Goblin Slayer - Akılçelen (Devam ediyor)

Başlatan dean, 28 Mart, 2022, 16:02:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

yidar

Bu manga çıkmış alıp okuyan varmı yoksa daha önce bilgisi olan varsa yorum alabilir miyim?

darbove

Alıntı yapılan: yidar - 24 Nisan, 2022, 12:57:45
Bu manga çıkmış alıp okuyan varmı yoksa daha önce bilgisi olan varsa yorum alabilir miyim?
Seri ilk olarak light novel olarak çıktı. Animesi geçen yıllarda çıkmıştı ve bayağı popüler oldu. Konusu fantastik bir dünyada loncaların krallıkların olduğu bir ortamda. Sadece goblin avıyla ilgilenen bir karakteri işliyor. Ailesini ve köyünü goblinler katlettiğinden sadece goblin avlıyor. Bu seri manga adaptasyonu. Animesini keyifle izlemiştim. Yetişkinlere yönelik diyebilirim. Tecavüz felan vardı yanlış hatırlamıyorsam. +18 ibaresi konmuş zaten. Yanılmıyorsam mangası şuan 12.ciltte ve devam ediyor.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

yidar

Teşekkür ederim night novel ne demek onu anlamadım o zaman orta yaş gurubu okuyabilir bende gençlere vs mi yönelik diye düşündüm
Ayrıca manga adaptasyonu demişsiniz manga değilde mangayi mi uyarlandi

darbove

Alıntı yapılan: yidar - 24 Nisan, 2022, 13:56:17
Teşekkür ederim night novel ne demek onu anlamadım o zaman orta yaş gurubu okuyabilir bende gençlere vs mi yönelik diye düşündüm
Ayrıca manga adaptasyonu demişsiniz manga değilde mangayi mi uyarlandi
Light novel olacaktı yanlış yazmışım.  :-\ hafif roman denilebilir. Arada resimler oluyor. Light novel versiyonunun çizime dökülmüş hali denebilir. Gençlere yönelik denemez. Seinen bir seri

yidar

Kauss

Bugün aldım ve okudum. Bana Fairy Tail'i anımsattı. Fairy Tail'de loncalar vardı burada da Maceracılar derneği mevcut. Fairy Tail'de S sınıfı büyücüler gibi seviyeler vardı burada da 10 adet sınıf var. Aynı şekilde iş ilanları var ve maceracılar bu ilanlarla deneyim ve para kazanıyorlar. Goblinler en alt tür, çocuk aklına eş değerler fakat grup halinde insanlara saldırıyorlar vb. Hikaye fena değil ama merak ettiğim bu seri yasaklanacak mı yasaklanmayacak mı ? Berserk yayınlanamamıştı bu serinin ilk cildinde iki farklı yerde Goblinlerin gayet tecavüz sahneleri mevcut. Yasaklansın gibi bir isteğim yok ama Berserk'te ne vardı da yayınlanamadı hatırlamıyorum. Olay sadece +18 ibaresi koymaksa Berserk'e yazık olmuş.

Bir diğer noktada Kurukafa için söylemek istiyorum. 34 TL etiket fiyatı koydukları manganın baskı kalitesine insan biraz özen gösterir. Gerekli ile aynı fiyatlarda manga satıyorlar fakat baskı kaliteleri git gide çamura dönüyor.

darbove

Alıntı yapılan: Kauss - 01 Mayıs, 2022, 20:44:50
Bugün aldım ve okudum. Bana Fairy Tail'i anımsattı. Fairy Tail'de loncalar vardı burada da Maceracılar derneği mevcut. Fairy Tail'de S sınıfı büyücüler gibi seviyeler vardı burada da 10 adet sınıf var. Aynı şekilde iş ilanları var ve maceracılar bu ilanlarla deneyim ve para kazanıyorlar. Goblinler en alt tür, çocuk aklına eş değerler fakat grup halinde insanlara saldırıyorlar vb. Hikaye fena değil ama merak ettiğim bu seri yasaklanacak mı yasaklanmayacak mı ? Berserk yayınlanamamıştı bu serinin ilk cildinde iki farklı yerde Goblinlerin gayet tecavüz sahneleri mevcut. Yasaklansın gibi bir isteğim yok ama Berserk'te ne vardı da yayınlanamadı hatırlamıyorum. Olay sadece +18 ibaresi koymaksa Berserk'e yazık olmuş.

Bir diğer noktada Kurukafa için söylemek istiyorum. 34 TL etiket fiyatı koydukları manganın baskı kalitesine insan biraz özen gösterir. Gerekli ile aynı fiyatlarda manga satıyorlar fakat baskı kaliteleri git gide çamura dönüyor.
berserk'in olayı farklı.
[spoiler]ilgili ciltte guts çocuk halinde başka bir askere satılıyordu. Asker tecavüz ediyordu. Berserk'i neyden dolayı dava ettiklerinden emin değilim. Tahminim eşcinsellik,tecavüz,pedofili olabilir. Bana soracak olursanız özendirme değil gerçekten olayın kötü olduğunu yansıtıyor. dava devam ediyor sanırım. basılan 3 cildin içinde behometin seks ayinli paneli de vardı. Bizimkiler sevmez öyle şeyleri. Zaten ilerleyen ciltlerde tutulma sahnesinde tıkanırdı. Bi diğer olay örgüsünde çocukların melek görüntüsünde havariye yakın yaratık oldukları olayları vardı. Guts çocuklara katliam çekiyordu. her türlü berserk tehlikeli seri. Goblin slayerın ilerleyen kısımlarında çok bir şey yok bana göre. Kalp çarpıntısını kaldıranlar banana fishe aynı olayı yapabilir. İlgisiz ebeveynlerin şikayetleri sonucu oluşabilecek durumlar. [/spoiler]
goblin slayer sahnesine gelirsek.
[spoiler]animesinde izleyip hatırladığım kadarıyla. zindanda goblinler bi kadına tecavüz ediyorlardı. gantz devam edebiliyorsa sıkıntı olmaz sanırım. keşke seri seri basıp dava yemeden tamamlayabilseler.[/spoiler]

dean

Goblin Slayer 1

Ejderhalar, şeytanlar, koca gözlü zalim haydutlar... Canavarlar git gide çoğalıyor ve köylere saldırıyorlar. İçlerinde sayıları en fazla olanlar ise goblinler. Bu vahşi yaratıkların saldırılarından muzdarip köylülerin yardımına koşarak onları kurtarmak ise Maceracıların işi.

Maceracılar Derneğine üye olarak insanlara yardım etmek isteyen genç bir rahibe, derneğe katıldığı gün acemilerden oluşan bir ekiple ilk görevine çıkar. Ne yazık ki ekip çok geçmeden kendini bir sürü vahşi goblinle çevrelenmiş bulur. Onları kurtarmaya gelen, hayatını ne pahasına olursa olsun goblinleri yok etmeye adayan Maceracı, namıdiğer Goblin Avcısı.

Sayfa Sayısı: 184
  Etiket Fiyatı: 40 TL

Basım Tarihi: Nisan 2022

dean

Goblin Slayer 2

Bir yüce elf, bir cüce ve bir kertenkele adam, Goblin Avcısı'nı bulmak amacıyla bir arada...! Karanlık tanrıların
uyanışı, ufukta yaklaşan bir şeytan ordusuyla birlikte ülkeye büyük bir kaos getirdi! Ancak Goblin Avcısı'nın yalnızca tek bir amacı var: goblinleri öldürmek. Yeni üçlü, bildikleri dünyanın sonu gelmeden önce Gobli Avcısı'nın güvenini kazanıp onu yanlarına alabilecekler mi? Goblin Slayer, her cildini nefesinizi tutarak okuyacağınız aksiyon dolu bir macera.

Sayfa Sayısı: 176

dean

Goblin Slayer 3

Goblin Avcısı'na rahat yok... Ogreyle giriştiği savaşın etkilerini yavaş yavaş üzerinden atarken düşman bu kez, onun en hassas olduğu yere, yanlarında kaldığı ailenin çiftliğine saldıracak. Sayıları yüzün üzerinde olan goblin sürüsü çiftliğe doğru yaklaşırken, Goblin Avcısı son direnişini yapmaya hazırlanıyor. Maceracılar onun çağrısına yanıt verecekler mi, yoksa bu büyük saldırı Goblin Avcısı'nın sonunu mu getirecek? Goblin Slayer, her cildini nefesinizi tutarak okuyacağınız aksiyon dolu bir macera.

dean

Goblin Slayer 4

Goblin Avcısı, "uygun bir maceraya" çıkma sözünü tutsa da her zamanki gibi takıntılı olduğu tek bir konu var gibi görünüyor. O ve arkadaşları, Kılıçlı Genç Kız?ın yardım talebini kabul ederler. Bu yeni görev onları, yeraltında labirent şeklindeki kanalizasyonun derinliklerine doğru götürür... _Goblin Slayer,_ her cildini nefesinizi tutarak okuyacağınız aksiyon dolu bir macera.

Sayfa Sayısı: 200
Etiket Fiyatı: 55 ₺

dayıcomics

hanac

Goblin Slayer 5

Kılıçlı Genç Kıza yardım etmek için çıktıkları görevde Goblin Avcısı ve ekibi, kahraman goblinin liderlik ettiği kalabalık bir goblin sürüsü tarafından pusuya düşürülür! Bu tehdit ne kadar heybetli olsa da maceracıları, goblinlerin önemli bir sırrını koruduğunu keşfedecekleri şeytani tanıdığa hazırlamaktan çok uzaktır. Su kasabasının altında hangi yeni dehşetengiz yaratıklar yaşıyor? Goblin Slayer, her cildini nefesinizi tutarak okuyacağınız aksiyon dolu bir macera....

Yayın Tarihi: Eylül 2023
Etiket Fiyatı: 75 ₺

hanac

Toplam 16 cilt, 5 cilt yayınlanmış, kalmış 11 cilt.