Marvel 1985 - Presstij

Başlatan someoneofgod, 09 Eylül, 2021, 13:15:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

someoneofgod

Fiyat ve sayfa henüz belli değil. Fakat yayıncılar bu limitli sert kapak olayından iyi kazanmaya başladılar gibi, son zamanlarda çoğu yayın bu kafada çıkıyor.

Ve büyük olasılıkla, orijinal boyutta çıkacak. Marvel için ülkemizde Hoz dönemi sonrası bir ilk.

Darkopal

Mesele (en azından bizim için) sırf iyi kazanmak değil. Presstij'in 3'lü kapak yayınlama stratejisi müşterilerden gelen istekler doğrultusunda şekillendi. A kapağı ile bastığınız kitap için "bunun sert kapaklı halini basacak mısınız?" sorusu çıktı karşımıza. Veya "A değilde, X şahsın çizdiği B kapağı da basacak mısınız?" sorusuyla çok muhatap olduk. Kimileri içinse sadece kitabı alıp okumak önemliydi, hangi kapakla basıldığı değil. O kadar soruyla karşılaşıp buna uygun hareket etmemek olmazdı, bizde ona göre düzenlemelere gittik.

Henüz fiyat durumu nedir, onu ben de bilmiyorum ama MARVEL 1985 yumuşak kapaklı baskılar 152 sayfa, sert kapaklı özel limitli edisyon ise 176 sayfa olacak.

someoneofgod

Alıntı yapılan: Darkopal - 09 Eylül, 2021, 16:39:18
Mesele (en azından bizim için) sırf iyi kazanmak değil. Presstij'in 3'lü kapak yayınlama stratejisi müşterilerden gelen istekler doğrultusunda şekillendi. A kapağı ile bastığınız kitap için "bunun sert kapaklı halini basacak mısınız?" sorusu çıktı karşımıza. Veya "A değilde, X şahsın çizdiği B kapağı da basacak mısınız?" sorusuyla çok muhatap olduk. Kimileri içinse sadece kitabı alıp okumak önemliydi, hangi kapakla basıldığı değil. O kadar soruyla karşılaşıp buna uygun hareket etmemek olmazdı, bizde ona göre düzenlemelere gittik.

Henüz fiyat durumu nedir, onu ben de bilmiyorum ama MARVEL 1985 yumuşak kapaklı baskılar 152 sayfa, sert kapaklı özel limitli edisyon ise 176 sayfa olacak.

Benim de bir sıkıntım yok, piyasaya çeşitlilik katma konusunda iyi işlerinizden dolayı sizi tebrik ediyorum.

Özel edisyonun fazla sayfa olmasının sebebi kapak galerisi vb mi? Ek sayfalar nedir acaba?

Darkopal

Alıntı yapılan: bugracaglayan - 09 Eylül, 2021, 16:48:24
Özel edisyonun fazla sayfa olmasının sebebi kapak galerisi vb mi? Ek sayfalar nedir acaba?

Çizer Tommy Lee Edwards'ın anlatımıyla hikayenin yazımından itibaren basımına kadar gelişen süreçler, taslaklar, çizim, çinileme, renklendirme vs aşamalarını içeren geniş bir bölüm var. Kapak tasarımları, iç sayfalar, hazırlık aşamaları gibi pek çok görsel materyal içeren ek sayfalar mevcut.

Nightrain

Merakla beklenen bu hikayede Mark Millar ve Tommy Lee Edwards sizi garip ve egzotik bir dünyaya götürüyor: 1985 yılına. Genç Toby Goodman annesi ve üvey babasından kaçmanın ve tembel ama iyi niyetli babasıyla bağlantı kurmanın bir yolu olarak günlerini Marvel çizgi romanlarıyla doldurarak sıradan bir hayat sürmekteydi. Toby, Marvel Evreni'ni terörize eden kötü adamların yaşadığı eski bir eve rastlayana kadar her şey bu şekilde devam edecek gibi görünüyordu. İlk başta kimse gördüğünü iddia ettiği şeye inanmadı. Ama bu, cesetler ortaya çıkmaya başlamadan önceydi.

Marvel süper kötüleri, onlar hakkında bir çizgi roman okuduğunuzda heyecan verici ve eğlencelidir, ancak Doctor Doom önünüzde durduğunda veya Köstebek Adam ile Moloidleri saldırdığında ne olur? Çizgi roman sayfalarını süsleyen en kötü karakterler gizemli ve uğursuz bir planla dünyamızı istila ederken, tüm kasaba kaosa ve kargaşaya sürükleniyor. Toby, süper kötülerin fanteziden gerçeğe nasıl ve neden sıçradığını bulmak istiyor. Ancak önce onların saldırılarından sağ kurtulması gerekiyor.

152 Sayfa, 64 TL.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

1985 şimdi bitirdim. 15'li yaşlarda olsam vaybe benim gibi hayalperestler var. Hayata o zamanlar ki bakış açılarımızdan biri gibi. Hepimizin kahramanları var.

Ama 40'lı yaşlarda okuyunca bir heyecana kapılmadım fazla birşey hissetmedim. Çocuklara verilecek bir çizgi roman bakısından 7/10 ama benim gibi 40'lı yaşlarda için puansız kaldı.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Bu hikayeyi gayet beğendim. [spoiler]Süper kahraman ve süper kötü karakter dengesinden kahramanı alırsanız ne oluru olanca şiddetiyle göstermesinden tutun da iki farklı alem için tercih edilen farklı çizgi stillerine kadar her şeyiyle, her ayrıntısıyla güzel. Özellikle finalin finali diyebileceğimiz son üç sayfa harikaydı.[/spoiler]
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

nicholaihel

Rastgele internetten sipariş etmiştim, iyiler kapak geldi :) bir beklentim olmadan okudum ama beğendiğim, derli toplu bir one shot olmuş. Bir çocuk gözünden anlatılmakla beraber aslında baba ve arkadaşı ile bu ilgiyi, ateşi söndürmeyen yetişkinlerin tarafından da anlatılmış diyebiliriz.

V

Prestij'in son bastıkları arasinda en begendiklerimden birisi oldu..Millar evren ve alternatif  evren kurgulamadaki yetenegini konuşturmuş yine..

Rahatlikla dizidi de,filmi de olur bir eser...
"İstemem,eksik olsun.."

dayıcomics

Güzel bir hikayeydi, epey beğendim. Bu güzel hikayeyi bizlere kazandırdığı Presstij'e teşekkür ederim.

Kauss

Derli toplu bir one-shot olması hoşuma gitti. Bazen 6 sayıda olay örgüsü bir yere varmıyor yada olay örgüsü kopuyor, böyle bir durum olmadığı için mutlu ettiğini söyleyebilirim.
Baskı kalitesi vb. her zaman ki Presstij kalitesindeydi.

gamlıbaykuş

Çok beğendim, okurken büyük keyif aldım. Çizgileri ilk başta yadırgadım ama sayfalar ilerledikçe alıştım diyebilirim. Baba Goodman eğlenceli bir tipti, kitaptaki en sevdiğim karakter oldu.
Orijinal boy, kaliteli baskı... Teşekkürler Presstij
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...