Nijigahara Holograf - Gerekli Şeyler (One Shot)

Başlatan hanac, 18 Mayıs, 2022, 20:08:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Nijigahara Holograf

Özgün Adı: Nijigahara Horogurafu
Yaz/Çiz: İnio Asano
Çevirmen: Ayşenur Sayıt
Sayfa Sayısı: 296
Kağıt Cinsi: 60gr. Holmen
İlk Baskı: Mayıs 2022
Boyut: 14.8 cm x 21 cm
Fiyat: 78₺

"Kazanırsak ne mutlu bize, hana içi monme! Kaybedersek ne yazık bize, hana içi monme!''

Kelebekler kasaba kontrolsüzce çoğalırken, okulun arkasındaki tünelde gizlenen gizemli bir yaratığın söylentisi çocuklar arasında yayılır. Arie Kimura'nın annesinin cesedinin bu tünelin girişinde bulunmasıyla efsane doğrulanır. Çocuklar yaratığın gazabından korunmak için ona bir kurban sunmaya karar verirler. Lanetin sebebi olduğuna inanılan talihsiz kız Arie, Nijigahara tüneline açılan bir kuyuya itilir. Ancak bu, birden farklı zaman diliminde geçen Nijigahara Holograf'ın hikayesinin yalnızca başlangıcıdır... On yıl sonra her biri yaptıklarıyla, vicdan azaplarıyla ve belki de dünyanın sonuyla yüzleşmek zorunda kalacaktır.

pizagor

Yine zamansal geçişlerin bol miktarda olduğu, bir dünden bir bugünden aktarılan zor bir hikaye. Finali için fikir alışverişi şart.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Kauss

Asano bana hitap etmiyor ben bunu anladım. Bende mi bir sorun var diye okuyucu yorumlarına baktım. Kimi 5 yıldız vermiş, öve öve bitirememiş kimisi çöp demiş. Bende ikinci kısımdanım. Sanırım punpunu tamamladıktan sonra Asano mangası satın almayacağım.

ZGeralt

Öncelikle edisyondan bahsedeceğim, orjinal boyutu bu mudur bilmiyorum ancak mangaya en yakıştırdığım boyut bu. Keşke hepsi böyle basılsa :) Şömizdeki parlak detaylar ve iç kapak tasarımı da hoşuma gitti.

Hikayeye gelince, okuması zor, takibi zor ancak sürekli merakı gıdıklayan bi yapısı da var. Aslında kararsızım,net bi yargıya varamıyorum. Beğendim diyemiyorum, kötü de diyemiyorum. Okuyalı henüz bir kaç hafta oldu aklımda çok fazla detayda kalmadı. Beni bi şekilde etkileyebilen eserlerde bir cok detayı uzunca bir süre hatırlıyorum. Okurken sıkılmadım da. Bunca laf arasında hiç bir şey söylemedim aslında farkındayım ama işte tam olarak böyle bir iz bıraktı bende sanırım. Ehh işte demek doğru olur gibi... :)

pizagor

Alıntı yapılan: ZGeralt - 16 Mart, 2023, 18:33:33... Okuyalı henüz bir kaç hafta oldu aklımda çok fazla detayda kalmadı.

Ben de bu kitabı sadece okuduğumu hatırlıyorum iyi mi :) Başka da hiçbir şey gelmiyor aklıma. Huysuz ihtiyarlık işte.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...