İkigami - Marmara Çizgi (10 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan dean, 12 Ekim, 2019, 12:39:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

Altıncı sayıyı yolun hasbelkader çizgi roman satan bir noktaya düştüğü için aldım. Ama periyodu henüz belirsiz olduğu ve Marmara dağıtım düzeni okur olarak beni mutlu etmediği için Şeker Canavarı (Lemire) almadım.

Cilde dönersek altı sayıdır ilk defa bu kadar yoğun ve ilişkili hikaye okuduk sanırım. Artık bize ikigamiyi tanıtan parça parça kısa hikayeler ana eksen değil. Tahmin ettiğimiz üzere daha detaylı bir öykü var. Artık ana eksenimiz bölge bürosundan Fujimoto. Onun zihnine daha çok giriyoruz ve bu sayıyla birlikte ikigami muhalifi sesler/düşünceler karşımıza çıkmaya başlıyor. Bunlar yem mi yoksa gerçekten muhalif sesler mi, bu konuda da tatlı twistler mevcut.

Bilindik bazı şeyler işliyor gibi seri aslında ama beni çeken bir şeyler var. Sade kapak tasarımları mı, başka bir şey mi....

Şu sıralar dünya gündeminde aşı varken ve kendimize yaptırdığımız bu aşılar kendimiz kadar toplumun refahını ilgilendirir haldeyken bu ütopyayı okumak daha da ilginç oluyor. Kısa sürede devamı gelir umarım.

ZGeralt

İlk 2 sayıdan sonra almaya devam ettim ama okumaya ara vermiştim, hem biraz biriksin istedim hem de beklentimin altında kalmıştı gibi...

Dördüncü sayıdan sonra hikaye yukarı doğru çıkmaya başlıyor, hem arka planda ilerleyen ana hikaye hem verilen mesaj ve bu distopyanın detayları daha güzel aktarılmaya başlanıyor, 4-6 arasını çok büyük keyif alarak okudum. Biraz bazı mesajları kör göze parmak verse de rahatsız etmedi fazla.

Artık yeni sayıları heyecanla bekliyorum diyebilirim :) 

hennessy

Bu ara güzel mangalar ile yolum kesişti bunlardan biri de ikigami 4.cilt bitti. Duygu ve nefreti çok iyi yansıtan bir hikayesi var. Akira ve Monster gibi hoşuma gitti. Böyle güzel mangalar çıktıkça alırım.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

İkigami Cilt 7 - Peşinden Koştuğum Hayal

12,8cm x 18,8cm, 232 Sayfa, Siyah-Beyaz, 23 TL, Ekim 2021

Yazar: Motoro Mase
Çeviri: Ayşenur Sayıt
Editör: Alp İlkkurşun

Ölüm bir anlıktır ama yaşam sonsuza dek ışık saçabilir. Bu ülkede Ulusal Refahı Koruma Yasası adında bir yasa var. Bu yasa kapsamında, insanlara yaşamın değerini hatırlatmak ve ülkedeki refahı korumak adına rastgele seçilmiş gençlere "İkigami" adında, onlara öleceklerini bildiren bir kart teslim ediliyor. Bu kartı teslim almak, o kişi için geriye yaşayabileceği sadece bir günü kaldığı anlamına geliyor. Potansiyelim olduğuna hâlâ inanıyorlar. Evet, burada pes edersem bütün hayatım yalan olur. İstedikleri kadar gülsünler, alay etsinler, ben sonuna kadar devam edeceğim.
Hadi bakalım Katsunori, her şeyini son damlasına kadar kullan!!

hanac

İkigami Cilt 8 - Suç ve Ceza

12,8cm x 18,8cm, 232 Sayfa, Siyah-Beyaz, 32 ₺, Şubat 2022

Yanıyor... O yara... Geçmiyor.
Bu ülkede ulusal refahı koruma yasası adında bir yasa var. Bu yasa kapsamında, insanlara yaşamın değerini hatırlatmak ve ülkedeki refahı korumak adına rastgele seçilmiş gençlere "İkigami" adında, onlara öleceklerini bildiren bir kart teslim ediliyor. Bu kartı teslim almak, o kişi için geriye yaşayabileceği sadece bir günü kaldığı anlamına geliyor. Siz güzel bir yüzle doğdunuz ve o şekilde yaşadınız...
Benim hislerimi asla anlayamazsınız. Asıl sizin... Ölmeniz gerekirdi!
Büyük ses getiren, çarpıcı serinin sekizinci kitabı karşınızda!

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

İkigami Cilt 9 - Savaşta Yitirilen İki İnsan

12,8cm x 18,8cm, 232 Sayfa, Siyah-Beyaz, 42 ₺, Haziran 2022

İnsanın yaşamına ve ölümüne müdahale etmek bize düşer mi? Bu ülkede Ulusal Refahı Koruma yasası adında bir yasa var. Bu yasa kapsamında, insanlara yaşamın değerini hatırlatmak ve ülkedeki refahı korumak adına rastgele seçilmiş gençlere "İkigami" adında, onlara öleceklerini bildiren bir kart teslim ediliyor. Bu kartı teslim almak, o kişi için geriye yaşayabileceği sadece bir günü kaldığı anlamına geliyor. "Sen ne anlarsın ki? Kader mi...? Onur mu...?
Bu herif yüzünden ben... Ben... Öleceğim...!!" Büyük ses getiren, çarpıcı serinin dokuzuncu kitabı karşınızda!

Mrtekin

İkigami yayınlanan 10. cildi ile bitti. Marmara'ya teşekkür ediyorum. Yine güzel bir iş çıkardılar.
They drew first blood...

hanac

İlk 2 cildi okudum ama resmen moralim bozuldu.

Ölüm Bildirim Kartı alan kişilerin son 24 saati anlatılıyor.

Konu sadece ölüm olunca biraz moral bozucu oluyor, her ciltte 2 ayrı ölüm anlatılıyor.

Şu ana kadar 4 ayrı hikaye okudum, hikayeler çok çarpıcı ama dediğim gibi modum iyice düştü.

Arka planda bir ana hikaye de yürüyor, Ulusal Refahı Koruma yasası adı altında oluşan olaylar.

Bakalım nasıl devam edeceğim, ben bu mangayı polisiye zannediyordum.  ::)

hanac

Alıntı yapılan: ZGeralt - 30 Temmuz, 2021, 15:07:31Dördüncü sayıdan sonra hikaye yukarı doğru çıkmaya başlıyor, hem arka planda ilerleyen ana hikaye hem verilen mesaj ve bu distopyanın detayları daha güzel aktarılmaya başlanıyor, 4-6 arasını çok büyük keyif alarak okudum. Biraz bazı mesajları kör göze parmak verse de rahatsız etmedi fazla.

Artık yeni sayıları heyecanla bekliyorum diyebilirim :) 

Bu mesajla biraz motive oldum.  :)

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 28 Mart, 2023, 17:50:09İlk 2 cildi okudum ama resmen moralim bozuldu.

Ölüm Bildirim Kartı alan kişilerin son 24 saati anlatılıyor.

Konu sadece ölüm olunca biraz moral bozucu oluyor, her ciltte 2 ayrı ölüm anlatılıyor.

Bunlar hep ihtiyarlik alameti...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

5. ve 6. ciltlerle beraber çok heyecanlı olmaya başladı.

Keyifle okuyorum.

hanac

9. cilt de bitti, kaldı son cilt.

Bakalım nasıl bitirecekler.

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 22 Temmuz, 2023, 12:53:179. cilt de bitti, kaldı son cilt.

Bu seri bitince Titana Saldırıya geçiniz sayın hanac. Yedinci ciltteyim, gerçekten zevk alarak okuyorum. Biz bumırlar için dahi okunabilir mangalardan biri.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 22 Temmuz, 2023, 12:53:179. cilt de bitti, kaldı son cilt.

Nihayet bitirdim. Umduğumdan iyi bir final oldu.

Ama bu ikigami mantığını kafama hiç oturtamadım, çok saçma.

Zorlama bir mantık üzerimden 10 cilt çıkartmak da usta işi, bravo.

Bazı hikayeler inanılmaz duygusaldı, tebrik ediyorum.