Sandman - İthaki Yayınları

Başlatan memospinoz, 06 Ekim, 2016, 20:11:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Tüm zamanların hem en popüler hem de eleştirmenlerce en çok beğenilen grafik romanlarından biri olan Sandman, çizgi roman dünyasında olgun ve lirik fantazinin dönüm noktası oldu. Mecranın en aranan sanatçılarının resimlendirdiği seri, modern ve antik mitolojilerin çağdaş kurgularla, tarihi dramalarla ve efsanelerle beraber dokunduğu zengin bir karışım.

Sandman serisinin sekizinci cildi Dünyaların sonu'nda zamanın, mitlerin ve hayallerin farklı noktalarından geçerken gerçeklik fırtınasının girdabına yakalanan yolcular gizemli bir konaklama yerinde bir araya geliyor. Chaucer'ın Canterbury Hikâyeleri'nin izinden giden bu ciltte dışarıdaki fırtınanın dinmesini bekleyen gezginler bulundukları mekânları, gördükleri şeyleri ve rüyasını gördüklerini birbirleriyle paylaşıyor.

Stephen King'in önsözüyle "Çizgi roman okuyup okumamanız umurumda bile değil ama bu seriyi kesinlikle okumalısınız."

- Patrick Rothfuss

168 sayfa

memospinoz

Alıntı yapılan: memospinoz - 08 Ocak, 2020, 19:18:02

Stephen King'in önsözüyle "Çizgi roman okuyup okumamanız umurumda bile değil ama bu seriyi kesinlikle okumalısınız."

- Patrick Rothfuss

Allah aşkına sen bir sus da gidip şu kahrolası 3. kitabı yaz artık.  >:( ;D

Nightrain

Alıntı yapılan: memospinoz - 08 Ocak, 2020, 19:20:28

Aynen. İlk 2 kitapta neler olduğunu unuttum resmen.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

yunusmeyra

Alıntı yapılan: memospinoz - 08 Ocak, 2020, 19:20:28

"Üçüncü kitabın basım tarihi belli mi?
Hayır. Eğer belli olsaydı bunu sizinle paylaşırdım.

Üçüncü kitabın yazımı bugünlerde nasıl gidiyor? İki yıl önce Goodreads'te 5 üzerinden 3.5 vermiştiniz.
Şu anki durumu en iyi haliyle 1.5 yıldız. Çünkü çok büyük bir kısmını kitaptan çıkardım ve hala tam olarak geri koyamadım. Yazım sürecim diğer yazarlarınkinden çok farklı. Hikayenin üzerinde parça parça çalışıyorum ve sıklıkla her şeyi yıkıp baştan inşa ediyorum. O nedenle Brandon Sanderson gibi bir "tamamlanma yüzdesi" veremiyorum."

;D sanırım 2017'de yapılan bir röportajın çevirisi  :o

https://www.yokyerkitapkulubu.com/kitap-dunyasi/patrick-rothfuss-roportaji-ve-kralkatili-guncesi-serisinin-3-kitabi/
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

dayıcomics

oooh 8de geldi, darısı 9un başına  ;D

elliot

herkese merhaba,
tıpkı barbar conanın vahşi kılıcı gibi sonuna kadar basılma  ithimali doğunca dün %50 indirimle ilknoktadan toplu olarak aldım...
vaizi de ekledim..zaten vaizde kara göründü..
sevgi ve saygılarımla

memospinoz

Alıntı yapılan: elliot - 04 Mart, 2020, 18:16:44
herkese merhaba,
tıpkı barbar conanın vahşi kılıcı gibi sonuna kadar basılma  ithimali doğunca dün %50 indirimle ilknoktadan toplu olarak aldım...
vaizi de ekledim..zaten vaizde kara göründü..
sevgi ve saygılarımla

Sandman sona daha yakın, 2 cilt kaldı. Vaiz'de daha 4 cilt var basılmayan.

elliot

Alıntı yapılan: memospinoz - 04 Mart, 2020, 18:48:39
Sandman sona daha yakın, 2 cilt kaldı. Vaiz'de daha 4 cilt var basılmayan.

herkese merhaba,
sayın memospinoz,
vaiz ikişer ikişer geliyor...
6,7 bu ay çıkıyor..
8,9 nisanda çıkabilir
sevgi ve saygılarımla

Nightrain

Alıntı yapılan: elliot - 04 Mart, 2020, 20:47:27
herkese merhaba,
sayın memospinoz,
vaiz ikişer ikişer geliyor...
6,7 bu ay çıkıyor..
8,9 nisanda çıkabilir
sevgi ve saygılarımla

Mezarlık Kitabı 2?

darkwood

Sandmani de bu şekilde hızlandırsalar güzel olacak.
Darkwood Sakinleri..

Barmen Minik

yahu bir yayın evi 7 tane kitabın sırt tasarımını ( DC logosu-vertigo logosu değişimini saymazsak hadi o DC den geliyor diyelim ) 8.kitapta neden bozar aklım almıyor. hadi üsteki logodan dolayı isim kaydı kardeşim bari 8 yazısının olduğu yere dokunmayın. ben cidden bu işi kitabı, kitaplığına koymayan insanların yapmasından usandım. seven bi kişi ilgilensin arkadaş koskoca yayın evinde sahiplenecek bir adam elbet bulunur.

memospinoz

İthaki bu seride de biraz gaza bassa fena olmayacak.  ::)

Nightrain

darkwood

Sandman serisinin tamamlanmasına az kaldı, kısa zamanda umarım seriyi bitirirler.
Darkwood Sakinleri..

memospinoz

Tüm zamanların hem en popüler hem de eleştirmenlerce en çok beğenilen grafik romanlarından biri olan SANDMAN, çizgi roman dünyasında olgun ve lirik fantazinin dönüm noktası oldu. Mecranın en aranan sanatçılarının resimlendirdiği seri, modern ve antik mitolojilerin çağdaş kurgularla, tarihi dramalarla ve efsanelerle beraber dokunduğu zengin bir karışım.

Onların birçok adı vardır. Erinyeler. Eumendiler. Dirae. Tanrıçalar. Affetmeyen ve durdurulamayan bu intikam elçileri işlenen suç kanla temizlenmedikçe huzur bulmazlar. İşte, bebeği Daniel ondan alındığında Lyta Hall onlardan, Merhametliler'den yardım istiyor ve Sonsuzlar'dan Rüya onların ana hedefi haline geliyor. Ama bir annenin kederi ve inatçılığının ardında karanlık güçler iş başında ve harekete geçirdikleri şey nihayetinde Düşlem'in daha önce hiç görmediği kadar büyük bir kurban gerektirecek.

Frank McConnell'ın önsözüyle

"Çizgi roman okuyup okumamanız umurumda bile değil ama bu seriyi kesinlikle okumalısınız." –Patrick Rothfuss

352 sayfa