En son hangi filmi izledik? Kisa Yorumlarimiz...

Başlatan Ramzy, 15 Ekim, 2009, 23:34:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kadri kerem

[IMG]http://img5.ressim.net/out.php/i5691590_tangled-karmakarisik-2010-filmini-turkce-altyazili-izle-jpg[/img]

Geçtiğimiz günlerde futbol maçı izlemek için oturduğum tv başından bu eğlenceli filmi izleyip kalktım. Çok da iyi yaptım.

Grimm Kardeşler deyince akla gelen üç beş masaldan biridir Rapunzel. Konusu hepimizce bilinir: Karısı için cadının bahçesinden marul çalarken yakalanan bir adam. Cadıya verilmek zorunda kalınan bir kız çocuğu. Cadının kızı ormanın derinliklerinde bir kuleye hapsetmesi vs. vs.

Tangled (Karmakarışık) da bir Rapunzel masalı. Ancak kuleye kapatılmış zavallı Rapunzel ve kötü kalpli cadı dışında karakterler ve olaylar biraz farklı. Hele hele Rapunzel'i kurtaran cesur ve yakışıklı prens yerine karşımıza çıkan ukala hırsız karakterine bayılacaksınız.

Şimdiden iyi seyirler.  :) 

hanac

Gerçekten mükemmel bir film.

Yamaç paraşütü kazası sonucu felç olan çok zengin bir adamın hayatı, bakıcı olarak aldığı genç ile değişir.

Oldukça komik bir film, çok iddialı olacak ama çok çok iyi bir film.

Fransa'da tüm zamanların en çok hasılat yapan 2. filmi.

imdb notu 8.5 ve en iyiler listesinde 78. sırada

Yarın öbürgün Amerikalılar kesin yeni bir versiyonunu yaparlar ve konuyu sulandırırlar.

Onun için geç olmadan orijinalini izleyin ve iyi bir film nasıl olurmuş görün.

BAHADIR

Fransa'da tüm zamanların en iyi hasılat yapan 1. filmini merak ettim...

Ama bu film gerçekten güzeldi...İyi bir aksiyon yada gerilim filminde bile bazen sıkılabiliyorsuzunuz ama hiç sıkmadan izletti kendini...Hele filmin sonlarına doğru yamaç paraşüt görüntüleri bende bile bu sporu yapma merakı ve şevki uyandırdı...

Sonra kendi kendime "kendine gel Ömer"  dedim..."Ayaklarının yere basması kadar güzel bir şey yok, bir parça çaput, bez parçasıyla kendini o kadar yüksekten boşluğa mı bırakacaksın" akıllara ziyan bir düşünce...

Hele lunaparkta ki çekiç,gondol,balerin ve bilimum baş döndürücü zımbırtıya bile binmekten çekinen ben...Pöff...

Filmi izleyin ama yamaç paraşütü yapmaya kalkışmayın... :)

hanac

Alıntı yapılan: BAHADIR - 29 Haziran, 2012, 16:54:06
Fransa'da tüm zamanların en iyi hasılat yapan 1. filmini merak ettim...

Hemen cvp vereyim.

2008 yapımı bir komedi filmi "Welcome to the Sticks"

http://www.imdb.com/title/tt1064932/

kadri kerem

Bu aralar hem eksiğimi kapatmak, hem de yeni bir yazı kaleme almak için vampir filmleri izliyorum. Sheridan Le Fanu'nun kitabından uyarlanan "Vampyr" (1932) ve "Nosferatu – Bir Dehşet Senfonisi"ne bir saygı duruşu niteliğinde olan 1979 tarihli "Nosferatu: Phantom der Nacht" filmlerini izledim. İkisini de vasat bulduğumu söyleyebilirim. İlla bir Dracula filmi izlemek istiyorsanız 31 ve 92 tarihli Dracula filmlerini tavsiye ederim.

Ayrıca arada İlk 50 Öpücük (5. kez) ve Can Dostum'u seyrettim. Can Dostum epey duygusal bir film, özellikle tavsiye ederim.

kadri kerem

Son Durak 5 - Sinemanın geldiği acıklı durumu gözler önüne seren bir filmdi. İçi boş, anlatacak iki kelimesi olmayan, abartılı ölüm sahneleriyle dolu, uyduruk efektlere sahip vs. vs.

BAHADIR

Başka bir açıdan bakarsak serinin bütün filmleri aynı kapıya çıkıyor... Bunu sadece 5. film için söylemek yanlış...Ama sonuçta Final Destination filmlerinin hepsi eğlencelik ve seyirlik filmler...Bu da ilginç ölüm tarzları ve bağlantısı ile hoş bir devam filmi olmuş...

Ben sevmiştim..."Ölümden asla kaçış yok"  :)

hanac

Gerçekten güzel bir film idi.

Filmin bazı bölümleri gereksizdi ve tempoyu düşürüyordu yoksa bir başyapıt olabilirdi.

kadri kerem

Underworld: Awakening (2012)

Büyük bir hevesle oturup izledim ve hiç beğenmedim.

kadri kerem

Conan 2 ve Komando'yu izledim; o eski lezzeti yine aldım. Arnold abinin filmleri bir başka oluyor.  :) En kısa sürede de Expendables 2'ye gideceğim.

dorukgs

Daha bugün gittim Abraham lincoln the vampire hunter a.Çok merak ettiğim bir filmdi ama hiç beğenmedim.1. kısım zaten çok sıkıcıydı 2. de aksiyon vardı ama sonuç olarak bana göre epey kötü bir filmdi.

kadri kerem

Trt1'de Rüzgar Gibi Geçti az önce bitti. Bir telefon görüşmesi yüzünden yarım saatini kaçırdım ama geri kalanını sanki ilk kez izliyormuş gibi seyrettim. Dün gece de aynı şekilde V izlendi.

kedidiro

millenium üçlemesinin isveç yapımı son bölümü olan '' arı kovanına çomak sokan kız''ı izledim... ilk iki filme göre aksiyonu, şiddeti daha az ama hikayeyi çok güzel tamamlayan derinlikli bir film bence. ingilizce olmayan filmleri izleyemedikleri için iyi filmleri alıp hollywood versiyonlarını çeken amerikalılar üçlemeyi tamamlayacaklardır mutlaka... ama ben kitabın yazıldığı ülkenin sinemasından çıkan bu üçlemeyi izlemenizi tavsiye ederim.starını kendi yaratan bir sinemadan cilasız güzellik, sert ve etkileyici bir edebiyat uyarlaması

kadri kerem

Dün Tenten'in Maceraları ile My Week with Marilyn'i art arda izledim. Tenten umduğum kadar iyi değildi. Çocukluğumda tv'de izlediğim Tenten çizgi filmleri daha heyecanlı ve güzeldi. Marilyn ise ekrana kilitledi beni. Yalnız film mi etkileyiciydi yoksa ben bir Marilyn hayranı olduğum için mi hoşlandım tartışılır. Bu arada geçenlerde tv'de oynayan Bazıları Sıcak Sever'i de büyük keyif ve hayranlıkla izlediğimi belirtmek isterim.

kadri kerem

Werewolf The Beast Among Us fragmandan da anlayacağınız gibi bir kurtadam filmi. Ama en iyilerinden biri değil kesinlikle. Hatta iyilerinden bile değil. Kurtadam filmlerini seviyorsanız ve An American Werewolf in London, The Howling, Dog Soldiers gibi türün en başarılı örneklerini izlediyseniz... uzak durun mu demeliyim yoksa eh buna da bir göz atsanız fena olmaz mı bilemiyorum  :)

http://www.youtube.com/watch?v=7qyIZN-43NM