En son hangi filmi izledik? Kisa Yorumlarimiz...

Başlatan Ramzy, 15 Ekim, 2009, 23:34:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Teenage Mutant Ninja Turtles:
Yeni görsel tiplemelerini biraz yadırgasam da hızla tüket - hızla unut bağlamında yüksek skorlu buldum. Yalnız Shredder ne olmuş öyle, biz çocukken daha bir sevimliydi kendileri..
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Marvel Cinematic Universe filmlerini tekrar izlemeye başladım:

Iron Man 1
Incredible Hulk
Thor 1

Şimdilik...

pizagor

Cuma'dan beri izlediklerimin ilki:
Kvinden i buret... Çok hoşuma giden bir Danimarka polisiyesi oldu. Polisiyelerle ilgili kelimelere çok dikkat etmek gerekiyor, herşey Spoiler olabiliyor. O yüzden 'Çözümlemesine bayıldım' demekle yetineceğim...

pizagor

Bald mountain. Harika bir Brezilya filmi. Serra Pelada'ya yapılan altına hücum esnasında iki dostun hem kendilerinde, hem ilişkilerinde yaşadıkları inişler, çıkışlar, sapmalar. Oyunculuk nefis (özellikle kısa da olsa Wagnar Moura'ya hayran kaldım), film nefis...

pizagor

Son birkaç günde tekrar izlediğim Marvel Filmleri:

Thor: Dark World
Iron Man 3

Mandarin'e hakikaten çok üzüldük  :)

rumar80

Şu an itibarıyla days of future past izliyorum.

pizagor

Bourne Supremacy...
Serinin dördüncü filmi Jason Bourne'u beklerken geçmişi de hatırlamakta fayda var. Matt Damon'ı yakın dönemde sadece bilimkurgularda seyrettim (Elysium, Interstellar, Martian), adeta bu türün oyuncusu gibi oldu benim gözümde. Bourne ile yine eski günlerini, Good Will Hunting'i, Ocean's Eleven ve serinin sonrasını hatırladım. Adamın oynamadığı tür yok adeta ama kendisine en çok yakışanı Bourne diye düşünüyorum. Bildiğiniz üzere güzel film. Şimdi de Bourne: Ultimatum'a geçeyim...

emre ozdamarlar

2012 yapimi The Bourne Legacy de unutulmasin yalniz. Matt Damon'li serinin kalitesini yakalamasa da kendisini izleten bir casus filmiydi.

Mrtekin

Matt Damon çok yetenekli bir oyuncu.

Kariyerinde çok ilginç filmlere imza attı. Şahsen; ben, "Kader Ajanları","Köstebek"' ve "Bagger Wance Efsanesi" filmlerini de pek bir severim.
They drew first blood...

emre ozdamarlar

Dun aksam Creed'i izledim ve begendim. Rocky ile buyuyen neslin, yani bizlerin gözlerini hafif yasartacak bir film olmus. Stallone'nin performansi harikaydi. Apollo'nun oglu biraz samimiyetsiz gelse de yine de rolunun hakkini veriyor.

hanac

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 15 Şubat, 2016, 23:56:35
Dun aksam Creed'i izledim ve begendim. Rocky ile buyuyen neslin, yani bizlerin gözlerini hafif yasartacak bir film olmus. Stallone'nin performansi harikaydi. Apollo'nun oglu biraz samimiyetsiz gelse de yine de rolunun hakkini veriyor.

Creed ile ilgili hep olumlu yorumlar okumuştum, sonunda bende izledim.

Ama umduğum kadar iyi çıkmadı, tamam kötü bir film değil ama vasatı da aşamıyor.

SW VII nasıl ki SW IV 'ün yeniden çekimi ise, bu filmde Rocky 1 in yeniden çekimi olmuş.

Hayal Kahvem

Geçen yılki Filmekimi'nin en favori filmlerinden biri olduğu halde bilet bulamadığım için seyredemediğim, yönetmen  Yorgos Lanthimos'un  The Lobster (İstakoz) adlı filmini az sonra seyredeceğim. Yönetmenin ilk seyrettiğim filmi Dogtooth (Köpekdişi) idi. Resmen sallayıp silkelemiş, duvara  çivilemişti  beni. Gene  aynı  vaziyet alacağıma  eminim. Alıştırma  niyetiyle filmin afişinden giriş yapayım istedim. Afişi uzun uzun seyrettim. Beden yok.   Görünen sadece endişeli yüzler, parmakları aralanmış eller...  Tuhaf şey! Afiştekiler sanki  istakozu andırıyor.

Yemek programlarında ballandıra ballandıra anlatılan, lezzeti kaçmasın diye  canlı canlı kaynar suya atılan, canlı canlı ızgara edilen istakoz  pişirme yöntemleri  aklıma geldi. Kaynar suya atılan istakozların nasıl çığlık attıklarını, bu çığlığı duyup sinirleri bozulmasın diye önce baş tarafından suya soktuklarını, kaynar suya atmadan önce çırpınmasınlar diye bacaklarını soparlarla bağladıklarını rahatlıkla anlatan insanları düşündüm. Ne feci!..  Afişteki oyuncuların yüzlerindeki üzüntüye, endişeye ve ellerine tekrar baktım. İstakoz!

tommikser

Eşim ile Köpekdişi'ni izlerken kurşun yemiş gibi olmuştuk.Bu filmi de indirdim ama izlemek için uygun zamanı bekliyoruz.Böyle güzel filmleri uygun zamanda ve ruh durumunda izlemek lazım ki boşa gitmesin.

Hayal Kahvem

Ben izledim The Lobster'ı Tommikser. Gene  sarsıp silkeleyen bir film. Bu adamın zekasına hayranım.
Filmi  eşinizle seyredin bakalım? Sonu hakkında ne düşüneceksiniz merak ediyorum. :)

hanac

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 22 Nisan, 2016, 15:44:08
Ben izledim The Lobster'ı Tommikser. Gene  sarsıp silkeleyen bir film. Bu adamın zekasına hayranım.
Filmi  eşinizle seyredin bakalım? Sonu hakkında ne düşüneceksiniz merak ediyorum. :)

The Lobster'in konusunu çok ilginç buldum;

In a dystopian near future, single people, according to the laws of The City, are taken to The Hotel, where they are obliged to find a romantic partner in forty-five days or are transformed into beasts and sent off into The Woods.