Martin Mystere Seri - LAL

Başlatan hennessy, 25 Nisan, 2011, 19:37:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Alıntı yapılan: BulentT - 31 Ocak, 2022, 17:45:33
Macera yarıda kaldı ancak son karede "Bu maceranın sonu" yazıyor  ???

Öyle yazmışlar ama gelecek sayı Orjinal SAYI : 374'de devam edecek.
Devam edeceğini resimlerden anlayabilirsiniz. Son 160 sayfalık gelecek sayıda :

Konu: Castelli Alfredo, Recagno Carlo
Senaryo: Castelli Alfredo, Recagno Carlo
Çizimler: Romanini Giovanni, Sforza Antonio, Mangiantini Marcello
Kapak: Alessandrini Giancarlo

Konusu: Martin Mystère, itiraf ettiği ve ömür boyu hapis cezası aldığı Java cinayetinden hapise düşer, ancak aleyhinde çok az delil vardır. Hücrede zaman yavaş akarken, Meksika ormanında bir grup ABD askeri, kafatası olmayan bir kristal iskeletin, kendi kafatasıyla yeniden birleştiği barbarca bir ayin sırasında katledilir. Ve ayinin rahibesi, yıllar önce İmkansız Dedektifi'nin uğraşmak zorunda kaldığı Zulma'dır...

hanac

Martin Mystere Sayı 206 - Kabuslar!

Bonelli senaristleri bu kez çok ileri gitmişler, sevgili Martin amcamızı hiç alışık olmadığımız bir şekilde görüyoruz, agresif, huzursuz, hatta kısmen çıldırmış bir halde! Bu macera adından da anlaşılacağı gibi, kâbuslar üzerine kurulu ve bizi acı bir kayıp, Martin'i ise şaşırtıcı ve üzücü bir son bekliyor.

Sayfa Sayısı: 160
Etiket Fiyatı: 36 TL

hanac

Martin Mystere Sayı 207 - Tanrıçanın Dönüşü

Geçen sayıdan devam eden macerada Martin Amcanın başına gelenlerin ve Java'nın ölümünün ardında saklanan kişiyi öğreniyoruz.

Sayfa Sayısı: 160
Etiket Fiyatı: 40 TL

hanac

Martin Mystere Sayı 208 - 80 Yıl Önce

Bu sayı itibarı ile aylık periyoda dönen Martin Mystere'in bu macerasında 80 yıl önce basılan bir çizgi romanın arkasındaki sır açığa çıkıyor.

Sayfa Sayısı: 96
Etiket Fiyatı: 30 ₺

pizagor

Bu sayıyla birlikte yeniden eski sayfa sayısına dönüyor seri. (Keşke eski güzel derin entellektüel hikayelerine de dönebilse)

Fiyat da aşağı çekilmiş doğal olarak...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

DAMPYR

Konu: Castelli Alfredo Senaryo: Castelli Alfredo Çizimler: Filippucci Lucio Kapak: Alessandrini Giancarlo

Konusu : 1941. Gianluigi Bonelli, tefrika hikayeler yayınlayan ve onu uzun bir geçmişe sahip bir kitaba dönüştüren çizgi roman dergisi L'Audace'yi satın alır. Bu sırada Mısır'da, maceraların ilham kaynağı olan "L'Inafferrabile" olarak bilinen İtalyan gizli ajanı Audace'in bir çizgi roman serisinde, gizemli bir enstalasyonun olduğu bir mağarada kör edici bir ışık çarpar.2021. Bonelli'nin seksen yılı boyunca düzenlediği basın toplantısında Martin Mystère, bir yabancıdan Audace'in "hiç varolmamış" bir sayısını alır, 331 ve 1941'de gazetenin gazete bayilerinden 2 hafta görünüp kaybolduğu sayıdır. Derginin İçersinde, Java ile aynı asistanı Tomi ile birlikte, Keşfedilmemiş bir mağaraya girdiği  ve aynı ışığın çarptığı Martin Mistèro'nun başrol oynadığı yeni bir dizinin ilk bölümü vardır. Daha da tuhafı, Martin Mystère televizyon yayını için Mısır'daki o yere, "Qattara Depresyonu"na gitmek üzeredir...

hanac

Martin Mystere Sayı 209 - Eski Günlerdeki Gibi

Martin'i kaçıranlar ona içirdikleri serumla neyi öğrenmeye çalışıyordu ? Atlantis'ten kalan bir kılıcın peşindeki eski tanıdık kimdi?

Etiket Fiyatı: 30 ₺

hanac

Martin Mystere Sayı 210 - Viyana Vampiri

Martin Amcamız bu kez sinema endüstrisinin en ünlü kayıp filmi olan Tod Brownings'in « London After Midnight » (Geceyarısından Sonra Londra) filminin peşine düşüyor.

Etiket Fiyatı: 35 ₺

hanac

Martin Mystere Sayı 211 - Kırmızı Giyen Adamlar

Martin amcamız, asistanı Java ile geçen sayıda başlayan macerada karşılaştıkları vampirlerle  « Gece Yarısından Sonra Londra » filminin bağlantısını çözmeye çalışıyor.

hanac

Martin Mystere Sayı 212 - Kuzeybatıdan Kuzeye

1800'lerin ortalarında Atlas Okyanusunu Pasifik Okyanusuna bağlayan bir geçit aramak üzere yola çıkıp kaybolan denizcilerin iki asır sonra peşine düşen kahramanlarımız beklenmedik bir sonuca ulaşırlar.

DAMPYR

Martin alan var mı? Kalın sayılardan sonra tekrar ince sayılara geçince 83 sayfaya indi gerisi yazı olarak 96 sayfaya tamamlıyorlar bu durum beni çok rahatsız etti artık almıyorum bu duruma siz ne diyorsunuz?

hanac

Alıntı yapılan: DAMPYR - 08 Mart, 2023, 20:29:19Martin alan var mı? Kalın sayılardan sonra tekrar ince sayılara geçince 83 sayfaya indi gerisi yazı olarak 96 sayfaya tamamlıyorlar bu durum beni çok rahatsız etti artık almıyorum bu duruma siz ne diyorsunuz?

Ben almaya devam ediyorum. Sayfa sayısına takılmıyorum, macera iyi mi, değil mi, o daha önemli.

kırkambar

Eski bir dostu bırakmak bana da ağır geliyor. Almaya devam ediyorum.

SERFOR26

almaya devam ediyorum ama artık çok sıkıyor birkaç sayı daha böyle giderse bırakmayı ciddi ciddi düşünüyorum

YzbVolkan

Bonelli Martin yerine Mister No çikarsa keske. Martin cok sikiyor artik.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.