için de kutlama yapılır.

Bu olaydan 26 yıl sonra Sakikabara Kouichi aynı okula transfer öğrenci olarak gelir. Okulda yine Mei Misaki adıyla ve bir gözü bantlı esrarengiz bir kız öğrenci vardır. Diğer öğrenciler bu kız hakkında konuşmaktan kaçınırlar.

Kouichi, Misaki ile konuşmak için yanına gittiğinde Misaki, bu okuldaki öğrencilerin ölüme çok yakın olduğunu, yakında her şeyi öğreneceğini söyler ve uzaklaşır. "

Spoiler olmaması açısından manga içi resimleri paylaşmıyorum. Ortalamanın üstünde rahatsız etmeyen çizimleri olduğunu söyleyebilirim. Anime ile manga arasında farklılıklar varmış sanırsam. Bayağı önceden izlediğimden unutmuşum. Mangasını elime aldığımda bir yeniden izleme serüvenine girer ve daha sağlıklı bir yorum yapabilirim. :D
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

memospinoz

Sonradan 0. cilt de çıkmış ama sadece Japonya'da. 4 cilt bir arada omnibus versiyonu da çıkmış. Umarım hepsi bitince o da basılır Uzumaki gibi.  ;)

darbove

Alıntı yapılan: memospinoz - 27 Mart, 2018, 15:44:40
Sonradan 0. cilt de çıkmış ama sadece Japonya'da. 4 cilt bir arada omnibus versiyonu da çıkmış. Umarım hepsi bitince o da basılır Uzumaki gibi.  ;)
Hellsing'de de 0 numaralı cilt vardı. O da Walter'ın gençliğiyle ilgiliydi. Onu basmamışlardı. Tahminim ombinus çıkar. 0 numara basılmaz diye tahmin ediyorum.

darbove

Gerekli şeyler instagram sayfasında ve facebook kapak fotoğrafında bu fotoğrafı paylaştı.

Gerekli şeylerin Facebook kapak fotoğrafının yorumlarından birinin yanıtında 0.cilt için şöyle bir açıklama mevcut. Kısaca herkese açık bir şekilde paylaşılmış etik olmayan bir tarafı yok.

dean

Yirmi altı yıl önce, Yomiyama Kuzey Ortaokulu'nda Misaki isimli bir öğrenci vardır. Birinci sınıftan beri herkes tarafından sevilen, popüler biridir. Fakat sınıf değiştirip üçüncü sene Sınıf Üç'e geçtiğinde, Misaki başına gelen bir kaza sonucu aniden hayatını kaybeder. Onun bu ani ölümünü kaldıramayan sınıf arkadaşları, Misaki hâlâ yaşıyormuş gibi davranmaya devam ederler. Fakat sonunda, mezuniyet günü çekilen toplu fotoğrafta, orada olmaması gereken Misaki de çıkmıştır.

Yukito Ayatsuji tarafından korku romanı olarak yazılıp, daha sonra Hiro Kiyohara'nın da çizerliğini üstlenerek mangaya uyarlanan dört ciltlik Another serisi, iki cilt bir arada şeklinde çok yakında raflarda!

(Tanıtım Bülteninden)

frodo

Seriler almış başını gitmiş Titana Saldırı okumak istiyoum ama şuanlık üşeniyorum.Bu seri ile manga sektörüne el atsak mı diye düşünüyorum ama yine ertelerim heralde.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

yidar

Alıntı yapılan: Winchester - 10 Mayıs, 2018, 19:45:56
Seriler almış başını gitmiş Titana Saldırı okumak istiyoum ama şuanlık üşeniyorum.Bu seri ile manga sektörüne el atsak mı diye düşünüyorum ama yine ertelerim heralde.
Titana saldırıyı aldım. İlk cild okudum gayet güzel ve akıcı

darbove

Para biriktirmeye başlayayım. 4in1 versiyonu güzel olacak gibi bir his var içimde.

gizmoo

Alıntı yapılan: darbove - 10 Mayıs, 2018, 21:19:51
Para biriktirmeye başlayayım. 4in1 versiyonu güzel olacak gibi bir his var içimde.

Hardcover 4in1 çıkacağı açıklandı mı?

darbove

Alıntı yapılan: gizmoo - 10 Mayıs, 2018, 22:16:18Hardcover 4in1 çıkacağı açıklandı mı?

Son resmin yanıtlarında vardı. Yaz aylarında sınırlı adet klasik yani.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Kauss

Açıkcası totalde 2 farklı kitap olduğundan çok git geldeyim, alıp almama konusunda. Okuyan arkadaşların yorumları ne durumda ?

Kauss

Son zamanlarda okuduğum en güzel manga diyebilirim. Herkese tavsiye ederim. Çizimleri çok güzel ve konusu sürükleyici. 2 kitabı da hemen bitiriyorsunuz sonu ise beklemediğim bir şeyle bitti