En son hangi filmi izledik? Kisa Yorumlarimiz...

Başlatan Ramzy, 15 Ekim, 2009, 23:34:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Ben de Red Sonja'yı seviyorum sayın Kızılmaske. Benimkisi duygusal değil ama :P
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Alıntı yapılan: kalidor - 28 Aralık, 2012, 15:29:08
Ben de Red Sonja'yı seviyorum sayın Kızılmaske. Benimkisi duygusal değil ama :P
Güzeldi... ;D ;D ;D

Hayal Kahvem

Baktım bizim şehre bir film gelmiş. Gelen film Tolstoy'un eseriydi. Mevsim değişip Akdeniz olmamıştı ama ben gülümseyerek sinemaya gittim.
Sinemada Anna Karenina'yı seyrettim. Duygusal bir filmdi.  :)  Çok beğendim. 

Hayal Kahvem

François Truffaut'nun, Ray Bradbury'nin 1951 yılında basılmış olan kitabından sinemaya uyarladığı filmi, az sonra seyretmeye karar verdim...
Kitapların yakıldığı bir dünyayı seyredeceğim bu filmin beni fena halde sarsacağını  düşünüyorum....  Kitapların yakılmasını düşünmek bile ne feci!

Hayal Kahvem

Anna Karanina'yı seyredince, yönetmeni Joe Wright'ın diğer filmlerini seyretmesem olmazdı.  :)
Üstelik Anna Karanina rolündeki  Keira Knightley diğer iki filminin de başrol aktristi değil miymiş? Binlerce kasırga aşkına! Bayılırım Keira Knightley filmlerine!

Aşk ve Gurur'u kimbilir kaç kez seyretmişimdir. Yönetmenini hiç merak etmemiştim. Yeni öğrendim.

Ve Joe Wright'in yönettiği bir diğer film ve gene Keira Knightley... Ve Kefaret... Gerçekten müthişti. Ben bu yönetmenin bütün filmlerini sanırım seveceğim.  :D

Bi dakika... Bu filmler Altın Madalyon'un ruhuna uymuyor mu yoksa? Bence uymalı. Çünkü Altın Madalyon'u bilmezdim. Altın Madalyon üyesi olmamın ilk sebebi sloganıdır.
Neydi? "Çizgi Roman Sevdalıları..." Sloganı romantik olan bir forum insanidir illa ki... Yanılmamışım.  :)

Neyse madem Keira Knightley filmleri dedim. O halde, severek seyrettiğim başka iki  filmi yazarak ortayı bulabilirim. Misal, Karayip Korsanları'nın iki filmi... Ölü Adamın Sandığı ve
Siyah İnci'nin Laneti  ;) 

Hayal Kahvem

Binlerce kasırga aşkına! "En son hangi filmi izledik? Kısa Yorumlarımız...." kalenizi ele geçirmiş vaziyetteyim haberiniz olsun.  :)

Bugün koşa koşa Pi!nin Yaşamı'nı seyretmeye gittim. Kim ne derse desin, 3D filmleri seyretmeye bayılıyorum. Önceleri 3D filmler belgesel tadındaydı.
Amaaa sonra Avatar ve Pi'nin Yaşamı gibi konulu filmler yapmaya başladı ya çok mutlu oluyorum. Bölüm başlığı "Kısa yorumlarınız..." dendiği için yazımı kısa kesip,
film hakkındaki hissiyatımı söyle özetleyeceğim.

Oldum bittim masalları severim. Dünyaya bir çocuk gibi hayret ederek bakmayı amaç edinmiş biri olarak Pi'nin Yaşamı, o olağanüstü görüntüleri ve müziğiyle
büyüledi beni. Bi de filmi seyrederken çoktan acizliğini kabul etmiş bir kul olarak "senden gene sana sığınıyorum rabbim" de dediğime göre, sanırım sevgili yönetmen Ang Lee
bu filmi benim için çekti.  Kendisine çok teşekkür ederim.  :D

aa

Şu anda kanal 7 de Tarkan Gümüş Eyer yayınlanıyor.
Esse Gesse Hayranı...

DAMPYR

Alıntı yapılan: aa - 30 Aralık, 2012, 19:48:56
Şu anda kanal 7 de Tarkan Gümüş Eyer yayınlanıyor.
o Fimin her sahnesini ezberledim.belki 10 kere seyretmişimdir.o film ilk çıktığı zaman sinamalarda olay olmuştu.... 8) ::) :D

Hayal Kahvem

Bu filmi yeni seyrettim. Şiddet içermeyen bir şiddetle tavsiye ederim.
Mükemmel bir film! İlla seyredilmeli. :)

V

Yeni Dreed filmini izledim(Güneş sağolsun).Aksiyonu bol,hayli kanlı bir film olmuş.Baştan sona bir reklam klibi gibi adeta.Ancak bir bilim-kurgu filmi tadı alamadım malesef.Konusu da yavandı.Özelllikle konu itibarıyla yakın zamanda izlediğim Baskın(Serbian Maud) filmini hatırlatmadı değil.. ???
"İstemem,eksik olsun.."

pukay

The Deer Hunter, 45 dakikalık efsane düğün sahnesini geçmeyi başarırsanız( çoğu arkadaşım burada filmi izlemeyi bıraktı)
Sırf Robert De Niro ve Christopher Walken'ın rus ruleti sahnesindeki oyunculuğu görmek için bile izlenir.

V

Alıntı yapılan: pukay - 03 Ocak, 2013, 23:18:09
The Deer Hunter, 45 dakikalık efsane düğün sahnesini geçmeyi başarırsanız( çoğu arkadaşım burada filmi izlemeyi bıraktı)
Sırf Robert De Niro ve Christopher Walken'ın rus ruleti sahnesindeki oyunculuğu görmek için bile izlenir.

Düğün planı da çok iyidir,danslar,müzik harikadır aslında.Sonrasında yaşanacaklar  dramatik sahneler  öncesine "cuk" oturmuştur.Uzun bir plandır ama gerçekten iyidir..
"İstemem,eksik olsun.."

BAHADIR

Alıntı yapılan: V - 03 Ocak, 2013, 23:14:26

Yeni Dreed filmini izledim(Güneş sağolsun).Aksiyonu bol,hayli kanlı bir film olmuş.Baştan sona bir reklam klibi gibi adeta.Ancak bir bilim-kurgu filmi tadı alamadım malesef.Konusu da yavandı.Özelllikle konu itibarıyla yakın zamanda izlediğim Baskın(Serbian Maud) filmini hatırlatmadı değil.. ???

İzlememiş olanlar için söylüyorumSakın izlemek gibi bir hata yapmayın...Gidin Stallone'nin filmini indirin, bir şekilde tekrar onu izleyin...Berbat ötesi sıkıcı bir filmdi...
Serbian Maud'da hoşuma gitmemişti ama bu ondan bir gömlek daha kötü olmuş diyebilirim...4/10 oda çizgiroman uyarlaması olması hatırına...

Hayal Kahvem

1999 model muhteşem bir Danimarka filmi. (in china they eat dogs)
Film bitince "işim olmasaydı da keşke, baştan tekrar seyredeydim" dedim ya, kendime önce "pes!" diyeyim. :)
Yok ben valla kuzey filmlerini çok seviyorum. Du bi... Bulursam gene bi Danimarka filmi seyretmeye niyetliyim.

hanac

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 05 Ocak, 2013, 10:02:05
1999 model muhteşem bir Danimarka filmi. (in china they eat dogs)
Film bitince "işim olmasaydı da keşke, baştan tekrar seyredeydim" dedim ya, kendime önce "pes!" diyeyim. :)
Yok ben valla kuzey filmlerini çok seviyorum. Du bi... Bulursam gene bi Danimarka filmi seyretmeye niyetliyim.

Hayal Kahvem ben de bu filmi ulup izleyeceğim.

Bu arada bu filmin devamı da varmış, Old Men in New Cars: In China They Eat Dogs II

http://www.imdb.com/title/tt0246692/?ref_=fn_al_tt_2