Your Name (Senin Adın) - Gerekli Şeyler (3 in 1 olarak tamamlandı)

Başlatan dean, 28 Ekim, 2020, 19:57:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

memospinoz

Daha önce hiç karşılaşmamış iki insanın buluşması!

Dağlarla çevrili bir kasabada yaşayan Mitsuha isimli lise öğrencisi bir kız, günlerini kırsaldaki hayatın sıkıcılığından yakınarak geçirmektedir. Bir yandan belediye başkanı olan babasının seçim kampanyası sürerken, diğer yandan aile üyeleriyle birlikte tapınakta aile geleneklerini yerine getirmektedir. Bu küçük kasabada herkesin gözlerini üzerinde hissetmesiyle birlikte, büyük şehre gitme arzusu da her geçen gün artmaktadır.

Tam da o günlerden birinde Mitsuha, rüyasında kendisini bir erkeğin bedenine girmiş hâlde görür. Daha önce hiç görmediği bir odada, kim olduklarını bilmediği insanların arasında, uçsuz bucaksız Tokyo sokaklarında yürürken bulur kendini. Şaşkınlık içinde kalan Mitsuha, hep hayalini kurduğu şehir hayatının tadını doyasıya çıkarmaktadır.

"Ne gizemli bir rüya..."

Diğer yandan, Tokyo'da yaşayan Taki isimli lise öğrencisi bir oğlan da tuhaf bir rüya görmüştür. Daha önce hiç gitmediği, dağlarla kaplı bir kasabada, liseli bir kız öğrencisine dönüşmüştür.

Bu iki gencin gördükleri rüyaların sırrı ne olabilir? Daha önce hiç karşılaşmamış iki insanın buluşması. Bir kız ve bir oğlanın gizem dolu hikâyesi şimdi sizlerle!

Çevirmen Adı: Ayşenur Sayıt

Orijinal adı:Kimi no na wa

Cilt Bilgisi: karton kapak

Kağıt Bilgisi: 60gr Holmen

Basım Tarihi: Aralık 2020

Sayfa Sayısı: 500

Kitap Boyutları:14.8 * 21

memospinoz

dean

Heh bende onu arıyordum. Sağ ol. Aldım Seinen bölümüne.

İdrava

memospinoz

yidar

gizmoo

Merhaba Arkadaşlar,
Anime sonrası yayımlanan bir manga serisi midir?
Teşekkürler.

memospinoz

Alıntı yapılan: yidar - 29 Aralık, 2020, 22:59:04
Güzel bir manga diye duydum .

Drama, romantizm, doğaüstü olaylar ilgi alanınıza giriyorsa bir şans verin derim. Sonra da animesini izleyin.

yidar

Supernatural gibi şans vereceğim mangayi seviyorum
Alıntı yapılan: justanordinarygeek - 30 Aralık, 2020, 00:33:01
Drama, romantizm, doğaüstü olaylar ilgi alanınıza giriyorsa bir şans verin derim. Sonra da animesini izleyin.

memospinoz

Alıntı yapılan: gizmoo - 30 Aralık, 2020, 00:21:41
Merhaba Arkadaşlar,
Anime sonrası yayımlanan bir manga serisi midir?
Teşekkürler.

Şimdi şöyle önce roman çıkıyor (18 Haziran 2016), sonra bir ay içerisinde film çıkıyor (3 Temmuz 2016 tarihinde Anime Expo'da, sonra 26 Ağustos 2016'da tüm Japonya'da), bu arada Kimi no Na wa. Another Side:Earthbound adında bir roman daha çıkıyor (1 Ağustos 2016), sonra Kimi no Na wa. manga versiyonu çıkıyor üç cilt halinde (23 Ağustos 2016, 23 Aralık 2016, 22 Nisan 2017), en son Kimi no Na wa. Another Side:Earthbound'un mangası çıkıyor (23 Şubat 2018).

Umarım açıklayıcı olmuştur.  ;D

Sorunun cevabına gelirsek evet, teknik olarak manga animeden sonra çıkıyor ama aslında anime de romandan çıkıyor.  :D

gizmoo

justanordinarygeek, Cevapladığın için teşekkür ederim.
Fotoroman gibi animeden copy/paste bir manga olmasından çekiniyorum aslında.
Mutlu, sağlıklı bir yıl dilerim.

Kauss

Yazarın Türkçe'ye çevrilen; Saniyede 5 santimetre eserinden daha güzel olduğunu söyleyebilirim. Şuana dek Makoto Shinkai için bulunduğum izlenim; hep bir yıllar sonraya bağlanan hikaye, bir ayrılık/arayış vb. Gerçi şuana dek iki eserini okudum ama ikisinde de durum bundan ibaretti. Elimde bulunan; seninle bir iklim mangası da bunun gibi çıkarsa sanırım daha da emin olmuş olurum.

Hikayemize gelecek olursak; Mitsuha ufak bir kasaba da yaşayan, annesi vefat etmiş, babasının belediye başkanı olduğu ve bu sebepten göz önünde olan bir genç kız. Bulunduğu kasabada pekte mutlu olduğu söylenemez. En büyük isteği Tokyo gibi bir şehre gidip, bu ufak kasabadan kurtulmak. Kendisi bir dilek diler ve Tokyo'da yaşayan kendi yaşıtlarında olan Taki ile yer değiştirirler. İkisi de geçirdikleri bir günü rüya olarak düşünürler fakat gerçekten de yer değiştirmişlerdir. Burada biraz; Kaybolan o günler eseri aklıma geldi. Sonra birbirleriyle ortak hareket ederek böyle bir hayat sürmeye başlarlar. Aradan biraz zaman geçtikten sonra Mitsuha ile Taki yer değiştirmez ve Taki bu durumu merak eder. Olayın peşine düşer ve gök taşı, doğa üstü bazı olaylar, yılların geçmesi ve içinde ki boşluk falan derken hikayemiz sonlanır. Spoiler olmaması için bu kısımları es geçiyorum. Konu bütünlüğü olarak dediğim gibi Saniyede 5 santimetre'e göre daha başarılı bir eser. Üzmeyen, hoş vakit geçirmenizi sağlayan bir manga diyebilirim.