Marvel okuma sırası (Türkiyede yayınlananlar)

Başlatan teks55, 01 Kasım, 2019, 16:42:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Raskolnikov

Bu kadar zahmete girmeseydiniz keşke son mesajınızı bir önceki mesajınızdan copy/paste  yapabilirdiniz. Zira bir yere çapa attınız aynı şeyin etrafında dönüp duruyorsunuz. Hırsızda hırsızlık yaparken eminim yaptığının yanlış olduğunu biliyordur yani bu pek bir şey ifade etmiyor. Eğer yasal bir şey değilse bu, bunun kanun karşında da etik olarakta (etiği siz açtığınız için söylüyorum) ''durumu yoksa'' diye bir maddesi olduğunu sanmıyorum. Ya karşısınızdır ya da değil. Yayınevlerinin de durumum yok diyene çizgi roman seti gönderdiğini pek sanmıyorum.

memospinoz

Konudan bağımsız olarak farklı yerlere gidiyor tartışma. Sakin olalım lütfen.

darbove

Dinazorlara ne desek boş. Ben de uzaktan takip ederim artık bundan sonra. Kafa şişirmenin manası yok. Davula bir yerden koyuyorsun diğer yerden ses çıkıyor.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Raskolnikov

Alıntı yapılan: darbove - 30 Haziran, 2020, 23:28:51
Dinazorlara ne desek boş. Ben de uzaktan takip ederim artık bundan sonra. Kafa şişirmenin manası yok. Davula bir yerden koyuyorsun diğer yerden ses çıkıyor.
Tartışma adabını bilmiyorsunuz. Bari kendinizi yormasaydınız. Sadece '' Çelik ayna '' yazsaydınız da anlardık  :D

darbove

Alıntı yapılan: Raskolnikov - 01 Temmuz, 2020, 00:00:40
Tartışma adabını bilmiyorsunuz. Bari kendinizi yormasaydınız. Sadece '' Çelik ayna '' yazsaydınız da anlardık  :D
ah benim "Alyanak" abim benim her şey istediğin gibi olsun. yeter ki buradaki adamların kafası şişmesin.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Nomad

Çok seslilik iyidir.
Seviyeli tartışma iyidir.
Sorgulamak iyidir.
Kaliteli muhalefet, sistemi, düzeni ileri taşır.
Muhalif demek düşman demek değildir.
Ülkecek tartışma ve muhalefet kültürümüz zayıf olduğu için bazı şeyler ilk başlarda zorlayabilir.
Ama bu forumun sosyokültürel seviyesi bunları hızlıca aşacak düzeyde.
Olaylar kişiselleşmesin, gerisi hallolur.

ferzan

@Mösyö Lejant

Forumda zaman zaman çeşitli tartışmalar oluyor. Yeri geldiğinde yöneticilerin bile kendi arasında tartıştığı oluyor. Bazı tartışmalar çok çirkin ve niteliksiz olabiliyor, zaten fazla uzun süre kalmıyor. Bazı tartışmalar ise çok seviyeli olduğu kadar tanık olanlara da farkında olmadan güzel katkılarda bulunup finalde tartışan tarafların kol kola girmesiyle sonuçlanabiliyor ki bunun örneği oldukça az olmakla birlikte böyle örnek bir tartışmaya denk gelen herkes için de bir pozitiflik söz konusu oluyor. Bazı tartışmalar da çok anlamsız olabiliyor. Forum olarak tartışmadan nemalanıp kaos ile beslenen bir yapıda olmadığımız aşikar. Yalnız bazı durumlar göründüğünden daha karışık olabildiği ve üyelerin hassasiyetleri değişkenlik gösterdiği için, tarafsız olma kaygımızdan mütevellit bir yere kadar olayları kontrolden çıkmayacak şekilde akışına bırakmayı tercih edebiliyoruz.

İçiniz rahat olsun, forum yönetimi herhangi bir tartışmada ilk anda haberdar olup süreci takibe alıyor ama hemen müdahale olmuyor. Açık hakaret ve küfür olmadıkça üyelerin kendi içinde çözmesine fırsat tanıyor, farklı yerlere gidecekse özelden uyarıda bulunabiliyor, duruma göre mesaj silinmesini isteyebiliyor, doğrudan silebiliyor ya da üyeler bunu kendiliklerinden yapabiliyor. İlgili başlıklarda kalan tartışmalar da gerekirse başka bir başlığa alınıp kenarda tutuluyor ya da komple siliniyor.

Nasıl görünüyor bilmiyorum ama forum yönetimi aslında her daim özverili davranıyor. Gözden kaçan şeyler elbette olabiliyor, tahmin edileceği üzere günlük rutinler ve yaşamsal mecburiyetlerden ötürü. Bazı müdahaleler de hemen olmuyorsa, bunda sebep yönetimin vurdumduymazlığı sanılmasın. Gerektiği anda üyelerin çoğu farkında olmadan zaten durum özelden idare ediliyor. Yalnız açıktan kimsenin elini kolunu bağlayıp ağzına kumaş tıkama gibi bir düsturumuz olmadığından, kurallara aykırı olmamak kaydıyla belli bir noktaya kadar izlemede kalabiliyoruz bazen. Yine de herkesin bilmesini isterim ki forumdaki her titreşim, her dalgalanma ya da sinir sıkışması, daha hızlı iletişim kurulabilen ekstra platformlar üzerinden irtibat halinde kalınmak suretiyle sürekli gözlemleniyor ve yönetimdekiler de mümkün mertebe birbiriyle irtibat halinde olup fikir alışverişinde bulunuyor. Bir de foruma hiç yansıtılmadan, daha gerçekleşmeden çözülmüş bazı sorunlar oluyor ki onlardan bahsetmenin gereği yok sanıyorum.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nomad

Bilal ceylan

Sevgili nomad güzel bir gönderme olmuş,zekice.😁😁😁😁

Nomad

Alıntı yapılan: Mösyö Lejant - 06 Ağustos, 2020, 15:40:43
Bu başlığa ancak yanıt verme imkanı bulabildim, sayın Ferzan ve Nomad uzun uzun bana yanıt yazmışsınız. Bir mesaj yukarıdaki tavıra ise hiç ses çıkarmamışsınız. Şu mesajı çok mu normal görüyorsunuz merak içindeyim:

Normal görmüşsünüdür, müdahale etmemişsinizdir diye bir şey yazmadım. Fakat konu kapanmışken sayın Nomad gelmiş anlam veremediğim bir resim eklemiş buraya. Sonrasında başka bir üye gönderme olduğunu yazmış, ancak o sayede anlayabildim gönderme olduğunu. Alıngan biri olmadığım için "kapak" gibi bir gönderme yaptığınızı düşünmüyorum, fakat bu şekilde anlayanlar olabilir. Lüzumlu olmayan bir mesaj olmuş.

Mesajımın sizinle alakası yok. Kapak, tencere, mandal falan ilgim yok.
Konudaki bazı mesajlar silindiği için benim mesaj anlam kaybına uğramış.
Konudaki gelişmeler akabine şurada (Ç.R. camiası) kaç kişiyiz, biz bizi biliriz, kalpler kırılmasın, tadımız kaçmasın, bakacağınız yüze utanacağınız sözler söylemeyin, canlar bir olun tadında bir mesajdı ama önceki atışmalar silinince havada kalmış biraz.
Siz de havadan nem kapmışsınız. (Buraya kadar iyi geldim ama bu cümle ile polemik başlatmaya aday oldum. Valla kelime esprisini kaçırmak istemedim, yoksa kalbim temiz  ;D )
Sorun yok, raad olalım.
Hatta extreme muhalif kişiliğinizle foruma renk getirdiniz bence.
Çok sesli ortamları seven insan Nomad yazdı.
Saygılar.

Edit: Typo

Single Action Army

bu başlıktaki listeye bakarak elimdeki çizgi romanları sıraladım ve şu şekilde bir okuma sırası oluştu;

1-The Amazing Spider-Man George Ve Gwen Stacy'nin Ölümü
2-X-Men Dark Phoenix Saga
3-Daredevil-Yeniden Doğuş
4-Infinity Gauntlet
5-X-Men Mutant Genesis
6-İnfinity War
7-Gizli Savaş
8-Avengers Dağıldı
9-House Of M
10-İç savaş
11-Avengers vs X-men 1
12-Thanos Yükseliyor
13-Wolverine: İhtiyar Logan

sizce bu sırayla mı okumalıyım ??

rumar80

GİZLİ SAVAŞ OLARAK HANGİSİNDEN BAHSEDİYORSUNUZ?

EĞER 80'Lİ YILLARIN GİZLİ SAVAŞINDAN BAHSEDİYORSANIZ. O ZAMAN 3 YA DA 4. SIRA DAHA UYGUN OLUR.
  YOK HİCKMAN'IN YAZDIĞI GİZLİ SAVAŞ İSE; 12 YA DA 13 OLABİLİR.
  THANOS YÜKSELİYOR KONUSUNDA TAM BİLGİM OLMADIĞI İÇİN BÖYLE YAZDIM. UMARIM YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR.

teks55

Alıntı yapılan: Single Action Army - 11 Kasım, 2020, 00:27:58
bu başlıktaki listeye bakarak elimdeki çizgi romanları sıraladım ve şu şekilde bir okuma sırası oluştu;

4-Infinity Gauntlet
5-X-Men Mutant Genesis
6-İnfinity War
7-Gizli Savaş
8-Avengers Dağıldı
9-House Of M
10-İç savaş
11-Avengers vs X-men 1
12-Thanos Yükseliyor
13-Wolverine: İhtiyar Logan

sizce bu sırayla mı okumalıyım ??

Bir kısmında hata yapmışım. Mesela;

''Gizli Savaş''(2004) ile ''Avengers Dağıldı''(2004) yer değiştirecek. (Çünkü Gizli Savaş sayısında Avengers çoktan dağılmış ve gayri resmi bir New Avengers ekibi kurulmuştu)

''Thanos Yükseliyor''(2013) sayısında da Thanos'un geçmişi anlatıldığı için hem Infinity Gauntlet(1991)'den önce okumanızı tavsiye ederim, hem de İnfinity(2013) ile bağlantılı olduğu için eğer okuyacaksanız İnfinity'den önce okumanızı tavsiye ederim.

Kısaca Sıralama şu şekilde:

4-Thanos Yükseliyor
5-Infinity Gauntlet
6-X-Men Mutant Genesis
7-İnfinity War
8-Avengers Dağıldı
9-Gizli Savaş
10-House Of M
11-İç savaş