En son hangi filmi izledik? Kisa Yorumlarimiz...

Başlatan Ramzy, 15 Ekim, 2009, 23:34:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Hayal Kahvem

Ne güzel film değil mi Kızılmaske  :)

Lone Ranger merakla beklenilecek bir film sahiden....  nananannnnooom.... 2013 yılında....

Taaaa Temmuz 2013 deniyor.... çokk varrr....    :(

Olsun... kısmet olursa seyretmeyi şimdiden hayal etmek gene de güzel.  :D

Hayal Kahvem

Bu sıra ressam ve fotoğrafçıların hayatlarına dair filmlere çok  denk geldim. Modigliani den sonra bi de Diana Arbus'un hayatını anlatan filmi seyrettim.
Ömrümde bilmez tanımazdım Diane Arbus'u...  Bu film sayesinde öğrendim.

Resimler ve fotoğraflar aynen çizgi romanlar gibi tesir ediyor bana... Sanatçıların özel olduklarını her daim düşünürüm. Allahın sanatından nasiplenmiş insanlar bence.
Denk geldiklerimin az da olsa takipçisi oluyorum.

Diana Arbus, güzel insanları değil de, cüceler, devler, akıl hastaları ya da toplumun uçlarında yaşayan insanları fotoğraflamış.
İnsan bir an neden böyle yapmış diye düşünmeden edemiyor? Cevaben şöyle demiş.

"Çoğu insan hayatını travmatik deneyimler yaşamaktan ödü koparak geçirir. Ama ucubeler bir travmanın içine doğmuşlar ve hayattaki en korkunç testlerden çoktan geçmişlerdir.
Onlar bu toplumun gerçek aristrokratlarıdır."

Filmde Nicole Kidman ve Robert Downey Jr. var. Ama Downey'i tanımaya imkan yok. Çünkü aşırı kıllanma hastalığı olan bir adamı canlandırmaktadır.

Bu fotoğrafları seyretmek bana şöyle bir his geçiriyor.

İnsan nerede, ne zaman doğacağına karar veremediği gibi, rengini, boyunu bosunu, ikiz üçüz olup olmayacağını,  doğuştan gelen hastalıklarını da bilemeden dünyaya geliyor. Bazı insanların eğer normal denilen insan tipinden farklı özellikleri varsa "öteki" diye bakılıyor. Oysa ötekileştirilen  insanın yerinde, ötekileştiren kişi de olabilirdi. Tamamen kader yani.
Bu fotoğraflar acıma hissi vermiyor bana. Sadece farklılıklara hoşgörüyle bakmama sebep oluyor.  Bir film seyrettim. Beni nerelere savurdu  :-\

İlginç hayatlar... Çok ilginç...

Film anlatacaktım. Fotoğraf anlattım görüyor musunuz? 

Neyse bu film, böyleyken böyle... İlgisini çekene... 

Hayal Kahvem

Mary ve Max  senaryo ve yönetmenliği  Adam Elliot'a ait olan bir film. Ben bu filmi sevdim.  :)

[/b]

Hayal Kahvem

Son zamanlarda İran si­ne­ma­sı­na ilgi duymaya başladım. İran'ın ve dünyanın ön­de ge­len yö­net­men­le­rin­den  biriymiş Ab­bas Ki­ya­rüs­te­mi.
Ne yalan söyleyeyim ben Kiraz Tadı adlı bu filmi seyretmeden önce adını duymamıştım.
Tahran'nın kenar mahallerinde arabasıyla dolaşıp, intihar ettikten sonra kendisini para karşılığında gömecek birini arayan
Bedii'nin üzerinden hayatı sorgulatan bir film ve ben bu filmi sevdim.

Ama ilk seyrettiğim İran filmi Bir Ayrılık'tı. Ve İran üzerine ne kadar önyargılı olduğumu bir tokat gibi suratıma çarpmıştı. Çok etkilenmiştim.

V

Hele bir de İran sinemasından "Sarhoş Atlar Zamanı"nı izleyin.Öyle konuşalım..

"İstemem,eksik olsun.."

Hayal Kahvem

Alıntı YapHele bir de İran sinemasından "Sarhoş Atlar Zamanı"nı izleyin.Öyle konuşalım..

Merhaba V, tesadüfe bakın, dün gece önce Cennetin Çocukları'nı seyrettim. Tertemiz, sapsade haliyle direkman yüreğe tesir eden bir filmdi.

Sonra, Sarhoş Atlar Zamanı'na geldi sıra... Seyrederken Uludere geldi aklıma. Filmi durdurdum. Film 2000 yılında çevrilmiş. Uludere.... Gene filmdeki gibi kıştı. Karlı bir mevsimdi diye düşündüm. Tarihine baktım. 28 Aralık'ta olmuş. Geçen sene tam bu zamanlar. Uludere'de ölenlere adanası bir film Sarhoş Atlar Zamanı. Nefis anlatımıyla, kafa açıcı, yürek silkeleyici  bir filmdi. Mutlaka seyredilmeli. İran filmlerinin tüm merakımla takibindeyim.

DAMPYR

Hayal Kahvem siz Duygusal ve etkileyici filmleri daha çok seviyorsunuz sanırım.Bunların içinde Zagoru sevmenizde çok ilginç geliyor bana.Gerçi Zagorda da duygusal kısımlar var ama.. ::) :o :D

rumar80

Bu aralar kızım ile birlikte Avengers, Amazing Spider Man, Star wars ve Batman (Nolan üçlemesi, Dark Knight returns dışında) dönüşümlü olarak izlenmekte.

kalidor

Looper'ı izledim ve zaman yolculuğuna getirdiği kendi içindeki mantıklı açıklamaları beğendim. Bruce Willis kanlı gömleğiyle yine Die Hard günlerini hatırlattı :)
Crom! Ölüleri Say...

Hayal Kahvem

Alıntı YapHayal Kahvem siz Duygusal ve etkileyici filmleri daha çok seviyorsunuz sanırım.Bunların içinde Zagoru sevmenizde çok ilginç geliyor bana.Gerçi Zagorda da duygusal kısımlar var ama..

Kızılmaske, beni Zagor'dan soğutmaya niyetlisiniz galiba.  :-[

Neden mi Zagor? Çünkü... Burdan buyrunuz...  :D

http://hayalkahvem.blogspot.com/2012/08/neden-mi-zagor-cunku.html

taarruz

Agatha Christie 4 DVD'li seti izledim
Doğu Ekspresinde Cinayet
Nil'de Ölüm
Ölüm Oyunu
Ve Ayna Kırıldı

Doğu Ekspresinde Cinayet , Salacak iskelesinden başlıyor , o yıllara ait enteresan  görüntüler var

Filmlerin kadroları Elizabeth Taylor'dan Sean Connery'e  kadar oldukça kuvvetli
1974-1982 arasında çekilen filmler polisiyeci arkadaşlara tavsiye edilir...

Fatih

rumar80

Her film bir yıldızlar şöleni. Hele Şark ekspresinde cinayet:
  Sean Connery, Ingrid Bergman, Laureen Baccal, Michael York, Anthony Perkins, Albert Finney, Martin Balsam, John Gielgud.
   Her sorgu sonrası Martin Balsam'ın "Tamam katil bu!" deyişi beni hep güldürür.

Hayal Kahvem

Bu akşamın filmi.... Nananooom...  George Orwell'in o müthiş romanı Bin Dokuz Yüz Seksen Dört (1984)'ün sinema versiyorunu.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 27 Aralık, 2012, 16:16:30

Kızılmaske, beni Zagor'dan soğutmaya niyetlisiniz galiba.  :-[

Neden mi Zagor? Çünkü... Burdan buyrunuz...  :D

http://hayalkahvem.blogspot.com/2012/08/neden-mi-zagor-cunku.html
Hayal Kahvem sakın yanlış anlamayın öyle bir niyetim yok.Sadece bir Bayanın Zagoru sevmesi bana ilginç geldi.Ama haklısınız örneğin bende Julia'yı çok seviyorum yazınızı okuduktan sonra size hak verdim... :) :D ;)