Rom - Presstij (IDW)

Başlatan Nightrain, 19 Mart, 2018, 10:03:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

ROM'un üçüncü albümünü de tamamladıktan sonra yanıma kar kalan sadece eski ROM döneminin ne kadar güzel olduğunu bir kez daha anlıyor olmam. Marvel dönemini yıllar sonra emeklilikte tekrar okurum ama bu üç albümlük kısa seriye bir daha elim gitmez sanıyorum...

Bu arada üçüncü albümle seri bitiyor denmesine rağmen hikaye bitmiyor  >:(
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

nocardia

Bu üçlü seriyi yeni okuyup bitirdim ama seri bitmesine rağmen hikayeler havada kaldı. İkinci kitapta bir miktar ROM un başlangıç yıllarına yer verilmesi benim için en ilgi çekici yer idi. Bunun dışında anlatılan hikaye ve sonuçsuzluğu hayal kırıklığı yarattı. Basım için farklı bir seri seçilseymiş daha iyi olurmuş dedirtti doğrusu. 

battlehammer

Türkçe baskıda 2017 Anual ve Rom: Revolution one-shot var mı bilmiyorum ama ben Cold Fire, Hot War formunu almıştım, tavsiye ederim eğer bizdeki versiyonu eksikse. G.I. Joe ve Transformers crossoverları genel olarak gereksizdi (ben sevemedim zaten bu CO işini). Gençliğimizin Rom'una bir rakip olmamakla beraber, 30 yıl önce okuduğum çizgi romanların tekrar ziyaret edilmesi hissini çok sevdiğimi hatırlıyorum okurken. Modernize edilen hikayelere güzel bir örnek, karanlık ton ve atmosferin korunmuş olması, yer yer vahşileşmesi baya hoşuma gitti benim.

Hikaye bitmiyor doğru bir tanım değil, başlattığı hikayeyi bitirmekle birlikte, gelecekte potansiyel bir seriye imkan bırakacak yeni story hook ile bitiyor; aman yarım kalmış bu, almayalım diye es geçmeyin yani. Şimdi konuyu görünce hafif gaza geldim, galiba tekrar okuyacağım bir tur.