West Coast Avengers (Fresh Start)

Başlatan pizagor, 20 Mayıs, 2018, 19:00:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Yazan: Kelly Thompson
Çizen: Stefano Caselli
Hawkeye (Kate Bishop). Hawkeye (Clint Barton). Fuse, America Chavez, Gwenpool ve Kid Omega... 24 yıl sonra yeniden toplanan West Coast Avengers...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Bu kadro için yapılan yorumlara bakıyorum da çoğunluk olumsuz görüş veriyor gibi, kaybedenler takımı sözleri uçuşuyor etrafta.

Açıkçası bana da bir heyecan vermedi ama bu kadar da acımasız olmayacağım.

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 20 Mayıs, 2018, 19:00:33

Hawkeye (Kate Bishop). Hawkeye (Clint Barton). Fuse, America Chavez, Gwenpool ve Kid Omega... 24 yıl sonra yeniden toplanan West Coast Avengers...

Orjinal kadrodan sadece Clint Barton var. Bana da pek çekici gelmedi.

rumar80

80'li yıllarda Roger Stern Avengers serisini yazarken bizim de Fantastic Four'da okuduğumuz macerada Vision Baxter binasını saran güç alanını aşmak isterken yıkılır. Uyandırma çabaları sonuçsuz kalır. Daha sonra takımın yeni üyesi Starfox Vision'ı kendi gezegeni Titan'ın bilgisayarı ISAAC ile birleştirir ve Vision uyanır. Ancak bu sefer hayat görüşü değişmiş ve dünyayı her türlü tehditten kurtarmak için onu yönetmek gerektiğine karar vermiştir.

Absolute Vision adlı macerada planını gizlice gerçekleştirmeye çalışırken Wasp'dan Avengers liderliğini alır. Ardından bir grup kahramanı uzaklaştırmak için Hawkeye'a Batı yakası şubesini kurup yönetmesi konusunda gaz verir. Bunun üzerine Hawkeye yola çıkar. Karısı Mockingbird, Wonder Man, Tigra ve alkol sorunu nedeniyle her şeyini kaybeden Tony Stark yerine Iron Man zırhını giyen Kames Rhodes'dan oluşan takım hayata geçer.

WCA'ın ilk sayıları çok başarılıdır. Steve Englehart'ın yazarlığında takım çok iyi maceralar yaşar. Yeni üyeler kazanır. Englehart'tan sonra John Byrne kısa süreli yazarlığında Vision'ı parça pinçik ettirir. Ancak daha sonra efsanevi yazar Roy Thomas seriyi ele alır ama beklenenin aksine başarısız olur ve seri 101. sayıda sonlanır. Yerine kısa sürecek Force works serisi başlar.

pizagor

İlk seriden okuduğum yirmi fasikülü geçmez ama aklımda kalan gayet ciddi ve oturaklı bir seri olduğu. Gerçi dönem Amerikan ana akımında gevşek bir seri de yoktur diyebiliriz, Groo gibi Marvel etiketli alternatif tatları saymazsak gevşeklik adına sadece Duvar Sürüngeni'nin dövüşürken laf yarıştırması geliyor aklıma. Bu yeni seri ise gerek yeni karakterleri gerekse yılların İntikamcısı Hawkeye'ın Matt Fraction ile birlikte gelen o yeni ve insani yorumuyla birlikte farklı birşeyler vaadediyor. Bakalım gevşeklik hangi seviyeye kadar çıkacak? Gerçi kapak bile bu konuda bayağı esneyeceği izlenimi veriyor...

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 21 Mayıs, 2018, 09:40:09
Yerine kısa sürecek Force works serisi başlar.

22 sayı sürmüş, Haziran 94-Nisan 96 arası.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 21 Mayıs, 2018, 09:40:09

Şimdi farkettim de ROM'un kapakta olması tuhaf değil mi? Konuk mu oluyordu bu sayıya?

rumar80

İlgisi yok. Güya Hawkeye herkese soruyormuş gibi bir kapak yapmışlar ama öyle bir şey olmuyor.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 21 Mayıs, 2018, 15:30:36
İlgisi yok. Güya Hawkeye herkese soruyormuş gibi bir kapak yapmışlar ama öyle bir şey olmuyor.

Benzer temalı şu kapak vardı bir de :)

Bununla ilgili başlığımız bile var:

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,5444.msg62983.html#msg62983

rumar80

dean

Bu Fresh Start takımı bana da sıcak gelmedi. Genel olarak genç kesime daha fazla hitap eden bir üslubu olacak belli ki. Bendis ve Hickman dönemlerinin Avengers'larının her title'ı belli bir kaliteyi ve ciddiyeti tutturmuştu. ANAD problemliydi. Umarım Fresh Start'ın Avengers title'ları daha iyi olur. Ama West Coast umut vermedi.

ferzan

Alıntı yapılan: pizagor - 20 Mayıs, 2018, 19:00:33

Her şey bir yana, bu seriyle pek alakası olmayan ve daha da olmayacak biri olarak şunu diyebilirim ki, kapak renk paletine bayıldım...GTA 'dan falan aşina olduğumuz ya da son yıllarda hortlayan nostaljik new wave, electronic, synth soslu yeni üretim müziklere fon olan o muhteşem renk algısı, Venice Beach, Los Angeles atmosferi falan süper olmuş...Sırf kapağın renk paleti için bile büyülenip alabilirdim şayet devamlı orijinal comics alabilen biri olsaydım... 8)

Bu kafada illustrasyonları GTA oyunlarında görüp iç çekerdim...Böyle görünce bir hoş oldum...Baba tarafından Ödemiş / Kaymakçı 'lı olup da Kaliforniya sahil atmosferinden bu denli etkilenen başka yörük varsa tanışalım, fan kulüp falan kurabiliriz... :P ;D
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com