Nathan Never aylık seri tanıtımları

Başlatan Nemo, 09 Ağustos, 2012, 10:26:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Nemo

SAYI 6: SIFIRIN ALTINDA TERÖR

Yazar: Bepi Vigna
Çizer: Germano Bonazzi
Kapak: Claudio Castellini
Yayın Tarihi: Kasım  1991

Arctic 3 Maden üssü. Federal Savcılık, üs'te uyuşturucu yapımından ve kullanımından şüphelenmektedir. Bunun üzerine Alfa Ajansı'na başvurulmuş ve Nathan, Ripley sahte adı altında araştırma yapması için Arctic 3'e gönderilmiştir.
Arctic 3'te her zamanki maden çalışmaları devam ederken, birden dev bir kutup ayısı madencilere saldırır. Güvenlik güçlerinin müdahelesi ile yaratık durdurulur. Bu arada, madeni gezmekte olan bir grup turist  kafilesinin arasından ayrılarak üs müdürü Shepard'ın odasına girer. Adamın geliş amacı Shepard'ı Alfa Ajansı'na karşı uyarmaktır. Shepard yaptığı araştırmalar sonucu üç kişinin ismine ulaşır. Bunlardan biri de Ripley'dir.
Nathan, madendeki görevine devam ederken, yine dev kutup ayılarının saldırısına uğrar. Saldırıdan yaralı olarak kurtulur. Revire kaldırıldığında Doktor Livesey, kahramanımızın yaralarını tedavi eder. Livesey, Nathan'ın cigerlerinin sağlam olduğunu anlayınca, onun eski bir madenci olmadığını düşünür. Nathan, Livesey'e güvenerek gerçek kimligini ve amacını açıklar. Euridal Poliklorik isimli madde bireyin fiziksel ve zihinsel verimini üç kat arttırmaktadır. Üretimi yasaklanmış olsa da Arctic 3'te gizli deneylere devam edilmektedir. Dev  kutup ayıları da bu deneylerin bir sonucudur. Doktor, Nathan'a yardım etmeye karar verir. Livesey, daha sonra alınan siparişleri kontrol eder ve sonunda bir ipucu yakalar. Bunu, Nemo'ya söyleyemeden, onu farkeden Shepard'ın adamları tarafından kaza süsü verilerek öldürülür. Doktor'un ölümüden sonra araştırmalarına devam eden kahramanımız, en sonunda Shepard ve adamlarının yeni gelen bir kurye hakkındaki konuşmalarını duyar. Shepard'ın adamı Yüzbaşı Lazenby, kuryeyi karşılamak üzere havaray istasyonuna gider. Gelenler üç kişidir. Bunlardan birisi, doktor Lucy Boone, diegri muhasebeci Peacock, sonuncusu ise işçi olarak gelen mutant Plummer'dır. Nathan, kuryeyi yakalamak için bir araç çalıp, istasyona gelir. Gelen üç kişiyi buldugu anda, Shepard'ın adamları kahramanımıza saldırır. Hep birlikte hava trenine sığınırlar. Shepard, onları durdurmak için treni, ölü bir hat üzerine sokar.  Tek kurtuluş çareleri, trenin üstündeki iki tabakayı desteklerinden ayırıp, ters çevirmektir. Böylece vagon, konvoydan ayrılacak ve hepsi de kurtulabilecektir.  Normal bir insan bunu yapamayacağı için, mutant Plummer bu görevi üstlenir. Zor da olsa bunu başarır ve vagon yere düşer. Düşmeden önce, Peacock, doktor Boone'un kurye olduğunu keşfeder. Vagonun düşmesi sonucu ise Plummer ölmüştür. Peacock'ta ölmek üzereyken onu öldürenin Boone olduğunu söyler. Ajanımız, Lucy Boone'u yakalamayı başarsada, mahkemede Arctic 3'te Euridal'ın üretimini ispatlayamaz. Çünkü Shepard tüm delilleri ortadan kaldırmıştır. Nathan2ın tek bir çaresi kalmıştır. Morg'a gidip, Peacock'un cesedini kontrol etmek. Çünkü, Boone, Peacock'u öldürmeden önce Euridal'ı Peacock'un gözüne enjekte etmiştir. Shepard, Nathan'ı durdurmak isterken, dev bir kutup ayısı tarafından öldürülür.

"Arctic 3 Maden üssü. Alfa Ajansı'ndan Ajan Never'ın Federal Savcılık'a raporu. Maden üssünde yüksek riskli uyuşturucu kullanıldığını gösteren kanıtlar bulundu. Bol miktarda saf Euridal ele geçirildi. Olayın sorumluları belirlendi. Tüm operasyonun detayları ilişikteki raporda. Görev tamamlandı. Stop."

Özel Alfa Ajanı

Nemo

SAYI 7: YASAK BÖLGE

Yazar: Antonio Serra
Çizer: Nicola Mari
Yayın Tarihi: Aralık 1991

-"Yalnızım...Altı yıldır her gece olduğu gibi, burada yalnızım..Böyle anlarda hiçbir şey bana yardım edemiyor. Okumayı başaramıyorum..Ya da eski bir film izlemeyi..Müzik dinlemeyi de beceremiyorum..Yalnızca, artık yaşamayan, beni yalnız bırakan eşimi düşünüyorum..Düşünüyorum...Bütün gece boyunca..."

Uzayda bir mekik, Dünya'ya doğru almaktadır. Mekikte June isimli gizemli bir kız, Doktor Alan ve korumaları vardır. Mekik, Dünya'ya yaklaşınca, korumalardan biri olan James, izin isteyerek odadan ayrılır. Amacı, hangarda gizlenen arkadaşlarını saklandıkları yerden çıkarmak ve June ile Alan'ı rehin almaktır. Nitekim, bunu başarırlar ve kendilerini engellemek isteyen koruma gemisini de yok ederler. Mekigin rotası yine Dünya'dır ama inecekleri yer Hell's Island'dır. Burası tek bir köprü ile şehre bağlanan, köprü girişini de polislerin koruduğu bir yerdir. Suç oranının çok yüksek olması nedeni ile boşaltılmış olan bu adada, şu an sadece hastalıklı ve deforme olmuş insanlar yaşamaktadır. Mekik, Hell's Island'a inmeyi başarır. June ile Doktor Alan'ı kaçıranların lideri ise yakından tanıdığımız Kal Skotos'tur. Aynı anda, uzayda bir yerlerde gizemli bir örgüt olan Gölge Kardeşliği'nin lideri Baş Rahip, June'un kaçırıldığını haber alır ve adamlarına onu kurtarmalarını emreder.

Ertesi gün, Alfa Ajansı...Nathan buzullardaki görevinden geri dönmüştür. Legs ve Sigmund ile selamlaştıktan sonra, Helen'in sekreterlikten istifa ettigini öğrenir. Nedeni ise Reiser'ın kaprisleri ve ehem..tacizleridir. Yeni gelen sekreterin adı Janine Spangler'dır. Janine, kazara Nathan ile çarpışır ve o an gözlerini Nathan'dan alamaz.
Kaçırılan mekik, "Drake" havayollarına aittir. Saçlarının alt kısımları beyazlamış, havayolu sahibi, kaçırılan yolcuları kurtarmak için Alfa Ajansı'na başvurmuştur. Nathan, Hell's Island'a girişin çok tehlikeli oldugunu bildigi için Legs'i bu işe bulaştırmak istemez ve yalnız gitmeye karar verir. Mendoza'dan gerekli teknik bilgileri alan kahramanımız yola çıkmadan önce ona veda etmeye gelen Janine ile görüşür. Hell's Island'ın girişindeki koruma noktasını geçen Nathan, gece olunca şehre girer. Yalnız gibi gözükse de, orda yaşayanların gizlice onu gözetledigini bilmektedir. Bilgi almak için, ateş başında ısınmaya çalışan deforme olmuş insanların yanına gider. İçlerinden biriyle dövüşmek zorunda kalsa da, sonunda Smog isimli birinden mekikten kaçırılan insanların nerede olabileceğini öğrenmeyi başarır. Smog, bilgi karşılığında Nathan'dan kemerini vermesini ister. Kahramanımız, bunu yapamayacağını söylese de, Smog'un iki cüce adamı, kemeri alıp kaçar. Kemerdeki izleme cihazı sayesinde Smog'un yerini bulan Nathan, 'kibarca' ondan bilgi ister. June ile Alan'ın saklı tutulduğu yeri öğrenince oraya doğru yola çıkar. Bu arada, beyaz gözlü gizemli çocuklar tarafından izlenmektedir. Havalandırmadan gizlice binaya girmeyi başaran kahramanımız, Kal Skotos ile adamlarının konuşmasına tanık olur. June, onlar için çok önemlidir.
Alan'ı kurtardıktan sonra ikisi birlikte, sıvı dolu cam bir fanusta tutulan June'u kurtarırlar. Tam o anda, Kal Skotos odaya girer ve monomoleküler ışını ile Nathan'ı etkisiz hale getirir. Binada alarm çalınca, Kal'ın dikkati dağılır ve Nathan kurtulmayı başarır. Alarm çalmasının sebebi, Gölge Kardeşliği örgütünün adamlarının binaya girmesidir. Sonunda, Nathan, Alan ve June'u alıp bir binaya sığınır. Kal Skotos, birkaç adamı ile Hell's Island'dan kaçar. Gölge Kardeşliği ise June ve diğerlerini bulmak için adaya dağılır. Alan, Nathan'a June'un bir insan olmadığını ama bunu sonra açıklayacağını iletir. Nathan, saklandıkları binada bulunan kütüphaneye gidip, ordan bir kitap seçip okumaya başlar.
"Yalnızım...Altı yıldır her gece olduğu gibi, burada yalnızım..Böyle anlarda hiçbir şey bana yardım edemiyor. Okumayı başaramıyorum..Ya da eski bir film izlemeyi..Müzik dinlemeyi de beceremiyorum..Yalnızca, artık yaşamayan, beni yalnız bırakan eşimi düşünüyorum."
-Size eşlik edebilir miyim?
-June..Uyumuyor muydunuz?
-Yorgunum. Yanınızda uyuyabilir miyim?
-Tabii, nasıl istersen..
June, Nathan'ın omzuna yaslanır.
-Teşekkürler. Biliyorsunuz..Hep babalarımı, Alan gibi adamları gördüm. Sizin gibi birisinin var olabileceğini sanmıyordum. Beni ve Alan'ı kurtarabilecek güçteydiniz. Şimdi ise ağlıyorsunuz. Niçin?
-Bu, uzun bir hiyake June..Uyu şimdi..Uyu bebeğim...
"Bu gece yalnız değilim..."
Özel Alfa Ajanı

Nemo

7.sayıda serseri pilotumuz Mister No'nun torunlarından birisi ile karşılaşıyoruz.
Mekigi kaçırıldığı için sinir küpüne dönen Junior Jerry'nin agzından şu sözler çıkıyor:)
-"Böyle anlarda büyükdedemin niye delirdiğini çok iyi anlıyorum."
Nathan:
-Şey.. büyükdedeniz mi?
-Evet..Havacılık şirketini kurmadan önce herkese yol vermiş, Amazon'da yaşamaya gitmişti. O devirde temiz kalmış, yaşanabilir yerler varmış. Zaten şansı orada açılmış"
:)
Özel Alfa Ajanı

kalidor

Nathan'ın ara ara Hell's İsland'a yolu düşüyor. LAl 29. sayı Avlar ve Avcılar adlı macera da Hell's Island'da geçiyor. Fakat Yasak Bölge macerası Nathan evreninde June karakteri sebebiyle önemlidir.
Crom! Ölüleri Say...

Nemo

Özel Alfa Ajanı

rumar80

Dev albüm 4'de de orada değil miydi Nathan?

kalidor

Mutantlara liderlik edip isyan başlatmak isteyen bir insan vardı. Teknodroidlerden farklı çok sevdiğim bir albümdü. Maceranın başındaki terör saldırısı da oldukça dehşetliydi.
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Yanlışhatırlamıyorsam (okuyalı uzun zaman oldu da) o delikanlı 10. sayıda (Cehennem) ilk defa ortaya çıkmıştı. Hatırlayan var mı?

Nemo

Evet Rumar abi. Cehennem isimli macerada ilk defa çıktı karşımıza Hans Schneider. Sonrasında bir kez daha 55.sayıdaki İnsan Avı macerasında ki Özer Sahaf yayınladı :)
Özel Alfa Ajanı

kalidor

O zaman kronolojik olarak Hans Schneider'i  dev Albüm 4'te son kez görüyoruz.
Crom! Ölüleri Say...

Nemo

O sayıda ölüyor muydu Kalidor? Ben hatırlayamadım.
Özel Alfa Ajanı

kalidor

Alıntı yapılan: Nemo - 27 Ağustos, 2012, 17:47:28
O sayıda ölüyor muydu Kalidor? Ben hatırlayamadım.
Aynen. Şimdi kitap arkalarda olduğu için bakamadım ama yanılmıyorsam bir mutant temizliyordu.
Crom! Ölüleri Say...

Nemo

SAYI 8: GÖLGE ADAMLAR

Yazar: Antonio Serra
Çizer: Nicola Mari
Yayın Tarihi: Ocak 1992

Hell's Island... Nathan, onları takip eden Gölge Kardeşliği'nin adamlarından ikisini yere serip, silahlarını almayı başarır. Geride baygın bıraktığı adamları ise, Nathan'ın kavga yerinden ayrılmasından sonra gelen bir yaratık öldürür. Bu arada, Nathan ile irtibatı kaybeden Alfa Ajansı'nda Legs, adaya gidip Nathan'ı aramaya karar verir ama Reiser onu engeller. Artık silahlı olan kahramanımız, Dr. Alan Byrnes ve June'u alıp harekete geçmeye karar verir. Fakat, Gölge Kardeşliği onları bulur. Dostlarımız, beyaz gözlü çocukları sayesinde peşindekileri atlatmayı başarır. Geride kalan Gölge Kardeşliği'nin elamanları ise yine esrarengiz yaratık tarafından öldürülür.
Beyaz gözlü çocukların sığınağına gelen Nathan, aslında onların mutasyona uğramış ve hep çocuk kalacak yetişkinler olduğunu anlar. Liderleri Bill, gelenlerden birinin adının Nathan olduğunu öğrenince, yıllardır onu beklediklerini söyler. 7 yıl önce Nathan ve arkadaşı Tom Colter'ın görevleri Hell's Island'a düşmüştür. Bir katilin peşindelerdir. Fakat, katil ile Tom denize düşüp kaybolmuş ve bir daha haber alınamamıştır. Beyaz gözlü çocuklar, Tom'u sudan çıkarsa da, ölmesine mani olamamışlardır. Tom'un son sözü Nathan olduğu için, beyaz gözlü çocuklar yıllardır kurtarıcı olarak Nathan'ın gelmesini beklemişlerdir. Gölge Kardeşliği'nin adamlarını öldüren esrarengiz yaratık ise, Nathan ve Tom'un yıllar önce peşinde oldukları katilin ta kendisidir. Mutasyona uğrayan katil, şu an olduğu yaratık şekline gelmiştir. Ajanımız, yıllar önce Tom'un kullandığı kıyafeti giyerek, yaratığa karşı mücadeleye girişir. Zor olsa da yaratığı öldürmeyi, ve beyaz gözlü çocukları, onun tehditinden kurtarmayı başarır.
Alan ise Nathan'a, June'un bir biodroid olduğunu söyler. Yani mekanik sinirsel devrelerin oluşturduğu bir çeşit robot. June'u Gölge Kardeşliği yaratmıştır ve onu Dünya'ya yollamalarındaki amaç, uyum sağlayıp sağlayamayacağının araştırılması içindir. Fakat, Dünya atmosferine giriş sırasında June, bayılmıştır ve bu da onun patlamasına yol açacaktır. June istemeden bu konuşmaya gözyaşları içerisinde kulak misafiri olur.
Yaratığı öldürdükten sonra Nathan, beyaz gözlü çocuklardan, adadan kaçış yolunu göstermeleri için yardım ister. Kanalizasyona giren dostlarımız, burada Gölge Kardeşliğinin 1 numara ve 2 numara kod isimli adamları ile karşılaşır. 1 Numara, Baş Rahip'ten aldığı emrin aksine Nathan ve diğerlerini öldürmek ister. June'un araya girmesi ile Doktor Alan, 1 numarayı öldürür. 1 Numara, kanalizasyon suyuna düşüp gözden kaybolur. Nathan ise, 2 numarayı serbest bırakır. 2 numara, sağ kalan adamlarını toparlayıp son bir kez Nathan ve diğerlerinin peşine düşer. Timsahları kontrol edebilen bir başka mutant sayesinde onlardan kurtulan kahramanlarımız, kurtulmayı başaran 1 numara ile son kez mücadele ederler. Mücadele sonunda 1 numara ve Doktor Alan, kanalizasyon suları içinde kaybolur. June ile Nathan, sonunda kanalizasyondan çıkıp, Hells Island ile şehir arasındaki köprüye ulaşırlar. Köprü üzerinde koşarken, June, Kal Skotos tarafından vurulur. June, patlayacağını anlayınca Nathan'a uzaklaşmasını söyler. Kal, tam yeniden ateş açacağı sırada June, küçük bir güneş gibi patlar. Köprü polislerinden birisi ise giydiği zırhı kalkan yaparak Nathan'ın üzerine atılır ve onu patlamadan kurtarır.
"Gözyaşları içinde adını haykırdım, ama kendi sesimi duyamadım. Bir anda herşey bitti. Çöken sessizlik, mahkum edilmek gibiydi. Yine yalnızdım..."
Gölge Kardeşliğinin gizli karargahı.. Başrahip, deneyin başarısız olduğunu, aralarında da bir hain olduğunu ve onu bulmaları gerektiğini yardımcısına söyler. Ve ardından deneylere devam edeceklerini ekler.
Öte yanda, Kal patlamadan sağ kurtulmayı başarmıştır ve annesi Sada'nın uyguladığı tedavilerle iyileşmeye çalışmaktadır. Babası Aristotele Skotos ise Apokalips Plaza'nın camından dışarı bakarak gelecekle ilgili planlarını düşünmektedir.
-Evet, Aristotele Skotos işe baştan başlayacak, yeni bağlantılar kuracak, doğru rotayı çizecek ve er ya da geçrakiplerini yeniden kapana kıstıracak...Er ya da geç, ötekilerin üstün bilgisi eline geçecekve dünyada yeni bir çağ başlayacak.Buna hükmeden kişi de o olacak. Yalnızca O!...

Özel Alfa Ajanı

kalidor

Çocukların Nathan'ı kurtarıcı olarak görmeleri Mad Max 3 filmine gönderme gibi. Gabriel Muamması adlı macerada ise Gabriel goril kılıklı Kal Skotos'un gerçek anlamda hoşafını çıkartıyordu. Kal'den geriye kalanlardan ancak marmelat olurdu.
Crom! Ölüleri Say...