Another - Gerekli Şeyler (4 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan darbove, 27 Mart, 2018, 00:42:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

Sert kapaklı özel koleksiyon cildim120 lira etiket ile internet sitesinde bulunuyor. Dükkana fuara gidemeyen varsa duyurulur;
https://www.gerekliseyler.com.tr/urun/another-sert-kapak-ozel-koleksiyon-cildi

hanac

pearl jam

darkwood

Another sert kapak harika olmuş, alıp arşive ekledim.
Darkwood Sakinleri..

nicholaihel

Alıntı yapılan: darkwood - 22 Kasım, 2018, 01:01:36
Another sert kapak harika olmuş, alıp arşive ekledim.

Sert kapağa, limitli edisyona tav oldum, sipariş verdim bakalım  :)

memospinoz

Uzumaki'nin ciltlisi gibi bu da çok güzel olmuş. Tişikkirlir Girikli Şiylir!  :-* ;D

ferzan

Çıktığında çok dikkatimi çekmemişti, sonradan ilgimi uyandırdı...Birkaç aydır listemdeydi ama erteliyordum...Tanıtım yazılarından ötürü konusu çok ilginç gelmişti...Dün iki cildi de elime geçti ve akşamına büyük bir beklentiyle okumaya başladım...

Tam bir manga okuru sayılmam...Yalnız Kurt ve Yavrusu ile Titana Saldırı 'yı ayıla bayıla okuyan, Yalınayak Gen ile Uzumaki 'yi halen okumaya kıyamayan, Ajin, Tokyo Ghoul, All You Need is Kill ve her ne kadar devam etmeyecek olsa da Berserk 'i zor günler için kenarda bekleten, kısaca mangaya göz kırpan ve kendi içinde tat alabildiğini düşünen biriyim ama Another bir parça beklentimin altında çıktı...

O tekinsiz ve esrarengiz atmosfer bir an bile eksik olmasa da, tahminimce bazı manga türlerinde olduğunu düşündüğüm (animelerden hatırlıyorum) gayrı ciddi bazı panel geçişleri, anlatının ciddiyeti konusunda yer yer ufak parazitler yaptı...Nasıl anlatayım bilmiyorum, kıdemli mangacılar daha iyi bilir; hani gayet realist sayfalar seyrederken bir anda bir esprinin vurgusu için birkaç kareliğine o realist üslubun karikatürize hâle gelip muzip paneller bittikten sonra tekrar ciddi atmosferin geri gelmesi gibi alışık olmadığım bir tarz vardı...En çok bunu yadırgadım...Öyle çok fazla değildi ama gene de yadırgadım...

Bunun haricinde hikâye gerçekten çok gizemli, gerilimli ve içine çeken bir yapıdaydı...Görsel atmosfer çok başarılıydı ve iki cilt de sürükledi okurken...Belki bir cilt daha uzasaydı sıkılmaya başlayabilirdim ama tam zamanında bitti ve damağımda güzel bir tat bıraktı...Buna rağmen en baştaki yüksek beklentimi %100 karşıladı diyemiyorum...

Okuduğuma pişman olmadım, gayet özgün bir hikayeydi ve genel olarak beğendim ama unutulmazlarım arasına da girdi diyemeyeceğim...Bunda da yukarıda örneğini vermeye çalıştığım ve okuduğum birkaç mangada da hiç rastlamamış olduğum o az sayıdaki ani muzip tasvirler büyük rol oynadı...Türün alameti farikasıdır belki ama beni biraz kopardı atmosferden...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

ZGeralt

Alıntı Yapkısaca mangaya göz kırpan ve kendi içinde tat alabildiğini düşünen biriyim ama Another bir parça beklentimin altında çıktı...

Benim beklentimi karşıladı, dürüst olmam gerekirse büyük bir beklentim de yoktu bu yüzden tatmin oldum sanırım:) Merak unsurunun çok kuvvetli olması nedeniyle çok çabuk okudum ve bitirdim. Kesinlikle sıkılmadım ve sürekli kafamda teoriler kurmama vesile oldu. Yanılmıyorsam 2. kitabın başlarında tahmin ettim "kim" olduğunu ama emin oldum diyemem, o yüzden sürükleyiciliği hiç kaybolmadı.

Alıntı Yapaz sayıdaki ani muzip tasvirler büyük rol oynadı...Türün alameti farikasıdır belki ama beni biraz kopardı atmosferden...

Animelerden aşinayım bahsettiğiniz duruma ve normalde beni rahatsız etmez ama  bu kitap özelinde size hak veriyorum, havasını bozuyor bence de.