Gizli İmparatorluk - Marmara Çizgi

Başlatan dean, 08 Şubat, 2020, 14:12:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

attakkann1

Alıntı yapılan: dean - 11 Şubat, 2020, 15:04:40
  Şimdi Bendis'in yazdığı dönem bitti ülkemizde bitti. Onun ardından Inhumans vs. X-Men'in gerçekleştiği dönem başlıyor. Bu dönemde Dennis Hopeless'ın yazdığı dört ciltlik All-New X-Men: Inevitable var. Yine aynı dönemin Jeff Lemire tarafından yazılan dört cilt Extraordinary X-Men var ve Cullen Bunn tarafından yazılan dört cilt Uncanny X-Men: Superior var. Bunların hepsi ikinci ciltlerinde Apocalypse Wars crossover hikayesine giriyor. Dördüncü ciltlerinde ise Inhumans vs. X-Men tie-in hikayeleriyle bitiyor.

Ardından Marc Guggenheim'ın yedi ciltlik X-Men Gold'a başlıyor. Genç takım ise Cullen Bunn tarafından yazılan 5 ciltlik X-Men Blue ile yayın hayatına devam ediyor. Bu süreçte Venom & X-Men: Poison-X crossover'ı da gerçekleşiyor. Dönemin sonlarına doğru Phoenix Resurrection: The Return of Jean Grey mini hikayesi geliyor. Onu 2 ciltlik Tom Taylor'ın X-Men Red serisi takip ediyor.

Daha sonra Matthew Rosenberg'ın üç ciltlik Uncanny X-Men'ı başlıyor. Arada War of the Realms tie-in macerası geliyor.

Bunlar Bendis döneminden sonra ülkemizde yayınlanmamış ana X-Men maceraları. Bunlar yayınlanır mı ? Bilmiyorum. Belki direkt Jonathan Hickman dönemine geçilir. tulgan hangilerinin yayınlanıp yayınlanmayacağı konusunda daha sağlıklı bir bilgi verebilir.

bu listeyi paylaştığınız için teşekkürler xmen de güncele gelmek için gereken cilteri hangi sıra ile okumak gerektiğini düzgün bir liste halinde bulamamıştım sayenizde kafamda oturdu sıralama.Bu paylaşımınıza göre yorumlarsam marmara çizgi henüz hickmanın yeni xmen ini yayınlayamaz çünkü daha çok güncel. inhumans vs xmen dönemini de sadece eventle kapattığını düşünüyorum marmara çizginin bu yüzden x title olarak renklerden başka seçeneği kalmıyor gibi şuan için marmaranın renklerden red in çok iyi olduğunu duymuştum 2 cilt olduğu içinde basılır diye düşünüyorum.gold u da ana seri olduğu için basarlar. blue yu ise basmazlar diye düşünürken venomlu crosover ı olduğu için hikayeyi tamamlamak adına maviyi de basarlar diye düşünüyorum daha sonrasında ise direkt hickmana geçerler diye umut ediyorum diyelim.unncanny xmen/all new xmen e benzer bir düzenle ama daha hızlı bir şekilde gold/blue basarlarsa gerçekten harika olur umarım ekonomik sıkıntılar türkçe xmenin gidişatını daha çok engellemezler.

can amca

Aşağıdaki resimdeki, Gerekli'nin yayınladığı kitabın bu kitap ile bağlantısı var mı?

dean

Alıntı yapılan: can amca - 20 Şubat, 2020, 17:01:53
Aşağıdaki resimdeki, Gerekli'nin yayınladığı kitabın bu kitap ile bağlantısı var mı?

Tie-In macera. Secret Empire yaşanırken Black Widow, Champions ve Uncanny Avengers gibi karakterler neler yapıyor onu anlatıyor.

can amca

dayıcomics

Alıntı yapılan: attakkann1 - 20 Şubat, 2020, 06:08:39
bu listeyi paylaştığınız için teşekkürler xmen de güncele gelmek için gereken cilteri hangi sıra ile okumak gerektiğini düzgün bir liste halinde bulamamıştım sayenizde kafamda oturdu sıralama.Bu paylaşımınıza göre yorumlarsam marmara çizgi henüz hickmanın yeni xmen ini yayınlayamaz çünkü daha çok güncel. inhumans vs xmen dönemini de sadece eventle kapattığını düşünüyorum marmara çizginin bu yüzden x title olarak renklerden başka seçeneği kalmıyor gibi şuan için marmaranın renklerden red in çok iyi olduğunu duymuştum 2 cilt olduğu içinde basılır diye düşünüyorum.gold u da ana seri olduğu için basarlar. blue yu ise basmazlar diye düşünürken venomlu crosover ı olduğu için hikayeyi tamamlamak adına maviyi de basarlar diye düşünüyorum daha sonrasında ise direkt hickmana geçerler diye umut ediyorum diyelim.unncanny xmen/all new xmen e benzer bir düzenle ama daha hızlı bir şekilde gold/blue basarlarsa gerçekten harika olur umarım ekonomik sıkıntılar türkçe xmenin gidişatını daha çok engellemezler.

Türkçe X-Men'de şu an en mantıklı olan Mesih Komplexi'ne hiç girmeden direkt All New ve Uncanny'leri okumak. Diğer türlü çok cep yakıyor.

rumar80

Ama onlar da çok ta iyi macera değiller. İlla X-men okumak istiyorsanız (ki isteyin zaten) klasikleri bulun bir yerlerden. Olmadı operasyon sıfır tolerans dönemini.

dayıcomics

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Şubat, 2020, 08:15:20
Ama onlar da çok ta iyi macera değiller. İlla X-men okumak istiyorsanız (ki isteyin zaten) klasikleri bulun bir yerlerden. Olmadı operasyon sıfır tolerans dönemini.

Bulunur ama çok pahalı onlar. Epey cep yakıyor.

memospinoz

cokmucomic

Arkadaşlar selam. Bu cilt elinde olan birisi benimle iletişime geçebilir mi? Ciltin arka kapağında içerdiği sayılar yazıyor ya, bununla alakalı bir soru soracaktım.

ferzan

Alıntı yapılan: cokmucomic - 17 Eylül, 2020, 18:59:42
Arkadaşlar selam. Bu cilt elinde olan birisi benimle iletişime geçebilir mi? Ciltin arka kapağında içerdiği sayılar yazıyor ya, bununla alakalı bir soru soracaktım.

Gönder gelsin soruyu, bakıp teyit edeyim hemen. 8) Bir dahaki sefere hiç önden var mı yok mu diye sormana gerek yok. Doğrudan sorularını yaz, illa bir alan olacağı için cevap er ya da geç gelecektir. Elini korkak alıştırma, gönder gelsin. :) Ben de esas soru gelene kadar cildin içerdiği sayıları yazayım aşağıya.

Secret Empire # 0-5
    Captain America - Steve Rogers # 17-18
    Secret Empire (Free Comic Book Day)

Bu vesileyle anlıyoruz ki çoklu okuma sırasında Marmara 'nın bastığı Captain America - Steve Rogers serisinin (C.A.S.R.) üç cildini okuduktan sonra bunu okuyacağız. Demek ki çoklu okuma sırasında bu cildin öncesine o üç C.A.S.R cildini alacağız. Çünkü o ilk ciltte serinin 16 sayısı var, Secret Empire cildinde ise 17 ve 18. sayılar yer alıyor, yani C.A.S.R) serisinin devamı aslında bu ciltte olmuş oluyor.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

samalasio99

Bunun ikincisi de çıkmalı dimi...
Yarım kaldı çünkü

cokmucomic

Alıntı yapılan: ferzan - 17 Eylül, 2020, 22:08:33
    Gönder gelsin soruyu, bakıp teyit edeyim hemen. 8) Bir dahaki sefere hiç önden var mı yok mu diye sormana gerek yok. Doğrudan sorularını yaz, illa bir alan olacağı için cevap er ya da geç gelecektir. Elini korkak alıştırma, gönder gelsin. :) Ben de esas soru gelene kadar cildin içerdiği sayıları yazayım aşağıya.

Secret Empire # 0-5
    Captain America - Steve Rogers # 17-18
    Secret Empire (Free Comic Book Day)

Bu vesileyle anlıyoruz ki çoklu okuma sırasında Marmara 'nın bastığı Captain America - Steve Rogers serisinin (C.A.S.R.) üç cildini okuduktan sonra bunu okuyacağız. Demek ki çoklu okuma sırasında bu cildin öncesine o üç C.A.S.R cildini alacağız. Çünkü o ilk ciltte serinin 16 sayısı var, Secret Empire cildinde ise 17 ve 18. sayılar yer alıyor, yani C.A.S.R) serisinin devamı aslında bu ciltte olmuş oluyor.

Ben de tam olarak bunu soracaktım. Captain America: Steve Rogers serisini yeni bitirmiştim. Bu seri ile ilgili bir yazı yazyordum da yanlış bilgi olmasın diye teyit etmek istemiştim. Basılan üç ciltte serinin 16. sayısına kadar toplanmıştı. Devamı acaba bu serinin ciltlerinde mi yer alıyor dedim ki, evet öyleymiş :D Marvel'ın sitesinde C.A.S.R. serisinin 19. sayıda final yaptığını gördüm muhtemelen o sayı da ikinci ciltte yer alacak. Teşekkür ederim

cokmucomic

Alıntı yapılan: samalasio99 - 17 Eylül, 2020, 22:55:16
Bunun ikincisi de çıkmalı dimi...
Yarım kaldı çünkü
Evet muhtemelen çıkacaktır yakın zamanda. Secret Empire serisi 8 sayılıktı çünkü. Bir de Captain America: Steve Roger serisi de 19 sayılıktı, Gizli İmparatorluk Cilt 1'deki sayıları dahil 18 sayısını okuduk şu ana kadar. O serinin son sayısı da muhtemelen Gizli İmparatorluk Cilt 2'de yer alacak.

dayıcomics

Alıntı yapılan: cokmucomic - 18 Eylül, 2020, 00:35:59
Evet muhtemelen çıkacaktır yakın zamanda. Secret Empire serisi 8 sayılıktı çünkü. Bir de Captain America: Steve Roger serisi de 19 sayılıktı, Gizli İmparatorluk Cilt 1'deki sayıları dahil 18 sayısını okuduk şu ana kadar. O serinin son sayısı da muhtemelen Gizli İmparatorluk Cilt 2'de yer alacak.

Umarım basarlar. marmara cilt yerine sürekli fasikül basıyor, cilt basmak işlerine pek gelmiyor şu sıralar.

memospinoz

Alıntı yapılan: cokmucomic - 18 Eylül, 2020, 00:35:59

Aslında Captain America: Secret Empire ayrı bir cilt ama bizdeki durum bu maceraları Secret Empire cildine yedirmek şeklinde oldu. Tabii Sam Wilson'ları çıkararak.