Çizgi roman Koleksiyonu Sigortalatma

Başlatan cyclops, 05 Mart, 2023, 13:15:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cyclops

Merhaba, daha  önce belki konuşulmuştur ben bulamadım  ama kafamı kurcalayan bir soru var. Hepimizin yıllardır biriktirdiği,  arşivini  yaptığı  yüzlerce-binlerce çizgi roman ve kitap koleksiyonu var. İşin manevi kısmını kesinlikle karşılamayacağını biliyorum ama   olası  doğal afet, hasarlanma, kaybolma vb  durum ihtimallerine  karşılık  koleksiyonlarını  sigortalatan, bu konuda bilgisi olan var mı? 

DAMPYR

Böyle birşey olacağını sanmıyorum, geçen gün internet haberlerinde gördüm. Hatayda depremde bir işyeri yıkılan Sahaf var, deprem olmadan önce elinde birsürü kimsede olmuyan çok değerli kitaplar varmış, sahaf epey büyükmüş ama buna rağmen hiçbirini kurtaramamış hepsi enkaz altında kalmış. öyle birşey olsa o sahaf böyle bir sigorta yaptırırdı

Saint2

500 tane çizgi romanın olduğunu düşünelim. Sigorta şirketi teker teker her birinin değerini takdir edip sonra sigorta bedeli çıkarması lazım. Mümkün değil. Kimse uğraşmaz.

allan quatermain

Eşya Sigortası kapsamına girer aslında ama onun limiti düşük oluyor sanırım, daha önce de kitap koleksiyonerlerinin bundan şikayetçi olduğunu okumuştum.

Orontes81

Aynen ben 😥. Mister no, teks, zagor, teks, thorgal vb. Gitti