Sandman - İthaki Yayınları

Başlatan memospinoz, 06 Ekim, 2016, 20:11:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dayıcomics

Bu seride tamamlanınca, kutulu versiyon basar mı ithaki? ne dersiniz?  ;D

Nightrain

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 07 Eylül, 2020, 17:10:36
Bu seride tamamlanınca, kutulu versiyon basar mı ithaki? ne dersiniz?  ;D

Kesin basarlar ama ayrı satarlar mı bilmiyorum. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

İdrava

10. Ve serinin son kitabı geliyor haftaya. Kapak çok hoş...

memospinoz

Tüm zamanların hem en popüler hem de eleştirmenlerce en çok beğenilen grafik romanlarından biri olan Sandman, çizgi roman dünyasında olgun ve lirik fantazinin dönüm noktası oldu. Mecranın en aranan sanatçılarının resimlendirdiği seri, modern ve antik mitolojilerin çağdaş kurgularla, tarihi dramalarla ve efsanelerle beraber dokunduğu zengin bir karışım.

Kadim Tanrılar, eski dostlar ve düşmanlar, düşmüş Rüyalar Kralı'nı anmak ve saygılarını sunmak için Sonsuzlar'dan Morpheus'un uzun hikâyesinin sonunu anlatan Matem'de bir araya geliyor. Düzenlenmiş en tuhaf cenaze merasiminin akabinde Morpheus'un sesi yankılanmaya devam ederek ölmeyi reddeden bir adama, rüyalar çölünde kaybolan Çinli bir bilgeye ve son yıllarını yaşayan, Sandman'e olan nihai yükümlülüğünü yerine getirmek zorunda olan William Shakespeare'e dokunuyor.

Mikal Gilmore'un önsözüyle

"Neil Gaiman hikâyelerle dolu bir hazine sandığı ve elini hangi işe atsa biz kârlı çıkıyoruz."
–Stephen King

"Çizgi roman okuyup okumamanız umurumda bile değil ama bu seriyi kesinlikle okumalısınız."
–Patrick Rothfuss

"Gaiman, zengin bir hayal gücüne ve büyük konuları ustalıkla anlatma yeteneğine sahip."
–Philip Pullman

192 sayfa

Mrtekin

10. ciltle birlikte: Sandman'ın ana ciltleri bitti. Yıllar yıllar öncesi İzmir'in medarı iftiharı Baykuş Kitap tarafından yayımlanan "Ölüm: Yaşamanın Ağır Bedeli"'ni de bir kenara koyarsak, mini-dizi, spin-off, kısa hikayeler ve son senelerde yayınlanan seriler ile esasen Sandman'in daha yayınlanmamış baya bir külliyatı da var arkasında.

İthaki acaba Sandman'in devamını getirecek mi?
They drew first blood...

Nightrain

Alıntı yapılan: Mrtekin - 01 Aralık, 2020, 15:45:44
10. ciltle birlikte: Sandman'ın ana ciltleri bitti. Yıllar yıllar öncesi İzmir'in medarı iftiharı Baykuş Kitap tarafından yayımlanan "Ölüm: Yaşamanın Ağır Bedeli"'ni de bir kenara koyarsak, mini-dizi, spin-off, kısa hikayeler ve son senelerde yayınlanan seriler ile esasen Sandman'in daha yayınlanmamış baya bir külliyatı da var arkasında.

İthaki acaba Sandman'in devamını getirecek mi?

Getirecekmiş.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

KenParker

nicholaihel

[spoiler]ilk cildi şöyle bir karıştırıp bırakmıştım. Şimdi tekrar okumaya başladım. İkinci cilt Bebek Evi, dördüncü bölümü yeni bitirdim. "Rüya"nın 100 yılda bir Hob ile buluştuğu bu bölüme bayıldım. Hele son sekans ile ilkinin bağlanması. Vergiler, iş hayat gailesi, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve dahi fıkralar... Konforluyuz ama bazı şeyler aynı! Okumaya devam[/spoiler]

cizgifikir

Sandman & Locke and Key crossover geliyormuş. Bizde de çıkar mı acaba?

Forsythe

KenParker

Sandman'a dair ne varsa alınır, kaçmaz. Bu Uvertür ne acaba?

hanac

darbove

Alıntı yapılan: KenParker - 28 Temmuz, 2022, 13:46:05
Sandman'a dair ne varsa alınır, kaçmaz. Bu Uvertür ne acaba?

Cilt 0 olarak geçiyor. Sanırım ana hikayenin öncesini anlatıyor.

Ben Yoshitaka Amano ile birlikte yaptıkları The Sandman: The Dream Hunters kitabını bekliyorum umarım onu da basarlar.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

hanac

Sandman: Uvertür

Boyut: 16,5 x 26 cm
Sayfa Sayısı: 232
Basım Tarihi: 2022 Ağustos
Çeviren: Elif Ersavcı
Kapak Türü: 115 gr Kuşe
Kağıt Türü: Karton Kapak
Orijinal Adı: Sandman: Overture
Fiyat: 200 ₺

Efsanevi SANDMAN destanının öncesini anlatan UVERTÜR ilk kez Türkçede!

SANDMAN: UVERTÜR'le birlikte New York Times çoksatan yazarı ve modern fantazinin ustası Neil Gaiman neredeyse 20 yıl sonra ilk kez uzun bir Rüya Kral öyküsüyle geri dönüyor – orijinal SANDMAN efsanesinin öncesini anlatan nefes kesici öyküyü başarılı çizer J.H. Williams III ve renkçi Dave Stewart resimliyor.

Hugo En İyi Grafik Roman Ödülü Kazananı