En son hangi filmi izledik? Kisa Yorumlarimiz...

Başlatan Ramzy, 15 Ekim, 2009, 23:34:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hayal Kahvem

Yooo, ben başka bir filme geçiş yapacağım Hanac. Gene bir Danimarka filmi. Galiba en iyi kara komedi kuzey ülkelerinden çıkıyor.
Du bakalım... Beğenecek miyim?  :)

Hayal Kahvem

Binlerce kafa derisi aşkına! Bir kara komedi tadında film daha seyrettim. Bu kez İspanyol filmi...
Bu hafta sonunu, kendi kendime  "Kara Komedi Filmler Festivali" ilan ettim....
Uzun yoruma girişmeden, filmin yorumunu direkman Öteki Sinema'ya devredeyim:D

kalidor

Ülkemizde ne hikmetse Sır olarak yayınlanan "Tall Man" filmini izledim. Konusu farklı ama verdiği mesaj tartışılır.
Crom! Ölüleri Say...

Hayal Kahvem

Absürt filmlere devam ediyorum. Gene bir Danimarka filmi. Psikopat bir senaryosu olduğunu söylemeliyim.  :D

Bu filmi seyredince, Uzak Doğu'nun üç şahane yönetmeninin  Chan-Wook Park, Takashi Miike ve Fruit Chan'ın
Three Extremes - Üç Sıradışı adlı filmdeki, üç filmden biri olan Mantı  aklıma geldi. Kötülüğün doğasını öğrenebilme gayretiyle mi bu filmler
çevriliyor ve bizler de aynı merakla mı seyrediliyoruz acaba?  ???

DAMPYR

Şeytan Üçgenini seyrettim çok ilginç bir flimdi.İnsan hayatında bir kesitin devamlı tekrarlanmasını anlatıyordu.Düşünsenize hayatınızdan bir parçayı devamlı aynı şekilde yaşayıp durduğunuzu,(aynı sahnelerin devamlı tekrarlandığını).Sanırım Martin Myster'daki Sonu Gelmez Anı macerasını bu filmden almışlar... :D :o :)

kalidor

"Gore" türü filmlerden nefret ediyorum. 70'lerde ve 80'lerde daha çok 2. hatta 3. sınıf prodüksiyonla çekilen bu vahşet seremonileri Hostel ve Saw serileriyle 2binlerde gişe rekorları kırdı. İnsanların kasaplık hayvan gibi doğranması, türlü çeşit işkencelerin apaçık  gösterilmesi benim düşüncem bunları zihinlerimizde sıradanlaştırılmak için yapılan tezgahlar.  80'lerde Rambo filmlerini seyreden nesil 90'ların başında da CNN'de 1. Irak Savaşı'nda binlerce insana ölüm saçan bombaların gece karanlığındaki yeşil ışıklarını film gibi seyretmişti. Vahşetin bu kadar sıradanlaştırılması ve apaçık sergilenmesi inanın ruhlarımızda onarılmaz yaralar açıyor. 70'lerdeki çizgiromanlarla günümüz çizgiromanlarındaki vahşet sahnelerini karşılaştırırsanız bu görüntü daha net açığa çıkar. Amerikan, İskandinav, Koreli veya Japon farketmez, bu filmlerin sinemasal açıdan da bir estetiği olduğunu düşünmüyorum. Vahşetin estetiği olmaz çünkü. Evet bunları Barbar Conan okuyan birisi yazıyor, insanın gözünün içine sokulan, sıradanlaştırılan vahşete sinemada olsun, çizgiromanda olsun karşıyım...
Crom! Ölüleri Say...

V

"Gore" nin iyisini(Evil Dead serisi gibi)hayli seviyor,keyifle izliyorum.İstismar sineması içerisinde görmüyorum bu türü açıkcası.Şiddeti estetize bir şekilde sunmayı beceren Sam Peckinpah,Scorsese,Kubric gibi ustalarının dehaları önünde şapka çıkartırım.
Bahsettiğin filmlere göre daha masum görünen,ucuza kotarılmış "Kurtlar Vadisi","Deli Yürek" tarzı işlerin teenage kuşağımızda bahsettiğin zihin bulanıklığına sebep olduğuna 3.sayfa haberlerinde hayli fayla şahit olduk geçtiğimiz dönemlerde.
"İstemem,eksik olsun.."

alan ford

Bu arada Simon Pegg   Black Books'un üçüncü sezonunda da konuk oyuncuymuş. Yeni farkettim daha. 
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Hayal Kahvem

Dün gece seyrettim. Doğrusu sert bir filmdi.  :)

Hayal Kahvem

Doğrusu Wes Anderson'un ilk kez bir filmini seyrettim.  Çok sevdim.  Renkleriyle, müzikleriyle, oyuncularıyla çok şeker bir film:)

Bakın film müziklerinden biri şu... http://www.youtube.com/watch?v=n8eaAW1_r3A

Hayal Kahvem

"Filmin öyküsü 1913 yılında Almanya'nın kuzeyinde öğrencilere sıra dışı cezalar verilen bir köy okulunda geçiyor. Haneke bu filmde faşizmin ortaya çıkışında okulda verilen eğitimin rolünü çözmeye çalışmıştır." diyen açıklamayı sinemalar.com'dan aynen buraya alıntıladım. Hafta sonu seyrettiğim enfes bir film.  :)

ercoktay

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 25 Ocak, 2013, 19:27:18

Doğrusu Wes Anderson'un ilk kez bir filmini seyrettim.  Çok sevdim.  Renkleriyle, müzikleriyle, oyuncularıyla çok şeker bir film:)

Bakın film müziklerinden biri şu... http://www.youtube.com/watch?v=n8eaAW1_r3A

Wes Anderson takip edilmesi gereken bir yönetmen. Djarling Limited ve Tenenbaum Ailesini kim bilir kaç defa izledim. Hala görsem izlerim. Müthişdir.

Yeni filmi de geldi bu sene. Onu daha izleyemedim ama. Bu aralar film izlemek zor ve sıkıcı geliyor. 2 saat bir tvnin karşısına oturamıyorum.

DAMPYR

Arkadaşlar en son P2 adlı korku gerilm filmini izledim mükemmeldi.Filmin sonuna kadar aksiyon hiç bitmiyor.tavsiye ederim.Konusuna gelince şöyle:

Noel gecesi,Angela Bridges adlı genç ve güzl iş kadını ailesiyle noeli kutlamadan önce geç saate kadar çalışmaktadır.İşini bitirip eve gitmek için garaja geldiğinde arabasının çalışmadığını farkeder.Garaj alt katta olduğu için cep telefonu da çalışmamaktadır.Şirketten arkadaşı olan Thomas gelip yardım teklif ettiğinde önce hiçbir şeyden farkı olmayan Angel bunu kabul eder ama aslında Thomas tehlikelidir.Bir sonraki noel'i görmek istiyorsa , Angel garajın P2 katından kurtulmalıdır.

Filmin tanıtımı için

http://www.sinemalar.com/film/2449/p2

Hayal Kahvem

erçoktay, wes anderson'un son filmini illa izlemelisiniz.  son zamanlarda seyrettiğim en leziz film.  :D hem bakar mısınız şu oyunculara... kimler yok ki!  :D

hanac

Alıntı yapılan: Gölge Adam - 30 Ocak, 2013, 08:49:55
Arkadaşlar en son P2 adlı korku gerilm filmini izledim mükemmeldi.Filmin sonuna kadar aksiyon hiç bitmiyor.tavsiye ederim.

imdb notu çok düşükmüş.

Notu 6.5 altında olan filmleri seyretmiyorum.  :)