Old Boy - Gerekli Şeyler (4 Cilt 2 in 1 olarak tamamlandı)

Başlatan dean, 18 Mart, 2020, 17:06:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

darbove

Berserkten sonra çok değişik bir hamle olmuş. kore film uyarlamasına bayılmıştım. bakalım mangası nasılmış.

The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

memospinoz

İkisi bir arada cilt mi? Another gibi. 8 cilt bizde 4 kitap ile biter. Güzel, umarım yıl sonuna kadar bitirilir.

darbove

Alıntı yapılan: memospinoz - 19 Mart, 2020, 12:35:47
İkisi bir arada cilt mi? Another gibi. 8 cilt bizde 4 kitap ile biter. Güzel, umarım yıl sonuna kadar bitirilir.
Artık mangaları hep bu formatta görmemiz olası bence. Öbür türlü güncele gelmek başlı başına çile.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Mrtekin

Önce Akira, sonra da Oldboy.

Mükemmel hareketler. Teşekkürler Gerekli Şeyler.
They drew first blood...

Nightrain

Vay be! Basılmasını istediğim mangaların başında geliyordu. Harika haber. :D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Harun Ça

Akira'ya nazaran hem orijinal kore yapımı hem de hollywood uyarlaması filmleriyle daha bilindik ve popüler olması nedeniyle güzel bir hamle.

memospinoz

Bir gün aniden kaçırılan ve on yıl boyunca hapis tutulan adam serbest bırakılır. Tam olarak kim, hangi amaçla bu işe kalkışmıştır? Doğru düzgün ipucuna bile sahip olmayan bir adamın intikam trajedisi için perdeler aralanıyor.

Yazar adı: Garon Tsuçiya

Çevirmen Adı:Alp İlkkurşun

Yayınevi: Gerekli Şeyler Yayıncılık

Orijinal adı: Oldboy 1&2

Orijinal dil:Japonca

Dizi Adı:Oldboy

Seri Adı:Oldboy

Türü:Çizgi roman

Cilt Bilgisi:karton kapak

Kağıt Bilgisi: 60gr Holmen

Basım Tarihi:Mart 2020

Basım Bilgisi:1.Baskı

Sayfa Sayısı: 416

Kitap Boyutları:14.8 * 21

nicholaihel

1 ve 2. Sayılar berabermiş. Kalın doyurucu ne güzel. Akira da çıksa da beraber sipariş etsek...

Mrtekin

Oldboy'u an itibari ile bitirdim. Daha önceki filmleri (ki şiddetle tavsiye ederim.) seyrettiğim için hikayeye aşina olsam da, bu sefer kitap ile film senaryosu arasındaki farkları görmekten ve dahi çizgilerdeki sanatı izlemekten çok büyük keyif aldım.

Gerekli'nin 2 cilt bir arada bir edisyonla basması da gerçekten çok güzel bir düşünce ve de hakkını vererek de basmış. Geriye kalan 3 cildin de en kısa zamanda basılması dileğiyle.
They drew first blood...

Bloodslince

Akira ile sipariş vereceğim, 3 haftadır bekliyorum. Gerçekten baskısı çok hoşuma gitti.

Seri bu şekilde tamamlanacak muhtemelen;

"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

dayıcomics

Bende almayı planlıyorum. Oldboy sevdiğim bir filmdi, mangasıda güzeldir diye düşünüyorum.

ferzan

Henüz yarısındayım ama hakkında yazma ihtiyacı duydum.

Çoğumuz gibi ben de önce filmi vesilesiyle tanışmıştım, haliyle mangadaki farklılıklar malum. Genelde bire bir uyarlamalardan yana olsam da, filmdeki ele alışı ve detaylandırmayı ben şahsen daha iyi buldum ama bu manganın kendine has seyrini kötüleyeceğimiz anlamına gelmiyor elbette. Her şeyden önce, filme bütün tadını veren o kendine has atmosferin mangadan kaynaklı olduğunu fark etmiş bulunuyorum. O atmosfer filme yansıyamayabilirdi ama iyi ki yansımış. Bunun haricinde manganın çizimleri harika, edisyonu da kütür kütür. Film ile olan benzerlikleri ya da farklılıkları keşfetmeye devam ederken, gönlüm filmdeki senaryodan yana ama gözüm de mangadaki kendine has atmosferden yana. Filmin görselliği bence manganın görselliğini sadakatle ihya etmiş.

Kısaca, gayet güzel bir okuma oluyor. Filmi henüz izlememiş olanlarımız önce mangayı okuyup sonra filmi izlerse hem mangadan, hem de filmden maksimum düzeyde keyif alacaktır eminim. Benim gibi tersini yapmak durumunda kalanlarda o keyif biraz daha aşağıda kalıyor diye düşünüyorum. Tabi filmini izlediğimiz yıllarda çoğumuz mangasının olduğunu dahi bilmiyorduk muhtemelen. Bilseydik de yayınlanacağına ihtimal vermeyeceğimizden gene bildiğimiz gibi devam ederdik ama yaşı daha genç olup da filmine hiç bulaşmamış olanlar için önce manga sonra film kombinasyonu çifte kavrulmuş bir güzellik silsilesi olacaktır bence.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Mrtekin

Akira gibi Oldboy'un da 2. cildinin arası çok uzadı ???
They drew first blood...

dean

Serbest bırakıldığı gün kendini Eri isimli nazik bir kadının kollarında bulan adam, bir türlü içinden çıkamadığı olaya dair tüm gelişmeleri anlattığı Eri'ye sonunda gerçek adını söylemeye hazırdır. Adamın adı Şiniçi Gotou'dur.

Sayfa Sayısı: 416
  Etiket Fiyatı: 52 TL