Cizgi roman poseti

Başlatan deniz240, 19 Nisan, 2023, 15:25:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

deniz240

Ustadlar selamlar,

Koleksiyonumda Tay Yayinlarinin Mandrake, Lorel ile Hardi, Temel Reis, Mini Ringo gibi urunler var. Bunlari sizce posetlerin icinde mi saklamaliyim? Su anda kutuphande dizili dururlar posetsiz olarak.

Cok tesekkurler simdiden degerli yorumlariniz icin.

karayel2018

eski evimde açıkta tutuyordum. bir sorun yoktu. yeni evime taşındıktan sonra 5 senede bazı kitaplarım özellikle ilk sayfalardan bazı yerlerde kitapların üst ve yan taraflarından nem almaya, leke leke koyulaşmaya başladı. tarihi biraz daha eski olan, 2. hamur kitaplar daha çok. şu an bütün kitap ve çizgi romanlarımı nem, toz ve sararmadan korumak için poşet alma arefesindeyim. hepsini poşetliycem. ölçülerini tespit edip tahtakaleden alacaktım burada yakınımda ambalajcı varmış. ilk maaşla alıyorum. bir kısmını prestijcomicsden aldığım poşetlere koymuştum zaten. kitapların havayla teması bile kitabı cildinden ayırıp dağıtabiliyor. tabi bu çok daha uzun süre sonra oluyor. 50-60 yılda filan.

Kinowa59

Ben bütün çizgi romanlarımi poşetleyerek koruyorum. Posetlerin yapışkan yerini kestiğim için rahatlıkla tekrar tekrar çıkarıp okuyabiliyorum. Bunun yanında bir odayı zeminden tavana kadar 9 göz raf yaptırıp, her rafa kapakta taktirarak tozlanmayi, güneş ışınlarından korumayı da sağlamış oldum. Gelen giden misafirler, benim bu husustaki titizliğimi bildikleri ve beni tedirgin etmek için, ( şaka olarak ) kitaplarımı kurcalayamasinlar diye bütün kapaklara kilit ve anahtar taktırdım. Böylece çizgi romanlarımi tam bir güvenceye almış oldum. Bu harika tedbiri bütün çizgi roman tutkunlarına öneriyorum.